Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
26. sep 2011

@mizulienka Já, když dělám víc postaviček na dort, tak jedna je v ceně dortu, každá další za 50,- + materiál. Tzn. že ji zvážím na dortu a pak si k tomu připočtu ještě 50,-.
Když dělám jen sólo, bez dortu, tak 70-100,-.

zdenallicka
26. sep 2011

@ikula2 Já mám z polystyrénu krabici, do ní dám naspod alobal, na to 0,5 l PET flaštičky se zmrzlou vodou, na to kousek kartónu a dort na podložce. Dorazila do Prahy bez problémů (3,5 hod.) a flašky se zmrzlou vodou nám v té krabici b´vydrželi ještě další 3 dny, co jsme byli v Praze na dovolené, takže nám ještě pomohly vychladit pití na cestu zpět.. 😀

http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=219&...

anibas
26. sep 2011
jakelina
26. sep 2011

@anibas no je prostě nádherná, tady to alespoň krásně vidím a je originální a dobrý nápad. 😉 Moc gratuluju.

jakelina
26. sep 2011

A která dorta vyhrála???Byla nějaká zvláštní??

lussy23
26. sep 2011

@dm1- nádherné dielka @nelicefo - krásna tortička

katulkaaaaaa
26. sep 2011

@mizulienka ja by som postavicku len extra nerobila,ked chce tak celu tortu 🙂 si zober ze ok 5 eur ale kolko pri tom stravis? 😕 nerob toooo,ja by som spravila len dobrej kamoske ci rodine...a tesime sa aj my na teba 🙂

inak baby som zhrozena ☹ ta moja svadobna torta som davala piatok foto 7kg,plnka traseny krem s broskynami a tvarohom...volam tete ze co nevesta na nu vsetci boli z nej uneseni 😵 lebo bola jedina marcipanova na svadbe...ale ze ju vobec nekrajali,ze ked rozkrajaju privezu...fasa ze je pondelok vecer,su normalni????plnila som piatok skoro rano,som jej povedala ze to zrovna vyhodit mozu sak to je dnes 4 den 😖 je mi luto ze moja praca skonci v kosi.....

katulkaaaaaa
26. sep 2011

@zuzana124 zuzi nadherna torta!ti vies robit prenadherne ruzicky,podla akeho postupu robis?
@zlatat akoze na toto sa uz ani vyjadrit neviem....14eur za tortu?to je mi az na smiech 😀

zlatat
26. sep 2011

@katulkaaaaaa teraz je už aj mne do smiechu, ale veru ráno mi nebolo, to som už mala nervy .

mrka2
26. sep 2011

@mizulienka ja by som nerobila len postavicku. toto by som urcite odmietla a to kazdemu. 😝

zlatat
26. sep 2011

@mizulienka nerob len postavičku, stráviš pri tom kopec času a nebudeš to mať vôbec zaplatené. Keď chcú, tak celú tortu aj s postavičkou, ale samotnú nieee.
Aj mne raz prišiel mail, či mám postavičku rybára - tak som jej odpovedala, že sa asi pomýlila, lebo ja nemám obchod s cukrárskymi potrebami, a ak chce len postavičku, nech si ju zháňa v týchto obchodoch, ja samotné postavičky nerobím a nepredávam

zdenallicka
26. sep 2011

@katulkaaaaaa Proč tak jančíš? Já jsem dělala s tvarohovým krémem a po týdnu je pořád dobrý..🙂 Ale byl bez ovoce..

katulkaaaaaa
26. sep 2011

@zdenallicka ja neviem ja som myslela ze tvarohovy s ovocim by sa mal zjest maximalne nedelu nemyslis?akoze moze mi to byt jedno vsetkym sa pacila peniaze som dostala len by ma velmi mrzelo keby sa musel vyhodit lebo nebol cas ho rozkrajat 😠 alebo bola tak dobra ze vsetko pojedli a tete sa neuslo? 😀

katy1979
26. sep 2011

@katulkaaaaaa neboj trasena vydrzi aj dodnes. a snad este aj zajtra

jakelina
26. sep 2011

@katulkaaaaaa možná si ho schovají a až budou slavit zlatou svatbu, tak ho rozkrájí a sní 😀 😀

katulkaaaaaa
26. sep 2011

@jakelina 😀 😀 😀 no uvidime sak teta da vediet 😉

pristela
26. sep 2011

@jakelina 😀 😀 😀 😀 😀 som sa zasmiala,

@katulkaaaaaa no ja by som sa tiež bála, že im bude potom spatne , ale tak aspon vies, ze pri objednavkach sa mas vzdy pýtať či ju budu aj jest 😀 ak nie mas o robotu menej a mozes obalovat len polystyren 😀

aj ja budem o chvilu robit na svadbu, bude to moja prva, ma byt jednoposchodova , ale len taka malicka , aj predlohu mi poslali tak uvidim ako to dopadne, sa aj bojim kedže to bude hlavna torta 😖 a ja len slabý amatér začiatočním ☹ ☹

zdenallicka
26. sep 2011

@pristela Ty jsi začátečník? Ale prd!!! 😉

@katulkaaaaaa V pohodě - tiramisu taky přece vydrží, ne? 🙂 Anebo tvarohový nepečený s ovocem - ten míváme v lednici i 5 dní..🙂 Nikdy nám nic nebylo..

jakelina
26. sep 2011

@pristela prý amatér začátečník 😀 😀 pečeš krásné dorty 😉

zdenallicka
26. sep 2011

@pristela Ukaž předlohu..🙂

Já peču 3 - medvídka Pú s partou, Kittynu a šmouly.. 🙄 Vůbec se mi nechce modelovat.. Mám jenom tygra a prasátko, další 4 postavičky mě čekají.. Kittyna bude jen vyřezávaná...

A mmch - vrátila se mi angína.. 😔

jakelina
26. sep 2011

@zdenallicka božátko, to bys měla ležet. Já mám z postaviček hrůzu, umím jenom medvěda 😀 😀 Toho už mám celkem nacvičeného. Měla bych cvičit a trénovat.

nelicefo
26. sep 2011

Kočky ďakujem za like...potešili. 🙂

@zdenallicka skoré uzdravenie. ☹ aj my sme maródi. ☹

nelicefo
26. sep 2011

@lussy23 vďaka.

pristela
26. sep 2011

@zdenallicka ejha to mas toho vela na to, že si chorá ☹ rychlo sups lezat mozno ti pomozu dva dni lezania 😉
skoda, ze si tak daleko, mna to modelovanie detskych celkom bavilo, i ked trvalo to hodne casu 😒 ja len dufam, že mi nik nikdy nezada robit Kitty-inak ja tu rozpravku ci co to je absolut nepoznam 😕

@jakelina 😀 hej , hej silný zaciatocnik 😖 sa od vas pomalicky ucim,mate neskutocne krasne torticky, ja moc casu na torticky nemam ☹

Tuto foto mi poslali, s tym, že ja už niečo vymyslím , aby bola ta ich originalna a nie len kopia 😕 no, že díky 😕 a že ju chcu vraj mensiu, nie taku vysoku , atd, atd

lusil2005
26. sep 2011

@katulkaaaaaa neboj sa, aj ta moja tvarohova s ananasom prezila!!! tu som plnila vo stvrtok a jedli ju v pondelok a v utorok a vraj bola super. ale tiez mi nebolo vsetko jedno 😠 ludia su divni...
to ako ked mne ta co jej idem piect svadobnu zahlasila ze velkost necha na mna 😕

jakelina
26. sep 2011

@pristela tak na té dortě je toho až moc, trochu jednodušší bych ji udělala a bude určitě krásná. Jinak mně se hrozně líbí takové celé bílé.

lusil2005
26. sep 2011

@pristela hehe ty a zaciatocnik? na to si ako prisla? 😀 😀 😀 tesiiim sa na tu tvoju svadobnu!!!! ty co chytis, z toho je krasa!!! 😝

lusil2005
26. sep 2011

@jakelina aj ja take luuuubim!!! su take nezne, ze? 😵

pristela
26. sep 2011

@jakelina aj ja mam rada take jemne, hladne, nepreplácané, no ked chcu tuto este v mensom ako je na obrazku neviem , neviem, ako sa poznam budem improvizovat v hodine dvanastej 😒 🙂

pristela
26. sep 2011

@lusil2005 no ved normálne 😀 vsak som len nedavno zacala a robim málinko 😀

inak mne sa strasne pacia poschodove a vselijake aj take tie moc farebne , vesele, no taku ja asi v zivote robit nebudem ☹