Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
23. sep 2011

@jakelina jj presne z toho isteho dovodu som zacala tak robit orchidejky lepsie sa mi to prenasalo aj susilo a potom ked to bolo vytvrdnute nelamalo sa mi to vstrede 😉

jakelina
23. sep 2011

😀 @dadka212 nemáš zač, musela jsem odejít od počítače, tak jsem odpověděla at tak pozdě. Dnes je tu krásně, tak peru všem ložní prádlo, pro šest lidí makačka 😀 😝

bzucinka2
23. sep 2011

@dm1
@jakelina aha dakujem, takvyskusam 🙂 vzdy tych 5-6 lupenov treba dat na kruzok? ci len tie posledne 🙂 pytam sa ako hotentot ja viem, ale chcem v tom mat jasno 🙂

jakelina
23. sep 2011

@dm1 no tak to je dobrý nápad i na orchidej to zkusím použít. Zrovna jednu tvořím na zkoušku. Dělala jsem už jednu z MMF a to se mi strašně ohýbalo a lámalo, tak dnes zkouším ze SFV. Jenom mám jednu jedinou prachovou barvu, tak to bude asi takové divné. 😝

jakelina
23. sep 2011

@bzucinka2 ne jenom těch prvních spodních pět. Potom ty další srdíčka dávám trochu víc ve středu přes sebe, aby ty další vrstvy byly trochu kratší, jeslti chápeš jak to myslím. Než tam vlepím tu středovou kuličku s nalepenými lístečky, tak si to kosticí s kuličkou ještě v tom středu vyhloubím a do toho důlku vlepím.

dadka212
23. sep 2011

@jakelina to je v pohode, ja to idem robiť až o týždeň 😵

anibas
23. sep 2011

@jakelina práve takúto sa dnes chystám urobiť 😵 som zvedavá čo s toho bude, pretože mám vykrajovačku vajíčko, srdce a kúsok vlnky 😀 😀 😀 😀

lucula73
23. sep 2011

dievčatá poradte mi prosím,čim mám vymazať silikonovú formu?piekla som macka a sa mi prilepil celý spodok,musím to spraviť ešte raz 😝

lamps
23. sep 2011

ahojte, moja práve dokončená tortička.
dadka212, ikula2, mariann2 veľmi pekne ďakujem za rady. Ja som sa tej futbalovej lopty tak bála, nakoniec to išlo celkom hladko. A neskutočne sa z nej teším 😀

pristela
23. sep 2011

@dadka212 😀 😀 😀 nee , ju by si tam nedala 😀 ona by mala tie kvety lekna, ale poznam take tie stare skoly, ja mam robit na nedelu a ze aku? No ved taku normalnu tortu polievanu s rumom a s orechami, a obalovanu v orechoch ako volakedy 😀 a maslove pusinky hore 😀 😀 bo ze im sa tie divne obalovane nepacia co to teraz robia, tak som im ukazala torticky obalovane a , že može byt -taaaak som si vydychla 🙂 a som zabudla podotknut, ze ta oblievana s rumom ma byt pre 4rocne dievcatko 🙂

dm1
23. sep 2011

@lamps ta sa ti krasne podarila!

pristela
23. sep 2011

@lamps ooo, uuuuzasne potiahnuta a aj ta lopta krasna rovnonka , parada 😉

hobitkova
23. sep 2011

holky, potřebuju radu, peču na neděl. oslavu malému dinosaura a přemýšlím, jak si to časově rozvrhnout: jak dlouho můžu mít v ledničce vytvarovaný a krémem potřený dort? plánuju nechat to tam přes noc, bude to vadit? je to moc dlouho? a pak když ho dotvaruju punčovinou musím ji ještě potírat krémem nebo můžu dát potahovku přímo na tu punčovinu?
díky, děsím se výsledku, když je to klasický kulatý dort a na tom nějaké pytlovinky (zeleninka, stromečky, atd.) to zvládám, ale toto bude první 3d dortík, tak mám z toho docela strach - hlavně malému se nemůžou líbit nějací jednoduší dinosauři, to musí být ten s tím krunýřem za krkem, no to bude porod 😅 kdybyste někde měli podrobný postup, sem s ním (krom dortománie, tu už mám prostudovanou 😉 )

lucula73
23. sep 2011

@lamps krásna futbalka.....a s tým výpočtom si to ako robila,podľa toho návodu?lebo ja som to moc nepochopila 😒
a nikto nepečiete v silikonke?mám ju vymastiť,či len vodou pofrkať?´dakujem

lamps
23. sep 2011

@lucula73 ja som rátala tak, že obvod lopty som vydelila 15 a vyšla mi dĺžka strany 5 a 6-uholníkov. Potom som si ich narysovala na papier vystrihla a podľa týchto papierových šabloniek som vyrezávala hmotu.

pristela
23. sep 2011

@lucula73 ja peciem v silikonke, ale len mufinky, prestudovala som ked som si ju kupila veela navodov ako ju pouzivat, pisali , že 1.krat jemne vytriet tukom , dala som ceru ale fakt len jemne, naliala mufinky a upiekla, ked sa upecu necham ich vo forme nejake 2minutky a pak vyberat v pohode idu aj same 😉 dalsie pecenia sa uz forma natierat vraj nemusi aj ked sa umyva v umyvacke , tak ju uz ani ja nepotieram a idu von bezproblemov 😉

katulkaaaaaa
23. sep 2011

@ikula2 dakujem za pomoky dnes prisli 😵
@lamps ta sa ti teda fakt podarila krasna!

katulkaaaaaa
23. sep 2011

@jakelina super postup dnes vyskusam 🙂

lencza
23. sep 2011

ahoj všem

tak dort hotov, no myslím, že můj poslední s čokohmotou, zlatej marcipán nebo MMF........... musela jsem to nahřívat fénem, který mi v půlce vypověděl službu a začal zas fungovat, až když jsem měla dort hotový, na jednom místě se mi to roztrhlo, tak jsem tam frkla 3 kytičky na zamaskování

katulkaaaaaa
23. sep 2011

dorobena svadobna podla predlohy,trosku som pomenila,vaha 6,9kg 😕

lucula73
23. sep 2011

@lamps no to som myslela,tými 15 timi že vydeliť...neviem či to skúsim,synovec má omesiac narodky,hrá futbal,ale sa toho bojím,že mi to nevyjde....a v akej miske si piekla tú loptu,aký má priemer?

@pristela však som vymastila formu ,preto nechápem prečo mi to pripieklo,no až večer skúsim ešte raz,uvidím....

lamps
23. sep 2011

@lucula73 neboj sa aj ja som sa bála a nie je čoho. Priemer ma 38 cm a piekla som ju v obyčajných nerezových miskach

lucula73
23. sep 2011

@lamps 38cm?myslíš tortu?lebo na loptu je to nejak moooc veľa 😕
no možno skúsim,lebo ma nič nenapadá pre 10r.chalana 😝

lamps
23. sep 2011

@lucula73 jaj ja som to zle napísala lopta mala obvod 38 cm nie priemer 😀 Píšem jak maďar, lebo syn tu do mňa hustí jeho starosti s PC hrami 😀 a čaká odpoveď na všetky otázky

lamps
23. sep 2011

@lucula73 inak u môjho 10-ročného syna by mala úspech aj torta s nejakým dinosaurom, ten by ani nedovolil ju zjesť 😀

lucula73
23. sep 2011

@lamps 🙂 ,myslela som že asi obvod bol 38cm 😉 .No tak dino by mal úspech,ale to ja nevymodelujem,teda netrufam si 😝

pristela
23. sep 2011

@lucula73 tak neviem , skus korpus nechat v nej 10minut po vytiahnuti z rury a az pak ho skus pomaly odliepat

lucula73
23. sep 2011

@pristela dík moja vyskúšam 😉

dadka212
23. sep 2011

@lamps nádhera 😵

@pristela 😀 no tiež dobré 😅 oni ako chcú poťahovanú, ale babka je stále v kostole a tak proste taká úplne typická slovenská babka, tak sa aj bojím niečo iné ako ruže tam dať 😀 no hádam keď dám hore pivonku a možno tie 4 žabky tak to bude fajn....

dadka212
23. sep 2011

@lucula73 ja som si vymastila maslom a ešte aj hrubou múkou tú silikónovú formu a išlo to von super....