Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mariann2
17. sep 2011

dievčatá ďakujem za lajky a potrebujem poradiť, mám objednávku na tortu, orechovú, chcú orechy všade aj v korpuse aj v plnke, alebo plnku čokoládovú a korpus orechový, ako by ste to urobili a ešte, nemáte nejaký overený recept na orechový korpus a krém? 😒

jakelina
17. sep 2011

@mariann2 Já dělám tady ten, je do 26-28 cm velké formy. V té menší je fakt na kopec a je skvělý i na plech. Do krému co děláš ráda, bych jenom přidala ořechy a je to.
6 vajec
350 g práškového cukru
250 g polohrubej múky
150 g mletých orechov
1 vanilkový cukor
1 prášok do pečiva
10 polievkových lyžíc studenej vody
1 PL rumu
2 PL oleja
Cukor vymiešame so žĺtkami do penista, pridáme vodu, rum a olej. Potom pridáme orechy a múku zmiešanú s práškom do pečiva. Nakoniec zľahka vmiešame do tuha vyšľahaný sneh.

dajna11
17. sep 2011

@petusko no myslela som si že ušetrím,nepečiem vela..ale tak čistá práca je čistá práca....takže zajtra kupim smartflex a začneme ozdobami....

petusko
17. sep 2011

@dajna11 ja som teraz zacala s PDT. A dobre sa mi aj kvety robili. takze budem pouzivat to.
Ked budem mat jednu tortu, tak nie je problem urobit MMF, ale pri viac budem urcite pouzivat PDT.

dajna11
17. sep 2011

a iank torty-netorty....dala som si kus klobásy a hned mi je lepšie 😀 😀

dajna11
17. sep 2011

@petusko tú som ešte neskušala...ale brusim si zuby na to...žeby som si tú kúpila????cenovo je ako?

jakelina
17. sep 2011

@dajna11 😀 😀 já právě pekla dnes štrůdly a teď večer mám chuť na maso. Klobásu nemám, 😒 tak se budu muset spokojit s šunkou. 😀

petusko
17. sep 2011

@dajna11 ja som z cukrarskepotreby objednala 5 kg za 23,50 + postovne/kurier
ale u nas v meste ju v obchodiku maju 5 kg za 21 €

vlada111
17. sep 2011

@peroli super a prosím receptík 😉

dajna11
17. sep 2011

@jakelina no mne zavanule ked si manžel dal..inak by som večer už nič ☹

dajna11
17. sep 2011

@petusko aha.....no ako vravím,nepečiem vela,tak neviem do kedy by u mna trčalo 5kg...ale zajtra idem na stretko cukrárok tak kuknem čo budu ponukať tam formičky a T-fornax

pipka
17. sep 2011

@dajna11 si moooooj clovek 😀 😀 😀

petusko
17. sep 2011

@dajna11 ale ma to dlhu zaruku, a tych 5 kg zas nie je tak vela, ja som to minula na 5 tort 😉
Inak s tymi chutami sme na tomr ovnako, vzdy ked peciem, tak sa mi ziada nieco extra slane a ostre 😅

dajna11
17. sep 2011

@petusko vlastne máš pravdu,kilečko na poťah miniem a plus ozdoby...no hej....ak to vydrží dlho...my sme dnes grilovali.....ale ja som do seba dávala pagáčiky 😀

pristela
17. sep 2011

@anjelicek26 😀 😀 ale kdeze, ked si vezmes kolko z toho je len MMf , keby sa to dalo vsetko dole, co aj tak tí ludia malokedy jedia , vzdy to nechaju na tanieroch tak ta torta je oooovela lahsia, a je to kruhova torta tam sa tie kusky krajaju inak 😝

vlada111
17. sep 2011

@pipka fakt dobre, že si ju nerozdelila, s tým krížikom si to pekne oddelila. Máš ho pekne potiahnuté a pekné detaily 🙂

jakelina
17. sep 2011

@mariann2 a krém s ořechy bys mohla udělat tento.
Lehký vaječný krém od Bohuše
6celých vajec šľaháš nad parou s 350g kryš.cukru a dvoma vanilkami do zhustnutia.Keď to vychladnie zmiešaš z 500g Palmarínu alebo Masla (alebo čo používaš). Krém je ľahučký a dlho vydrží.To je vanilková varianta alebo Oriešková:Po zhustnutí vmiešaš opečené a pomleté orechy(oriešky). Robím aj grilážovú variantu. Polovicu cukru roztopím na karamel, pridám vlašské orechy a po chvíli vylejem na papier na pečenie. Po vychladnutí rozdrvím valčekom na cesto a pri šľahaní vajec to postupne pridávam. Kým sa vajcia celkom nad parou uvaria tak sa karamel roztopí. Ja to veľká mňamka. Potom už postupovať rovnako. A ešte čokoládová varianta. Vajcia, cukor a vanilky zostávajú ale postupne privávam 200g čokolády a ešte 2lyžice kakaového prášku. Zvyšok znova rovnaký.

pipka
17. sep 2011

@vlada111 jeeej dakujeeem..od teba ma to obzvast tesi 😵 si zlatusik 🙂

vlada111
17. sep 2011

@pristela krááásna, tie klieštiky obdivujem, ja som ich ešte nepoužila. vždy sa bojím, že si pokazím pekne potiahnutú tortu ☹ . A ten dátum?

vlada111
17. sep 2011

@jakelina tak ty si moja krvná skupina. a to som si myslela, že som šibnutá 😀 . Ja robím v potravinárskom priemysle, tak to mám deformáciu z roboty 😉

lussy23
17. sep 2011

@dadka212 - krásne. Najmä tie slniečka. Aké meno je na tom druhum?
@pristela - nádherná torta
@pipka - krásne
@reruna - krásna tortička, aj mašinka

pristela
17. sep 2011

@vlada111 tie klieštiky su super a nieje to s nimi absolut tazke, skus raz na nejakej malej torticke aj ja som tak skusala , uvidis, skusis a prides na to ze to nieje tazke, treba zacat kliestikovat od zadu torty, pokial prides na predok tak uz si zabehnuta a ide to 😀
A datum , tak som dostala len meno a datum narodenia babatko, krst mali dnes vecer a zajtra na obed maju oslavu s tortou- a tie cisla som vystrihovala rucne noznicami 😝 bo nemam klasicku abecedu ☹

dadka212
17. sep 2011

@vlada111 ja sa presne toho istého bojím, ale neviem asi to risknem keď budem robiť najbližšie krstinovú, prinajhoršom zamaskujem kvetinkami okolo 😅

@lussy23 Laura je to meno a ďakujem....ono deti už objedali tortu, ja som ju zabudla doma odfotiť to mi kamoška poslala fotky 🙂

dadka212
17. sep 2011

ozi a idem v pondelok objednávať z toho českého mmb, ak niekto niečo chce písnite mi do ip linky.
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=837973

mariann2
17. sep 2011

@jakelina veľmi pekne ďakujem za orechové recepty

vlada111
17. sep 2011

@pristela @dadka212 no ja neviem kočky, skúšať na potiahnutej torte, to sa fakt bojím. asi to urobím tak, že si potiahnem malý hrniec a budem klieštikovať 😀 . Potom hmotu zbalím a použijem ju ďalej.

vlada111
17. sep 2011

@pipka ale čo si, veď ja som ešte srdce nepoťahovala a určite je to ťažšie potiahnuť ako tie moje.

dm1
17. sep 2011

@vlada111 ja som tiez skusala na hrnci len ono je to potom na torte ine troisku veru 😝 . Ved skus ked budes pre vas nejaku robit

vlada111
17. sep 2011

@dm1 ja pre nás robím len detské, ale svokre by som chcela, tak možno na nej 😀

pristela
17. sep 2011

@vlada111 tak, tak ako pise @dm1 😀 na torte origoške sa ti budu rúčky triasť 😀