Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katulkaaaaaa
17. okt 2011

@pristela ked sa k tebe vracaju je jasne ze chutila,ale aj ja mam radsej ked pridu alebo nejakym sposobom daju vediet aka bola....suseda pre ktoru som teraz robila k nam nedelu prisla aj z torty priniesla ochutnat a povedala ze nikdy taku dobru cokoladovu nejedla tak to ma velmi potesila 🙂 neni nad to ked mas odozvu

pristela
17. okt 2011

@yamahafazer ty páni na tych vojenskych je inak vela robotyyyyy
@dm1 sa mi naj paci ten tank na tej zvlastnej podlozke 😉
@mariann2 ten vojak je bombovy 😀 😀 😀 😀 ten výraz tvare nema chybu 😀
@daducha ta so psikom je i tak najkrajsia aj s prasiatkami sa mi pacia take vesele farebne , ale aj ta perlickova, te je uuzasna taka cista, jemna, teda aj vstky ostatne ale tieto 3naj 😉
@rogerka jeej zalubenci je kraaasna, akurat pozeram ze mas ovocie na plnke hore 😕 co to je za plnku ? teda asi co to bolo za plnku 😀

bzucinka2
17. okt 2011

@zlatat ja som si narobila tacky zo sadrokartonu a teraz mi ujo porobil z preglejok a za tie beriem zalohy, ked mi ju vratia, vratim zalohu, ked nie, tak mam za nu peniaze 🙂

pristela
17. okt 2011

@katulkaaaaaa no ved prave , nie je nad odozvu,ja mam jednu pani ta uz si teraz objednala u mna asi 6tortu , stale tu istu visnovo slahackovu, jedla jednu jednu z mojich prvych tu vychvalila a pak len objednavala ale nikdy nepovedala potom ci bola vlastne chutna, az pri tejto 6tej som sa jej pytala ze ci im ta visnova este nelezie krkom 😀 a ona ze to dala teraz upiect ex jeho synovi , aby ex konecne zistil ako ma vypadat a chutit super torta, bo ze on objednal jej dcere nejaky humus, tak mi az odlahlo 😉

dajna11
17. okt 2011

@vlada111 no tedaaaaaaaaaaaaaa krásna je

zlatat
17. okt 2011

@bzucinka2 budem to musieť aj ja tak spraviť - pri ťažkých tortách dávam tiež OSB dosku a tú mi potom vrátia ( no raz mi ju vracala pol roka, ale nakoniec prišla 🙂 ). Ináč aj tomuto chlapíkovi som vravela, že podnos stál 2 €, takže ak mi ju vrátia, tak im vrátim prašulky, no len kývol rukou, že kôli 2 € sa nebude k nám trepať ( a to má 12 km - susedné mesto )
Koľko berieš zálohu za tie preglejky ?

mailli
17. okt 2011

@reruna k těm páskům - ono se to nezdá, ale lepí 🙂 jak s nimi člověk v ruce pracuje, tak teplem se uvolní lepidlo, kterým je ten pásek lehce napuštěný. krásně to na drátku drží. když jsem si to jen tak zkoušela, tak asi u třetího kvítku (dělala jsem malé) už mi to šlo bez problémů 😉

nikus5
17. okt 2011

@miciatko a nevieš prosím, aká značka je tej novej čiernej? 🙂

pristela
17. okt 2011

@mailli ked pasku trosku natiahnes uvolni sa to lepidlo a lepiiii 😉 bop ona je taka "vrublkovana" takze to lepidlo je v zahyboch najviac

reruna
17. okt 2011

@mailli já bych to konečně chtěla vyzkoušet, ale mám z toho strach - takže si uděláš kvítek - nasuneš tam ten drátek - děláš i očko? a zespodu to ještě obmotáš? a pak se to obmotává, když se váže více kvítků dohromody že?

dadka212
17. okt 2011

@mizulienka dnes by ich mala kamoška priniesť, dúfam, že ich nezabudne...

bzucinka2
17. okt 2011

@zlatat 5€ aby mi ju vratili ale uz sa mi par nevratilo, povacsine poviem do mesiaca vratit ak nie, tak uz ju neberiem ani spat 🙂

dadka212
17. okt 2011

@yamahafazer ja som im to priniesla k tescu a hovorila, že v pohode...tak dúfam, že to aj tak bolo...

bzucinka2
17. okt 2011

@daducha na dortomanii som ho vcera videla niekde vo fotopostupoch 🙂
@yamahafazer
@daducha ta prasiatkovska je uzasna 🙂

zdenallicka
17. okt 2011

Kočenky, krásně jste napekly... 😵

Potřebuju radu - mám dělat dvoupatrový dort pro maminu a dceru k 50. a 30. narozeninám.. Ta dcera (moje spolužačka) si u mě objednala už šestý dort a ta vždycky dá vědět, jaký byl... 🙂 Ale taky mám problém s tím, že se lidi moc neozývají...
No a k tomu dortu - potřebovala bych nějakou inspiraci, co jim udělat.. Pavla (kamarádka) je prdlá, mamině umřel manžel před třemi lety, nerada bych to nějak hrotila..
Poraďte, co mám udělat.. Chce to tak do 4kg..

lusil2005
17. okt 2011

@dadka212 TO FAKT? UZ DNES? a to by som aj uz dnes mohla k tebe pribehnut? 😅
je to presne ako pise daducha - koniec tyzdna je des, nevladzem, nestiham, nechcem torty uz ani vidiet. ale v pondelok, ked mam krasne poupratovanu cistucku kuchynu, uz rozmyslam ze by som nam nieco nadomov upiekla 😀 😀 😀

@bzucinka2 ja som teraz kupila v hornbachu sololit za 1,90 eur m2 - z toho mam tak 9 podloziek. doma narezem a obalujem. ale vracat mi to teda nikto nevracia 😠

@pristela presne viem o com hovoris! ja co som robila teraz tu jednotku, tak som tiez bola taka na vazkach ci sa pacila a ci chutila, lebo nebola si pre nu pani co ju objednavala ale svokrovci. a vecer mi potom zavolala ta pani a vravela ze bola uzasna, ze presne taku si predstavovala a aj im velmi chutila. tak som normalne mala cely vecer vylepseny 😀 mne sa inac vacsinou ozvu, bud telefonicky alebo cez FB. zatial nastastie len chvalia 😅 tiez sa desim prvej zlej skusenosti 😕

katulkaaaaaa
17. okt 2011

@zdenallicka ja by som asi nejaku jednoduchu s ruzami perlickami,..hore 50tka dole 30tka...neviem ci chces nejake postavicky alebo nieco take robit....

katulkaaaaaa
17. okt 2011

@lusil2005 luci ako dopadla oslava a krstiny?vsetky torticky si mala krasne 🙂

lusil2005
17. okt 2011

@zdenallicka mne sa strasne vcera zapacila tato: (ale teraz mam orchideovy zachvat, takze hore by som asi dala orchidky 😅 )

zdenallicka
17. okt 2011

@lusil2005 Berunko a jak tam mám nalepit ty perličky? Nebo to je hmota? POraďte.. 🙂 Mně se taky moc líbí, zrovna jsem si ho ukládala.. Má tam být i nápis MAMINCE.. Tak tam dám i PAVLÍNCE a udělám tm číslice..
Zrovna jsem si objednala i vykrajovačky na gerbery, tak bych je tam mohla dát.. 🙂

dadka212
17. okt 2011

@lusil2005 no keď prídu v normálnom čase, tak áno...dám ti vedieť hneď ako prídu...alebo ak by si chcela ja by som to mohla poslať po sestre robí v Petržalke na Halovej že by si si to mohla aj tam vyzdvihnúť, to by si mala asi aj bližšie 😉

lusil2005
17. okt 2011

@katulkaaaaaa no nakoniec som stihla z tych nasich dorobit len krstinovu, aj to nie tak ako som mala naplanovane, musela som to stihnut sup sup. a tu nasu dvojitu narodeninovu som sice upiekla, naplnila, zachladila, potrela maslom a urobila na nu orchidee, ale potiahnut som ju nestihla, takze ta krstinova bola vylozena, a tie narodeninove som nakrajala a tie sa jedli 😀 😀 😀 takze z planovanych 5 tort som nakoniec stihla len 4 a pol 😅

zdenallicka
17. okt 2011

Co byste vybraly?

lusil2005
17. okt 2011

@zdenallicka tie perlicky - do hmoty si urob malicke jamky kosticou, tie jamky potom navlhci stetcom a daj tam perlicku. to bude drzat. tie perly su tiez cukrove takze ta voda ich prilepi.

zdenallicka
17. okt 2011

@lusil2005 Děkuju..🙂

lusil2005
17. okt 2011

@zdenallicka z tychto je uzasna ta laliova, ta orchideova a ta co je spodne poschodie tienovane... ta je krasna.

vlada111
17. okt 2011

@zdenallicka u mňa tá zelenkavá s mašľou alebo tá maľovaná s kvietkami.

lusil2005
17. okt 2011

@dadka212 no Halova je tu kusok odomna. to by bolo super. ale zas - ako to vydrzim? 😀 ale ja to nejako zvladnem... 😝

zdenallicka
17. okt 2011

@lusil2005 No, z těch asi něco vyberu, pokud mi ovšem nenahodíte pořádnou udičku s mnohem lepšími výtvory..😀

vlada111
17. okt 2011

@zdenallicka a na tú zelenkavú by som dala hore pivonky 😉