Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

kohutovci
16. mar 2013

@lussy23 dakujem.. si zlata 🙂
ja som dnes vytvorila narychlo este jednu tortusu.. pre kamosku na zajtrajsiu oslavu.. je rokerka.. ma rada lebky.. tak som si z nej trosku vystrelila 😀 😀 😀

lawli
16. mar 2013

@lussy23 a čo tak košeľa ,hodinky v krabičke ,fľaša v krabici ,koleso cigaretová krabička ?!?!?! 😕 😀

pralinka25
16. mar 2013

@lamps hm no to by bolo asi najlepsie ale tie knihy nebudu take hrube ale tenke su pomerne a ked to budu krajat bolo by ten rez velmi nizky ako kolac keby to bola kazda kniha samostatna 😒 som z toho jelen

katkak23
16. mar 2013

@maya30 krásne tortičky ....prosim ta aku pouzivas farbu...mas kraaasne fialove tie ruzicky na knihe...dakujeeem

lamps
16. mar 2013

@pralinka25 tie knihy budeš plniť len jedenkrát? ak nedáš pod každú knihu podložku ako ti budú držať tie prečnievajúce rohy? či som to zle pochopila?

maca_p
16. mar 2013

moja vcerajso dnesna. nedarilo sa mi so zdobenim... hned rano, kym som si umyla zuby mi prcek dolamal pismena... potom sa mi zlomil jeden vtak. na torte nemali byt kvietky, tak ale som nejakym sposobom musela zaplnit prazdno na torte... ta biela potahovka, mala byt v tvare polevy, take akoze stecence. sa mi nepodarilo urobit tolko oblukov...
krem pribinacik s broskynami, korpus cokoladovy -recept od vas, akurat namiesto coko su 3 PL kakaa. inac kakaom mam zafarbenu aj potahovku. robila som si svoj mliecny marcipan, aby sa dalo vsetko skonzumovat a mimochodom decka sa vzdy vrhnu na marcipan ako prve 😀 .
od minuleho marca je to moja prva potahovana. cize 1 za rok 😀
som rozmyslala, ze vy kocky vo formickach a nastrojoch musite mat najland. dnes som si bola na rychlo kupit kostice, motyla formicku a radielko s akoze zosivanym vzorom a 10 eur zahucalo 😲 .
torta bola pre nasu malu kamosku, tak som znacne v minuse, akurat som kamoskinej mamke povedala, ze mam u nej jedno upratanie bytu 😀 .

baby co robite s detmi? keby som si chcela privyrabat (co sa nechystam). tak by som ich musela vystrelit asi na mesiac, lebo fakt sa mi pri nich neda nic robit...

micmo
16. mar 2013

Ahoj holky, tak jsem se konecne dostala k tomu vlozit sem dorty..Delala jsem piratskou lod,ale nechteli marcipan, takze korpus promazany marmeladou a potreny lucinovym kremem. Dekuji za vsechny rady,ale zub ani fajfku jsem nejak neumela pridelat, nejak mi to tam nesedelo,ale oslavenec byl i tak nadseny 🙂 Pak byl dort pro mladou slecnu,ale vubec se mi nedarilo, marcipan se mi strasne lepil a nejspis jsem mela i spatne promazany dort,takze to udelalo takove hrbolky,ale normalne to nebylo tak videt jako na te fotce ☹ Myslela, jsem ze s tim flaknu a ze uz nikdy zadny dort delat nebudu 😠 Ale uz me to preslo a tesim se na dalsi objednavku 🙂

pralinka25
16. mar 2013

@lamps dobre si to pochopila oni nebudu precnievat moc mozno 1-1 a pol cm to som dufala ze by udrzalo aj bez podlozky ci myslis ze nie? no oni chceli tie knihy v zivotnej velkosti a to mi kakurat tak vychadza jedno plnenie na jednu knihu co sa mi zda ako torta onicom. len ked ich naplnim 2x uz to bude moc hrube

lamps
16. mar 2013

@pralinka25 ja ti neviem, ale ja by som sa bála, aby sa mi to pri poťahovaní neodlomilo, myslím tie rohy. Asi by som dala trošku hrubšie korpusy a aj viac plnky, aby to nebolo veľmi nízke

katkak23
16. mar 2013

ahojte tak tu je moja dnesna tortuska 🙂 len si musim kúpiť poriadny uzučký štetec lebo toto bolo trápenie :(

pralinka25
16. mar 2013

@lamps no ved to ze aj ja mam z toho zmiesane pocity. tie knihy su orihinal hrube max 5 cm. no skusim s nimi o tom este pokecat. je to pre kamosovho sefa na oslavu. totiz on tie knihy napisal a je to jeho celozivotne dielo tie dve knihy tak ich chcu mat na tu oslavu ako tortu

lucula73
16. mar 2013

@jakelina ja tiež iba v lidli kupujem ten tvaroh a šľahačky 🙂

lamps
16. mar 2013

tak to potom ujo napísal tenké knihy 😀 😀 😀 keby napísal hrubšie, ty by si nemala teraz starosti

Dievčence ja som si objedala podnos pod tortu, uvidím aký bude "na živo", ale sa teším. Mne sa to tak veľmi páči, keď je torta na nejakom vyššom podnose.

lucula73
16. mar 2013

@pralinka25 tak tu napr. je tá abeceda 😉
neviem koľko majú cm,ale možem zajtra jedno urobiť a zmeriam...sa mi už teraz nechceeeeeee

pralinka25
16. mar 2013

😀 😀 😀 😀 😀 to ano

mirka_aa
16. mar 2013

@micmo ahoj ,pises ze asi bola ta torta zle namazana ..chcela by som sa opytat,pretoze onedlho sa chystam upiect svoju prvu tortu,ze ci by si mi teda vedela poradit co robit aby som teda take nerovnosti na torte nemala...??ako a cim treba tortu pod marcipan natriet? a co robit aby sa marcipan nelepil alebo ine dobre rady ktore by sa mi podla teba zisli do prvej torty 🙂 dakujeem 🙂

florentina
16. mar 2013

Zdravím všechny pekařinky a přidávám dnešního Tomáše....

florentina
16. mar 2013

@mirka_aa pod marcipán musíš natřít máslem smíchaným s cukrem, případně kakaem a odřezky korpusu, musíš pěkně zarovnat a nechat pořádně vychladit a pak potáhneš. Můžeš pod marcipán dát i nějaký krém, v němž je převažující složkou máslo, pokud takový dáváš do dortu, ale nesmíš dávat pod marcipán krémy šlehačkové, pudinkové aj...ty potahovku zevnitř rozpouští.

mirka_aa
16. mar 2013

@florentina dakujem,a mozem sa este opytat,aky je celkovy postup pri parcipanovych tortach? najprv si mam par dni vopred vymodelovat vsetko co budem davat na tortu z marcipanu az tak tortu upiect? potom tortu vychladit,a az tak potret povrch maslovim kremom a hned potahovka? a potom hned poukladat tie marcipanove kvietky a pod? a cim ich tam prilepit?vodou? take nieco by som chcela skusit... :P

florentina
16. mar 2013

@mirka_aa jj, jak píšeš...modelovat samozřejmě můžeš dopředu. Vymodelované věci nechej vyschnout při pokojové teplotě a pak dej případně do nějaké krabičky, ať se ti nepráší na ně...záleží jak dlouho dopředu budeš dělat. Zrovna tyto ozdůbky není potřeba nechávat nějak extra vytvrdnout, ale pokud začínáš, tak si asi uděláš předem, ať si to v klidu vyzkoušíš. Pak jak říkáš upečeš korpus, uděláš krém, sestavíš dort, necháš ztuhnout v lednici, potřeš máslem, dáš zase ztuhnout v lednici a pak teprve na vychlazený dort potahuješ. Pak zdobíš. Já už většinou mažu krém dovnitř a rovnou i obmažu zvenku máslem, nechám trochu zatuhnout, a pak ještě jednou obmažu máslem a dorovnám. Je to jedno jak budeš postupovat, ale prostě u prvních dortů musíš trochu získat cvik, aby jsi pěkně dort vyhladila a to jde rozhodně lépe se ztuhlým. Zdobit pak můžeš potažený dort rovnou, pokud ti mezi zdobením nějak měkne, když ti to trvá déle a tak, můžeš mezitím zase dávat do lednice. Lepit můžeš jen vodou, či bílým alkoholem - vodka, nebo jsou spešl potravinářská lepidla....přeji ti mnoho zdaru 😉

zuzana92101
17. mar 2013

@levandulka3 naaadherne torticky, waw, zvieratka krasa a som v uzase z tych kolies, este aj rozdielny dezen 😀 suprove

zuzana92101
17. mar 2013

tak tu je moja prva krstinova...vytrapila ma, hlavne ta silikonova formicka, skusala som 3, tak tato ako tak isla. Musim trenovat 😉.

rapunzel1
17. mar 2013

@katkak23 skús si kúpiť také tenulikné štetce na nechty, mávaj ich u číňankov za nejakých 1,5 eura a dobre sa s nimi kreslí

rapunzel1
17. mar 2013

@zuzana92101 máš ju nádhernú aj tie ruže,si šikulka

rapunzel1
17. mar 2013

Baby moje ďakujem každej za páčitká k tortuchám...díííky, inak dnešné reakcie na torty boli super, mi volali, že sa s tou snehulienkovou nemôžu dojesť, že im bude všetkým zle od prejedenia, ale že jednoducho musia, lebo je super, tak to tak poteší a holka čo bral hneď tri tú motorkársku, bomboniéru a penovú, všetko na jednu oslavu mi písala, že všetci to obdivovali a že im veľmi chutili, tak po minulom týždni tu poletujem šťastím, že sú všetci spokojní. Práve som dorobila ešte pre švagra na zajtrajšiu oslavu a môžem ísť do hajan :D

halienka
17. mar 2013

Ahojte babky, neviete mi poradiť ako namiešať pistáciovo-zelenú farbu? Kedysi dávno som tuším niekde videla také ako predlohy na miešanie farieb, ale neviem kde? 😀 Známa čo jej budem robiť tortu pre synovca chce vo farbe pistáciovozelenú s bielou, inak mne sa zdá, že to bude dosť bledé, ja by som tam švihla aspoň trochu hnedej, čo myslíte? 😅 Ďakujem 🙂

muffinka8
17. mar 2013

@zuzana92101 krásna tortička 😵 a tie ruže sú úplne super. Veľmi pekne je celá zladená, dozdobená, jemná 😵 😵

muffinka8
17. mar 2013

@jakelina perfektné je to bábo 🙂 také "mäkučké" a "chutnučké" 😅 už len plienku, cumel do pusy a na hlavu jeden zakrútený vlas 😀

nika222
17. mar 2013

Tak pridavam aj ja tohtotýždňovky 🙂 A idem vas dočitat 🙂
@zuzana92101 prosim ta nehodis mi link na tu formicku, ze konkretne ktorá to bola. Mna baba vola v stvrtok ze ci jej nespravim krstinovu na nedelu... Tak som modelovala take "iné" bábo, ale tie formičkové su krajšie. A tvoja krstinová je uplne ze wau 🙂 ukladaaam 🙂

zuul
17. mar 2013

dievcata moje vikendove
auto mramor,gastanova,broskyne (4kg) dolu coko, mascarpone, jahody 7,7kg
babicka coko,coko, banany 3kg