Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
9. okt 2011

@79zuzana Zuzka krasna torta, aj velmi pekna farba a super okliestikovane 🙂

janie80
9. okt 2011

ahojte dievcata, casto vas tu chodim obzerat, vsetky ste uzasne sikovnice... 😉 chcela by som sa opytat... ked chcem urobit MMF hmotu a nemam mikrovlnku... mozem to nahriat aj nad parou? 😕

79zuzana
9. okt 2011

@mizulienka dakujem, s tym kliestikovanim si robis srandu? na fotke to teda az tak hrozne nevidno, ale manzel ked to uvidel, tak mi dozivotne zakazal sa kliestikov co i len dotknut... som nadavala jak pohan (deturky boli vonku s ockom, nikto nic nepocul) ked som to robila, stale som z toho marcipanu kliestikami odstipovala.. no hroza

79zuzana
9. okt 2011

@janie80 ahoj, dievcence vraveli ze tie cukriky roztapali aj v rure a ze to slo... tak skus 🙂

mizulienka
9. okt 2011

@79zuzana na fotke to nie je vidiet, ale ked sa ti take stane nabuduce, staci, ze si kliestiky potries bud cerou alebo budes namacat v solamyle 🙂

janie80
9. okt 2011

@79zuzana este som s tym nerobila, ale chcela by som babke na narodky nieco vymysliet... tak to chcem vyskusat este pred tym, ako budem robit naostro... 😉 dakujem za radu, vyskusam 🙂

79zuzana
9. okt 2011

@mizulienka dakujem za radu... ja som ich stale namacala do praskoveho cukru a nic... ziadne zlepsenie.. akurat mi ostali cukrove stopy a potom som to stetcom ofukovala 🙂

mizulienka
9. okt 2011

@79zuzana tak potom neviem 😕 a mala si dost hrubu potahovku? vravia, ze ked chces kliestikovat, ze treba ju mat vyvalkanu na hrubku takych 4-5mm

79zuzana
9. okt 2011

@mizulienka no mozno aj tam bola chyba... malo to asi 3 mm... a mozno miestami 4 mm 😀 😀 😀 😀

mizulienka
9. okt 2011

@79zuzana vyskusas nabuduce, urcite pojde lepsie 🙂

mrka2
9. okt 2011

@zlatat drzim silno palceky, nech ta mrska ani nepride a ked pride,tak nabuduce... 🙂 hlavne ziadne stresy, pekne oddychuj!

pipka
9. okt 2011

juuuj dakujem babulky za vsetky "liky" to ma tak tesi, ked ma pochvalite 😵 hned mam chut dalej pracovat 🙂

vladka1
9. okt 2011

holky co děláte čokoládové potahy , myslím rozehřátou čokoládu s tím kukuřičným sirupem...můžete být pod tím šlehačkový krém???
díííky

bzucinka2
9. okt 2011

@pipka jeeeeeeeeeeeeeeej ta je super 🙂

dadka212
9. okt 2011

@vladka1 ja som dávala pod čokohmotu aj šlahačkový s mascarpone a v pohode mala som to v chladničke asi 3 dni 😉

reruna
9. okt 2011

@duplicka pod potah klidně můžeš dát nutelu, já ji dávám, nebo vyšlehám nutelu s trochou másla

reruna
9. okt 2011

@79zuzana je krásná a na fotce se to zdá pěkně okleštíkované🙂
Jinak já dělávám taky mramorovaný korpus stejný jako @zdenallicka z hladké mouky, nejvíc nám chutná

pristela
9. okt 2011

ahojte holky, tak zase dobehla resty v citani 😀 opáčitkovala som, uuuzasne torticky 😉
mne zas zacal hoodne moc boliet zub ☹ ☹ tak mi to ani nemyslí ☹ na vikend mam robit scooby doo aj s tym jeho kamosom, ale co urobim veru netusim ☹ ☹ ☹

Tie malovane torticky su nadherne, az chut som dostala vyskusat to 😝

dadka212
9. okt 2011

kočky nie je toto tá krajka čo mala mať aj Monika? http://www.formicky.sk/formicky/eshop/29-1-Novi...

jakelina
9. okt 2011

Mám pár foteček ze svatby, jak krájeli můj dort a vyfotila jsem i dorty co jim pekla nějaká paní za dceru a syna. Udělala na to kromě růžiček takové válečky z hmoty a posypala to stříbrnými kuličkami. Motýlky měla jenom vykrojené a namalované tělíčka. Nebylo to nic moc, hodně jí z toho tekla barva, nevím čím to barví, pod prstýnkem byl úplně žlutý flek. 😒
Troufnu si říct, že bych upekla lepší, nechutnala jsem, nerozkrojili je, tak nevím jaké byly.

mrka2
9. okt 2011

@jakelina uzasne ukaze na tom stole a je jednoznacne najkrajsia 😉

dadka212
9. okt 2011

@jakelina krásna fakt najkrajšia 😵

zdenallicka
9. okt 2011

@pristela Koukni, tohle by se ti nelíbilo?

jakelina
9. okt 2011

@mrka2
@dadka212 děkuju, jste milé. Trochu mi to zvedlo sebedůvěru. 😉 Já vždycky trnu, aby bylo vše jak má, kdyby mi na ten bílý potah tekla z něčeho barva, tak by mě asi omylo. Stínovala jsem prachovkou a ztenčila každý lístek růže a ona tam měla takové tlusté listy, bez žilkování přímo z nějaké vykrajovačky. Asi vidím všechny detaily a ostatním to ani nepřijde. 😀 😀

dadka212
9. okt 2011

@jakelina to je fakt, že ostatní si to moc nevšímajú, ja zas každý detail 😅

zdenallicka
9. okt 2011

@jakelina Moc mu to na té svatbě slušelo... 🙂 A škoda, žes nevyfotila klínek - jsem se chtěla namlsat..🙂

jakelina
9. okt 2011

@zdenallicka z té strany právě fotil profesionální fotograf a natáčeli to na video, tak jsem se tam nechtěla motat. 😉

dm1
9. okt 2011

@dadka212 da sa to pouzit viackrat len treba dat pozor aby ti to zostalo rovne a nepolamalo sa to ako mne teraz ked mi 2 umyval mm nieco asi na to dal a ohli sa tak uz na ne coko nevylejem 😝 Je to taka tvrdsia folia. vylejes na to cokoladu ked stuhne stiahnes dole a odrojis co potrebujes. Horsie je ked ti to nevyjde na 1x okolo torty z toho a musis to umyt a vyliat znova. Musi to byt 100% suche aj v tych drazkach inak ti potom zostane ta coko flakata tam kde zostala voda

vera_vila
9. okt 2011

@jakelina je poznat, že jsi opravdu cukrářka, odbornice a neflákáš to... Ona to asi dělala na poslední chvíli... My jsme zase měli svatební dort, kde hmota byla tlustá snad 5mm a šíleně sladká a úplně se rozpouštěla a růžičky byly zase šíleně tvrdé, že se ani nedaly ukousnout... Jsem si říkala, že i kdybych si ten dort pekla sama, tak ho určitě udělám líp... Takže chvála 🙂

pristela
9. okt 2011

@zdenallicka ten baliaci mam aj ja 😀
vidis to vypada dobre, len ja budem robit pre 4 rocne dievcatko, ale to by sa dalo pomenit 😉 Rozmyslam o 2D , bo holka sice chcela ze postavicky, psa este pohoda ale toho Shagyho? no isto nie toho by som modelovala rok 😀 kujeeeem za inspiraciu, ty mas ulozene vzdy torticky na kazdu temu-super