Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maxiberuska
7. jún 2013

chcem sa spytat, na čo napichujete tie srdiecka, hviezdicky....vyzera to ako dratik..

pipka
7. jún 2013

@mamcas skus to oprasit stetcom..alebo ak nepomoze, tak jemnulinko pretriet jedlym olejom a bude taka akoby leskla, ale vzdy lepsie ako ucapkana od solamylu 😉

pipka
7. jún 2013

@mamcas aaa tak vidim, ze uz mas hotovo...tak uz nic 😀

pipka
7. jún 2013

ja som uz dokoncila moje, len letim pre malu do skolky, potom pridam foto 😉

pipka
7. jún 2013

@maxiberuska ja to napichujem na droti, co najhrubsi, moj bol c. 16 😉

aduskatt
7. jún 2013

@maxiberuska na drotik, ja tusim na 22ku som davala

janula.h
7. jún 2013

práve dokončená a šup do Trenčína MSR 🙂 niekto ste potrebovali dina 😉

pralinka25
7. jún 2013

@zz134 mna zaujima ako vyzera ten uuuplne najtensi stetecek co je tam. aka asi hruba ciara sa s nim da urobit. teda skor tenka 😀

zklimekova
7. jún 2013

@viera6 má rozmer 34x27cm, ja som dávala jednu plnku parížsku a druhú rafaelo , má 5,5kg

pralinka25
7. jún 2013

@cwilinge77 co? stetce?

pralinka25
7. jún 2013

@aduskatt zlatko praskovu bielu nahodou nemas? nevidim ju v shope

aduskatt
7. jún 2013

@pralinka25 prachovu len perletovu.....pripadne potom Wilton belobu , to je tekuta

maxiberuska
7. jún 2013

@aduskatt a to kupujes? aj to nejako farbis,dik

pralinka25
7. jún 2013

@aduskatt a existuje vobec aj praskova biela?

aduskatt
7. jún 2013

@pralinka25 existuje🙂 na kedy potrebujes?

mia1111
7. jún 2013

Tak dievčatá, kuriér dorazil, balík bol kupodivu ťažký, ani by som nepovedala, takže na poštu pôjdem aspoň na 2x 😅 . Ale krajky prišli, počet sedí, to strihanie bude Z-A-U-J-Í-M-A-V-É 😅 😅 😅 , jednu som skúsila, nožnicami to ide dobre, lepšie ako nožom na koberce 😅 , ale babulky, určo ten rez nebude taký presný, ako laserom, tak vopred sa ospravedlňujem, urobím, ako najkrajšie budem vedieť, samozrejme funkčnosť krajky neporuším, strihám s rezervou 😉, viď druhá fotka - dolná strana 😉

mia1111
7. jún 2013

@dm1 - Dani, myslíš, že keď tie krajky preložím na polovicu a dám do bublinkovej obálky, nič sa im teda nestane? je to pružný silikón, tak by sa veru nemalo, ale nemám skúsenosť, tak radšej sa opýtam 😉

mysiatkoo
7. jún 2013

@mia1111 pecka! tesime saaaaaaaaaaaaa 😀 😀

mysiatkoo
7. jún 2013

@mia1111 a keby si to ako keby zatocila do takej rolky?

pralinka25
7. jún 2013

@aduskatt a co ti ja viem na kedy 😀 no zisla by sa mi teoreticky teraz na stvrtok piatok ale to je uz asi kratky cas ze?

mia1111
7. jún 2013

@mysiatkoo no môžem aj tak, hovorím, že je to pružné, len keď to dám do obálky, neviem, ako s tým budú manipulovať, ale keď to bude v kope listov, tak sa to možno pod váhou listou pritlačí, tak akoby ta rúrka spľasne, ale teraz som to skúšala spučiť, tak nič sa nedeje, tá silikónka je fakt pružná, nezlomí sa 😀

mysiatkoo
7. jún 2013

@mia1111 no prave preto si osobne myslim, ze bude mensie riziko, ze sa s tym pod vahou dalsix zasielok nieco stane ako ked to prelozis a cela vaha sadne na ten jeden prelozeny spoj.... asi pisem ako tatar, ale neviem to inak opisat 😀 ale uvidis, co ti ostatne baby poradia...

mia1111
7. jún 2013

@mysiatkoo - cháááááápem 😀 Vyskúšam na svojej, dnes ju na noc preložím, zaťažím a uvidím, čo sa s ňou stane do rána 😀

aduskatt
7. jún 2013

@pralinka25 nooooooo, teoreticky, ak budu mat na sklade, tak v stredu by mohli byt

pralinka25
7. jún 2013

@aduskatt dobre. vies co objednaj mi ju ak sa ti da (ale zas len kvoli mojeje jednej nemusis zalezi ako sa ti fakt da) a ja ju zoberiem aj ked to nebude teraz. vsak ona sa doma nestrati 😀

aduskatt
7. jún 2013

@pralinka25 tak ci tak som dopredala nejake drotiky, takze budem objednavat asi v pondelok tovar, tak objednam aj farby nejake zasa🙂 a neboj, mne nepredaju len jednu, takze budem objednavat viac🙂 vcera som taku paradnu poppy red dostala, biela mi veru chyba v zbierke, tak bude, teda dufam 🙂

pralinka25
7. jún 2013

@aduskatt super sak potom napis a dobehnem 🙂

aduskatt
7. jún 2013

@pralinka25 okaaaaaaaaaaaaaaaaaaa🙂))

pralinka25
7. jún 2013

@aduskatt este keby sa ti podarilo do jula ten magic decor to by bolo uple eno nuno 😀

aduskatt
7. jún 2013

@pralinka25 no, skusim nejaku hmotu na krajky