Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
24. apr 2013

@pralinka25 🙂) holt, ked niekto nevie v dnesnej dobe si tovar naklikat cez eshop.nuz, tak som robila servis🙂)

muffinka8
24. apr 2013

@timotejkabrejkova 🙂 🙂 🙂 🙂 supeeeer 🙂 🙂

pralinka25
24. apr 2013

@aduskatt neboj vsetci si zvyknu snad coskoro a uz budes len vydavat co bude treba 🙂

aduskatt
24. apr 2013

@pralinka25 to je v pohode, ta pani je stara znama mojho otca, ani neviem, ako sa ku mne dostala a chcela si poobjednavat, lebo pecie a ze ona mi to nadiktuje na papier🙂)tak diktovala, som mala polhodinovy telefonat🙂 a ona je tak ukecana, ze proste sa neda zrusit a prerusit🙂

luciahromadkova
24. apr 2013

@wera.g je nadherna, mam rada farebne kvetinkove torty 😵

mirka_aa
24. apr 2013

PROSIIIM,CIM PODSYPAT MARCIPAN ABY SA MI PRI VALKANI NELEPIL NA PRACOVNU DOSKU? VDAKAA

dajna11
24. apr 2013

dobrý kočen....prosím vás mám robiť tortu,vraj nie čoko lebo dievča nemože,ani maslo obyčajné lebo nemože laktozu,tak ked necchem kupovať bezlaktozové maslo čo je drahé,akú urobiť tortu???

denuschka7
24. apr 2013

@mirka_aa praskovym cukrom alebo solamyl 😉

elienka
24. apr 2013

@mirka_aa ja podsýpam škrobom, ale podsýpam priebežne, , lebo keď sa to raz prilepí, tak môžem začať odznova. Takže stále kontrolujem, či sa to ešte neprilepilo

denuschka7
24. apr 2013

@dajna11 co tak tvarohovu? ci to tiez nemoze ze?

dajna11
24. apr 2013

@denuschka7 aj v tvarohe je laktoza nie?či?

denuschka7
24. apr 2013

@dajna11 teraz som to opravila 😀 asi ano.... :-/

luciahromadkova
24. apr 2013

@dajna11 ja som robila ružovu wilton a malicko fialovej

lamps
24. apr 2013

@timotejkabrejkova 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 veľmi, veľmi, veeeeeeeeeeeeeeeeeeľmi sa s tebou teším 😅 😅 😅 😅
@florentina gratulujem k super pomocníkovi 😅 😅 😅

dajna11
24. apr 2013

@luciahromadkova díky,našla som dusty pink čo je práve taká farba len som to ešte nepoužívala,tak mala premiéru🙂

luciahromadkova
24. apr 2013

@pipka opicove

luciahromadkova
24. apr 2013

@79zuzana kukni tu https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-2-fotopostupy-recepty/
par stran vpred a vzad, je tam vselico aj zvieratka 😉

luciahromadkova
24. apr 2013

@muffinka8 ja davam 3 PL na 1 slahacku

muffinka8
24. apr 2013

@luciahromadkova a stačí? nie je riedke?

luciahromadkova
24. apr 2013

@muffinka8 nie nebolo to riedke, dala som 2 slahacky a 6 PL cukru a mascarpone 1 bal.

muffinka8
24. apr 2013

@luciahromadkova ďakujem 🙂

dajna11
24. apr 2013

babyyyyyyy a ešte nejaké inšpiro ak máte na tortičku monster high...kukala som uja googla ale ak máte niečo netradičné budem rada🙂

jakelina
24. apr 2013

@timotejkabrejkova vééééééééééééélká gratulace

aktaka
24. apr 2013

Ahoj holky,
omlouvám se, že vám sem lezu, ale potřebovala bych se zeptat - neobjednavate některá z cukrarske-pomucky.cz ? Pokud ano, jaké s nimi máte zkušenosti? Mně teď přišel balíček, dva kybliky Smartflexu praskle a hodně, pytlík s královskou glazurou zabalený v dalším sáčku, protože ten původní se sype. Smartflex bych ještě brala, že se rozbil díky zacházení pošty, ale u glazury očividně věděli, že se sype. Jak mám vědět, že mi do toho něco nepřidali 😅

viera6
24. apr 2013

Ahojte,prosim vas nemate niektorá recepty na bezlepkovu tortu?a aku potahovku na taku tortu možem použit Pasta Dama Top a White Icing?

florentina
24. apr 2013

Děvčátka, jsem ráda, že příspěvek vyzněl přesně tak jak měl 😀, protože já si s ním fakt užívám 😵 ...a děkuji za milé gratulace, to je jak gratulace ke svatbě 😀 , tím je náš společný kuchyňský život oficiálně posvěcen 😵

florentina
24. apr 2013

@viera6 na koníkovi je přímo téma na pečení pro bezlepkáče, koukni tam...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/recepty/marci...

florentina
24. apr 2013

@janula.h ahoj, prosím ty dvě "slzy" jak jsi teď přidávala...to se jak dělá? Je na to forma, nebo pečeš v kulaté a pak rozřízneš? Mám takovou objednávku, ale chtějí každý korpus jiný, tak přemýšlím jak nejlépe na to...děkuji za odpověď.

gumkacka1
24. apr 2013

ahojte babulky, idem pre radu. budem robit potahovanu tortu a na vrch jedlu fotku. k tej fotke som dostala aj nejaky dekor gel - studena glazura. vobec neviem, co s tym mam robit, lebo k tomu ani ziadny navod nie je. poradite mi prosiiiiiiim? 🙂

pristela
24. apr 2013

Holky prosim vas, ked maju orechovy korpus poliaty rumom + coko maslova plnka mam tam dat este aj džem či nie ? 😕