Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dada2007
3. jan 2013

baby moje......nemali tu smartflex, tak som si kupila na radu predavačky pastu damu top špeciál..................a otraaaaaaaaaaaaaaassssssssss.............taká som nespokojná že až!!!!!!! farbu ledva MM do nej dostal, rozvalkať síce šla.....ale že žehličkou upraviť na torte????? kdežeeeee.......to sa prilepilo na žehličku a šlo to za žehličkou.......no nie som spokojná vôbec.......... 🙄 🙄 🙄 možno sme robili s MM niekde chybu.....ale netuším, ako teraz spravím dve objednávky na zajtra s takou poondiatou hmotou.........................môj zlatý smaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaartfléééééééééééééééx 😵

viera6
3. jan 2013

@zuzka7512
parížske rožky.....
6bielkov, 45dkg kryš.cukru, 22dkg zomletých orechov, 1,5PL polohrubej muky......do vodného kupela vložime misu s bielkami,ktore dohustime kryš.cukrom a vyšlahame nad parou.Odstavime primiešame zomlete orechy a muku.Premiešame a robíme rožky.Plnku robím šlahanu nad parou 😉

anibas
3. jan 2013

@dada2007 taká je PDT, dosť sa lepí na žehličku, špeciálka je strašne tvrdá na spracovanie, aj na poťahovanie, obyčajná je mäkká - úplne iná ako MMF alebo Velvet, neexistuje univerzálna hmota 😀 😀 ale dá sa s ňou poťahovať, len si musíš zvyknúť na jej špecifické vlastnosti 😉 😉

mima595
3. jan 2013

@anibas - ja mam teraz Stellu..je nieco medzi PDT a specialkou...skusala si??? mne sa celkom pozdava

dada2007
3. jan 2013

@anibas veď som bola na nervy........že ako tortu upraviť žehličkou???????.............som zvyknutá, že si to krááááááásne vyrovnám....aj rohy....všetko.........ach jo......ale torta odovzdaná.....tak uvidím, ako dobojujem dalšie dve 😒

terezka87
3. jan 2013

Ahojky, nemáe někdo recept na čokoládový dort???? moc děkuji 🙂

aduskatt
3. jan 2013

@dada2007 zdielam Tvoje pocity, mala som raz specialku a stacilo mi uuplne, tiez hovorim, ze zlaty smartflex

rapunzel1
3. jan 2013

@dadka212 krásna všetko najlepšie prajem malej 🙂 🙂 🙂

rapunzel1
3. jan 2013

@filomenka11 čo tak urobiť normálne tortu, dovnútra môžeš dať trebárs prbináčik s jahodami, plnené koľkokrát chceš, potom obtrieť klasika maslo plus odrezky, aby nepresadala plnka potiahnuť najskôr bielou a tú plnku akože urobiť z ružovej poťahovky ako nepravidelný pás okolo torty a krájanie len naznačiť kosticou. A na vrch tú šľahačku urobiť tiež z poťahovky ako guličky potiahnuté hmotou a aj jahody z hmoty. Lebo poťahovka, šľahačka a ovocie do kopy nejde, to ti roztečie na kašu. Alebo ju nepoťahuj, len ju obtri šľahačkou, skôr falošnou s maslom, aby lepšie kryla a držala a na tú ružovú časť ju zafarbi potravinárskou farbou a nastriekaj naokolo a potom môžeš dať navrch aj šľahačku aj ozajstné jahody.

adka_praha
3. jan 2013

ahojte... chcem vsetkym popriat vsetko najlepsie a najkrajsie do Noveho roka 😵
nestiham ani "smirovat" aspon fotky... pomaly som si ani sviatky nevsimla, ze nejake boli... 😝 😅 ale snad sa detusiky trocha polepsia a daju mi aj dychat... 😅
tu je (teda bolo) nase vianocne priberanie 😅 (vzorka)

anibas
3. jan 2013

@mima595 nie neskúšala, ani už asi nevyskúšam - nemám pre koho 😀 😀 😀

mima595
3. jan 2013

@anibas - už si skoncila???
inak, nebola si pred Vianocami na beneficnom vystupeni mazoretiek v Scale??

anibas
3. jan 2013

@mima595 Bola - aj s deťmi aj s Jankou @janulah 😀 😀 😀 😀 😀 😀

muffinka8
3. jan 2013

@filomenka11 na boky by som dala tmavú čokoládu a na vrch bielu. Ten ružový pás sprav z poťahovky a na čokoládu kľudne môže ísť aj šľahačka aj jahody.

mima595
3. jan 2013

@anibas - ale ona sedela 2 rady pod tebou??? tak my este rad pod nou 😉 😉 😉 ...

anibas
3. jan 2013

@mima595 😀 😀 😀 😀 no vidíš ???????????????? a vy dve sa poznáte ?

florentina
3. jan 2013

@dadka212 krásná a dcerce přeji vše nej...moje malá má za pár dní 2 roky a já jsem teď jak tvoje malá, nevím co vyrobit, neb bych ráda vyzkoušela všechno, od mašinky, přes zvířátka až po kytičky... 😀

Jinak já mám holky tento měsíc vůbec o zábavu postaráno. Tchán má narozeniny za pár dní a ráda bych mu udělala lyžaře na dort, pár pěkných dortů s tímto motivem jsem našla, ale pořád trochu nevím jak na toho lyžaře. Pak má narozeniny dcerka a další týden moje mamka 60. a ta má dvě oslavy, takže dva dorty, oba by měly reperzentovat a taky vůbec nevím co vymyslet...jak se říká, nejhorší je možnost volby....všechno se mi líbí a jsem tak nerozhodná 😅

florentina
3. jan 2013

@marashy koukni sem, tady přidáváme recepty, tak určitě něco vybereš. Já v roce malé dělala jen rozvařená jablka, ale pokud chceš krém, tak bych asi dala pribiňáčkový a nebo nějaký pudinkový - ty já osobně nemusím, ale mléko a pudink i máslo by snad v roce už mohla, pokud tedy chceš aby to jedla.
https://www.modrykonik.cz/diskuse/recepty/marci...

mima595
3. jan 2013

@anibas - nie, nepozname...len ked ona si prisla sadnut za mna, tak ona hovorila "že tam je ujo Palo"..to je kolega MM, tak soms a otocila, ci to nie je niekto znamy..a potom ste sa vy dve nieco rozpravali..tak si sa mi zdalo, že si to ty...len mi nesedel pocet deti 😀 😀 😀
no a eraz, ked si napisala, že tam bola, tak som si tipla, že je to ona...ja som sa ta akože pytala 😉 😉 😉

marashy
3. jan 2013

@florentina ďakujem pozriem sa tam, niečo pudingove som myslela...taký ľahký krém, dúfam nájdem niečo...

nika1985
3. jan 2013

ahojte tak gastanovy pribinak je uz v torte troska mi ostala tak ze skusim a je to celkom dobre s tymi visnami dakujem pekne za rady. 😉

moma
3. jan 2013

Ahojte dievcata. Idem robit svoju prvu marcipanovu tortu pre dcerku k 2.narodeninam. Mala by byt v tvare kitty, alebo len okruhla a ozdobena postavickou Kitty. Moja predstava je, ze by bola cervena, aj korpus by mohol byt cerveny. Kedze ide o moju prvu tortu, potrebovala by som poradit komletne so vsetkym. Aky korpus? Nezmeni potravinarska farba chut korpusu (nechcem, aby to bola umelina). A aku plnku? Nemame velmi radi maslove a kremove veci, preto skor nieco pudingove s ovocim. No a na zaver, ako pracovat s marcipanom? Mam kupenu hmotu K2. Neviem ako prifarbovat, ako s tym zaobchadzat aby bol vysledok uspokojivy. ja viem ze je to vela otazok naraz a vsetky postupy su aj na nete, uz som studovala, ale je toho tak strasne vela, ze som v tom stratena. Preto budem velmi vdacna, ak sa najde nejaka ochotna zienka, ktora mi poradi ako mam postupovat. Ved napokon tato tema sa vola rady a postupy. Dakujem

jenie123
3. jan 2013

Ahojte baby.. vsetko dobre v novom roku a nech sa vam i nadalej daria take uzasne torty ako doteraz.. 🙂))))
kocky, caka ma moja prva svadobna a rozmyslam nad plnkou.. aku robievate? Davate aj slahackove?

filomenka11
3. jan 2013

@eliska22
@rapunzel1
@muffinka8
Dakujem vam velmi za rady ... to ma vobec nenapadlo, ze kombinacia marcipan+slahacka/ovocie moze narobit taku paseku .. takze sa budem musiet rozhodnut ci obetujem cerstve jahody alebo najdem ine vyuzitie pre ikea marcipan co som uz kupila 🙂 Tiez sa trochu bojim tej cokolady, neviem s nou robit celkom dokonale, ale s tou bielou navrchu by to mohlo byt zaujimave ... no ak bude vysledok stat za to, tak sem potom o mesiac dam nejake foto 🙂

jakelina
3. jan 2013

@moma o pár příspěvků výš je odkaz na téma kde jsou korpusy a krémy, tak si pár stran přečti a i začátek této diskuse, tam jsou všechny cenné rady, jak na potahování a vše kolem toho.

jakelina
3. jan 2013

@moma hmota se nejlépe barví gelovými barvami. 😉

pralinka25
3. jan 2013

@moma kazda farba aj potravinarska je umelina eckova a na cervenej mas aj napisane ze ak sa jej pouzije viac moze ovplyvnit pozornost deti a sposobit docasnu hyperaktivitu. takze s farbami s mierou a ked bude aj v potahu aj v ceste no neviem. niektore divecata tu pisali ze im je z tych farieb ked su vo velkom mnozstve zle. v tom ceste to urcite bude trochu citit. da sa pouzit aj prirodne farbivo na este o tom niekde je uz som sem kedysi davno davala link. ja by som to nefarbila hlavne nie ked to ma jest male dieta. naco zbytocne.
tu su recepty co tu dievcata pouzivaju https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/
a tu zas nejake postupy https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-2-fotopostupy-recepty/

mamina1978
3. jan 2013

@lokalistin ahoj moja, ideme v sobotu do Mnichova na navstevu k nasim priatelom, tak by sme mohli dat predtym to kafcooooooo 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ( a moje maslicky ).......😉 Daj mi prosim tel. cislo do IP nech sa mozeme dohodnut 😉 🙂

zsuzsula
3. jan 2013

@lussy23 Húha to je už asi 30 torta.Dokopi som ich robila asi cca 50.