Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
11. júl 2013

@pipka
@aduskatt vy ste moje zlatíčka, vy ste teda rýchle, cmuk 🙂 🙂 🙂 😵 😵 😵

zuul
11. júl 2013

@sisix waaaaaaaaaaaaaaaa galiba, a na tortyodmamy uplne ospevovany postup. sakra a zajtra odovzdavam tortu, teraz aka impovizacia. 😨

pipka
11. júl 2013

a moja dnešna 😉 kvietkovo-motýliková, 3,7 kg, mramorovy korpus, maliny, pribinak.

zuul
11. júl 2013

dievcata ktora ste robili dosku s klobaskou, cibulou, chlebikom, nozikom? kolko asi mala torta? d.

ajka82
11. júl 2013

@pipka 😀

pipka
11. júl 2013

@ajka82 je ti smiešno dievcatko? 😀 😀 😀

ajka82
11. júl 2013

@pipka iba trosicku, dedusko 😀 😝

akurat kukam na tvoju abecedu, ze taka by sa mi tiez asi zisla ak neni na liste ale daju sa aj hrubsie pisma vykrajovat 😕

ajka82
11. júl 2013

@zuul ako si robila hmotu? ca davam cokopolevu cera:coko 1:2 (ale odoka)

pipka
11. júl 2013

@ajka82 no sak za to 😠 😀 😀 😀

hej hej, toto je taka klasicka vykrajovacia a daju sa aj riadne hrube vykrojit 😉 a mozes ich rovno postavit 😉

ajka82
11. júl 2013

@pipka vsak preto, ze som minule maturovala nad stojatymi 😝 kde si ich zohnala? ak smiem vediet

pipka
11. júl 2013

@ajka82 fuu, cez MMB , niekto mi sem hodil link a ja som rovno objednala 😅 😉 len to bolo z ciech, tak to trolinku dlhsie trvalo..ale tusim do dvoch tyzdnov som to mala 😉
skusim pohladat a hodim ti link 😉

ajka82
11. júl 2013

@pipka kujeeem 😵 ...uz asi viem teda co hladat 😉

pipka
11. júl 2013

@ajka82 nie nie, tieto su take ako smotanova farba a mal to taky chlapik, cech 😉 oni su take ozdobnejsie, kukni na tu moju tortu, na tych pismenkach su take ako vyčnelky este 😉 hladam to stale ale ako na potvoru to neviem najst 🙄

zuzzy12
11. júl 2013

Tortarky prosiiiim Vas zase o radu,zrušili sme mikrovlnku....ako rozpracovavate hmoty bez mikrovlnky??dať do sačku a zaliať horucou vodou????mate lepšie finty????

zuul
11. júl 2013

@ajka82 dakujem ti. skusala som z rozvaru a milka coko. vyvalkat sa to neda a je to hrozne cukrove napohlad.
zajtra dorobim tie mantinely, nemam teraz ceru sakra!!

pralinka25
11. júl 2013

@zuzzy12 ja mikrovlnku mam ale na rozpracovanie nepouzivam nic podrzim chvilku v ruke a ono jej teplom samo povoli

blcha
11. júl 2013

ahojte babulky kotre pouzivate cukriky na potahovku a nahdou byvate niekde v okoli myjavy tak dnes som tam videla teda asi 5 plnych krabic americkych cukrikov ja uz mam kupenych 20balikov tak mi teraz netreba ale maju tam dobru zasobu 😉

ajka82
11. júl 2013

@zuul 😕 neviem, ja pouzivam psenicny sirup a zatial boli v pohode vsetky...

@pipka tak hladam dalej 😉

pipka
11. júl 2013

@ajka82 ja neviem ... ale ja to skratka neviem najst 😠 🙄 🙄
hadam nejaka dobra dusa ma ten link ulozeny a da ho sem 😕 😅 😅 😉

ajka82
11. júl 2013

@pipka nenasla som ani sa sk ani cz... vsade len tie zlte co som davala alebo tie kovove... sa vyparili asi 🙄

ajka82
11. júl 2013

idem ja nieco robit, lebo zo soboty krstinovu presunuli uz na piatok podvecer, ze by mali radsej a mam este ninjago na zajtra

mamina1978
11. júl 2013

@zuul Ja som dala na 2x 200 g horkej cokolady 1 kopcovitu polievkovu lyzicu bieleho tuku ( cery )......

pipka
11. júl 2013

@ajka82 napodobne..aj ja som to prehladala cele hore dole a nikde to neviem najst ☹ 🙄

ja mam buduci tyzden tiez krstinovu 😉

mysiatkoo
11. júl 2013

@marci2305 dakujem ... ano, je to smart... a pod nim coko ganache - skusam nafotit fotopostup na to, tak mozno po vikende pridam...zatial je recept v 2jke..

zuul
11. júl 2013

@ajka82 dakujem ti. ako ty vyrabas hmotu? len coko a psenicny sirup?

@mamina1978 dakujem zajtra rano sup kupit ceru a chytro mantinelovat.

mysiatkoo
11. júl 2013

@adrika202 ta cierna sa mi paaaaci velice..

mimusa94
11. júl 2013

@mamcas ja som z Humenneho a neviem zda sa mi ze zo sniny ze tam nieco take je :/ uz len sa dostat do sniny :D

mimusa94
11. júl 2013

Baby poradte mi priiide mi chlap zo zahranicia a bude mat meniny tak by som mu chcela upiect nejaku tu torticku :D chcela by som nieco zabavne vtipne nieco originalne poradte mi prosiiim 🙂 dakujem :*

jakelina
11. júl 2013

@mimusa94 a co ho zajímá??Víš to se těžko radí, když ho neznáme. 😲