Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
27. nov 2012

@pralinka25 lenze ja ho budem potrebovat na tvorbu webu😀 inak kaslat na to

kvietocek7
27. nov 2012

@luciahromadkova no musim to popozerat tu temu, tiez peciem ako spominas z hora a dola vacsinou na 180 ale mozno je to vela no ktovie, teplovzdusne som este neskusala. Moze to byt v tom prasku, len stale neviem ci je lepsie dat menej ci? zas tam pri tom mramoraku pisu ze ak sa da kakao tak potom je cesto ine -tusim tazsie. Robila som cesto ten mramorak,ale nedavala som kakao teda ciste cesto.

@aduskatt no to vies, ludia su na krabice zvyknuty z cukrarni tak asi to chudacisko postrada 😀 😅 mysli, ze to maju aj sukromne-domace cukrarky prave preto sa dozaduje 😒

pralinka25
27. nov 2012

@aduskatt aha 😀 tak nic.

luciahromadkova
27. nov 2012

@kvietocek7 tých 180 sa mi zda vela, skus menej, ale ak robis biele cesto myslim, ze treba aj dat menej prasku do peciva,myslim ze je to tam aj na pisane v tom odkaze na dortomanii

aduskatt
27. nov 2012

no, nakoniec sme to poriesili.............a ze aky kauf to bol........ani nechcite vediet, ake vsimne, ze 108 Eur navyse 🙂)))(odpustil mi webhosting za to🙂 2,7 kg parizska slahacka, jahody

aduskatt
27. nov 2012

baby, on tu tortu chce nechat no rana v kufri auta v garazi................no na co sa clovek trapi s tymi tortami..........hadam ju tam neohloda nieco

jakelina
27. nov 2012

@aduskatt ty jo 108 euro ti nechal jako tringelt????????? 😲 😲 😲

aduskatt
27. nov 2012

@jakelina no, reku ze mu nemusim zaplatit webhosting, co je 110, ze mu zaplatim len registraciu domeny, co je 14, on mne tortu, co je 12, tym padom som 108 EUR ziskova🙂

jakelina
27. nov 2012

@aduskatt tak to jo

pralinka25
27. nov 2012

@aduskatt tak aspon ze tak 🙂

aduskatt
27. nov 2012

....preco si ludia myslia, ze za suroviny je zadara?......ved mne v obchode tiez nenalozia plny kosik za 10EUR.........mam pocit, ze odteraz za suroviny upeciem iba mamine.aj ked v konecnom dosledku som teda dopadla dobre, ale ten prvotny sok, ze on ma desat EUR u seba.........torta skoro tri kila, slahacka, jahody............a to som do materialu neratala tu krabicu 😀 😀 😀

eliska22
27. nov 2012

@aduskatt ja som tiež taká ťava, že krabicu dávam grátis, a to ich kupujem ak niekto chce 😝 ale to len na malé torty, na veľké ich odbijem, že také krabice nemajú a to čo hovoril ten chlap, že v cukrárni krabice dávajú, tak to určite nie, nám tortu na krstiny dali na kartóne 😕

makmitka33
27. nov 2012

Mamičky, otázky trošku odveci, ale je to na narodeninovú tortičku synčeka : viete mi poradiť? akú dávate plnku medzi marcipán, alebo fondán a tortový korpus, aby korpus nepresvital a fondán či aj marcipán bol hladký a pekne nalepený? Čítala som o nejakom bielkovom cukre ale ani recept som nenašla a na skúšku to robiť je otrasné. Vopred Vám ďakujem a prajem pekný dník 🙂

pralinka25
27. nov 2012

@makmitka33 maslo s cukrom a pripadne odrezkami vymixovane

makmitka33
27. nov 2012

@pralinka25 a v akom pomere?

sisix
27. nov 2012

@makmitka33 nutela+maslo+cukr - podle oka

jenie123
27. nov 2012

Baby, postavila som si slahacku s cokoladou a ja som na nu uplne zabudla a pekne mi vrela.. co s nou? Da sa pouzit, ci si mam zarobit novu?

pralinka25
27. nov 2012

@makmitka33 moze byt aj ta nutela. len potom nevyvalkat marcipan moc na tenko aby nepresvitala hneda farba. pomer od oka. to je uplne jedno. podla chuti radsej trosku menej sladke lebo potahovky su sladke az az

ajka82
27. nov 2012

@aduskatt to nemysli vazne ze v aute v kufri v garazi 🙄 horsie jak v chladnicke s rybou 🤐 aaach jo... no konec... aspon ze nieco budes mat z toho ...

baby ja som 2 dni nic nemodelovaa a som nejaka nijaka z toho 😝

chudadka
27. nov 2012

@vlada111 dakujem velmi pekne,si zlata :O)))

dm1
27. nov 2012

@aduskatt nechcem ta strasit ale takto jedna kocka pisala ze torta bola v aute cez noc a rano komplet roztopeny potah lebo vonku prsalo a z tu vlhkost nevydrzala. A este poznamka a napachnut od auta - motora, oleja, benzinu.... za noc moze ale v ladnicke nie???? 😲 😀

aduskatt
27. nov 2012

@dm1 ja ho kaslem.-) ale prsat hadam nebude a je to v zavretej garazi..........nech si robi, co chce, ked je najmudrejsi na svete..............

ajka82
27. nov 2012

tak tak danka

baby akoze aky jezisko 😵 pisem vedla do izby cez skype s odkazom na pravu cokoladu, ze ked uvidi taketo formicky niekde predavat, ze by som si prosila kids party a sea life... a mozno fern, lebo je tam paparad... a odpisal mi ze ci nechcem komplet vsetky wiltonky 😝 😀 🙂

sisix
27. nov 2012

@vecernicci no uz aby to bylo. 😀 az poskladam chalupu tak pridam foto at vas trochu pobavim 😀

ajka82
27. nov 2012

a uz su aj objednane vraj 😅

rapunzel1
27. nov 2012

@ajka82 jéj ty máš ale dobrého ježiška 🙂 , ja dostanem kuchňu len pre seba a svoje tortičky, už na nej pracuje, ale musím pomáhať a poslúchať 😉 , už je tam voda, obklad, tahá jemnú omietku a dlažba je už na verande, len dúfam, že bude mať čas to dorobiť a že to aj využijem....že budú objednávky....
🙂 🙂

vecernicci
27. nov 2012

@lifinka ty obyč. z papírnictví, mají takový jakoby plastový zip 😉

ajka82
27. nov 2012

@rapunzel1 tak aj ty mas dobreho jezska, ked budes mat kuchynu len pre seba a torticky 😵 u nas by mozno aj to vybavil jezisko, keby bolo kde ale v panelaku sa to tazko realizuje 😝

rapunzel1
27. nov 2012

@ajka82 u nás je výhoda rodinného domu, ale tiež bol problém ako zrušiť jednu miestnosť a hlavne presvedčiť mamu, že netreba skladovať 50 ročné veci, že sa dá miestnosť využiť aj inak 😝

luciahromadkova
27. nov 2012

@aduskatt no co sa tyka webhostingu, moze mat vlastny server a vtedy to jeho nestoji nic...., ale ist po tortu s 10 E, je to IT man, ale asi nie celkom normalny...