Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
19. okt 2011

@katrin21 tak problem vyrieseny vacsi zrezes na velkost mensieho a mas aj na puncovinu na dotvarovanie 😉

katrin21
19. okt 2011

@dm1 hej, len asi az tolko jej nebude, ale aspon nieco 🙂
len neviem, ci mam dnes robit aj krem.... uf... uz je dost hodin a nechce sa mi... lenze maslo uz mam zmaknute.... :(
tak by som mala.....

mia114
19. okt 2011

@lusil2005 o akych foliach hovoris, nejak som nezaregistrovala 😅 mozno by som mala zaujem, len neviem co to je 😅

lusil2005
19. okt 2011

@anibas jasne, poslem ti 😉

lusil2005
19. okt 2011

@mia114 http://celofan.sk/3-produkty/folie-s-tlacou/ su to tie metalizovane PP folie. objednala som dost lebo mali minimalny odber 100 harkov z jednej farby. objednala som cervenu, modru a zlatu. takze ak by si chcela, daj vediet 😉

pristela
19. okt 2011

@lusil2005 pristela si prosí aj zo zlatej 10ks , a cicuuuus skoc mi teda aj kupit ten biely filc, ked uz mi budes posielat papier supnes k jednemu postovnemu aj filc, a ja ta budem este o trosku viac lubit nez po tie roky co sa zname 😝

lusil2005
19. okt 2011

@pristela to sa da aj viac???? chces tym povedat ze doteraz si ma nelubila najviac ako sa len da?????? 😀

pristela
19. okt 2011

@lusil2005 beriem späť!!!!!! hohohoooooo , ved ty tam 200ks zlatej a ja ze budem kolegialna a staci mi 10ks, no nestačíííí !!!! Poprosím si 40zlatej -akoze, nieze by som tolko piekla 😅 ale budu vianoce 😝 😀
Cicus , ked ty si taaaaaak neodolatelnaaa 😅

katy1979
19. okt 2011

@lusil2005 este mas nieco volne? ci sa aj pre mna najde?

katy1979
19. okt 2011

http://www.janeasher.com/bespoke.php
toto niekto hodil na tom skoro mi sanka spadla

katrin21
19. okt 2011

baby, a naco su vam tie folie?

dm1
19. okt 2011

@katrin21 na obalenie kartonu pod tortu 😉

pristela
19. okt 2011

ach a uz mam balikos od mmb doma , no a uz viem ze v tom vsetkom mala chaos, bo mi poslala vypichovatka gerbery to som chcela , no a pak mi poslala aj vykrajovacky gerbery 🙄 a to som chcela take tie kvietky nie spicate ale oblukovite 😀 vsak chapete ma neee 😝 ale nevadi hlavne ze tie perly uz konecne maaaaaaaaaaaaaaaam 😀
@dajna11 auticka kraaaaaaaaaaaasne

pristela
19. okt 2011

@katy1979 uuuuuuzasne, ja som niekde uz zopar z toho videla, a trebars tie gucci boty som nechapala som mrk ci niesu fakt len kupene a postavene na tom 😅

katrin21
19. okt 2011

aha a tie kartony kde beriete?? ja som myslela, ze to sa vam vzdy vracia naspat, ked si niekto berie tortu.. to nechavate ludom:?

pristela
19. okt 2011

a holky este posledna vec , prosim vas ako sa pouziva ten vypichovac ornament od mmb vsak som z toho jelen 😕

pristela
19. okt 2011

@katrin21 nenechávame, to ludia niektory nevracaju 😅

katrin21
19. okt 2011

aha.. jasne....
ale kde beriete take pevne kartony? ja som si vzdy myslela, ze to mate preglejku nejaku obalenu...

pristela
19. okt 2011

@katrin21 kaufland tam maju tie pevne, len u nas ich niekto hufom zacal brat a nikdy tam nic nieje 😖 tak prekladam a ukladam im vzdy ovocie, aby mi zostal prazdny karton 😝

dm1
19. okt 2011

@katrin21 klasika z krabic velkych z kauflandu napriklad. Ono to v pohode udrzi ak treba dam 2 na seba. nosnost tej kartonovej krabice na zeleninu je tam pisana 10kg. Mne ludia taketo podlozky nevracaju len ak tam tie plastove tacky alebo ak dam tvrdu preglejku pod tazke torty

lusil2005
19. okt 2011

@pristela 😀 😀 😀 uz som sa zlakla ze mi tu toho vela ostane 😀

@katy1979 jasne, mam. pisne kolko a z akej farby 😉

pristela
19. okt 2011

@lusil2005 no tebe!!, by si s tym taniere oblepovala abo čo 😝

dm1
19. okt 2011

fuha kamka uz dala tu sutaz tak nic som myslela ze sa zapojim ze to bude v tvoreni - nejaka torticka a nie zas od vysky nakupu 😖 . A este do zlosovaia objedanvky nad 50 eur 😔

lusil2005
19. okt 2011

@dm1 mne ich tiez nikto nevracia, a to ani ked dam sololit ☹ ale o tom kauflande to som nevedela!!!! no budem tam musiet nabehnut. aj ked - prisla mi pracka, tam je kartonu minimalne na 5-6 tort 😀 😀 😀

lusil2005
19. okt 2011

@pristela hehe neboj, jaaaa by som ich uz niekde minula 😀 aj u nas bude chodit jezisko! 😅

@dm1 no, tieto jej sutaze ma tiez moc nelakaju... ale tak pre nu je to asi vyhodnejsie takto ludi motivovat k nakupu 🤐

dm1
19. okt 2011

@lusil2005 no mne uz sa nasli aj taki co povedali ze vratia tacky plastove a nist ☹ . a to mala baba 2 torty takze 2 tacky za viac ako 2 eur jedna v keli 😖

katy1979
19. okt 2011

@lusil2005 no zo zlatej 20 a z tych ostatnych po 10 z kazdej farby a ked sa nahodou po tomto nasom odbere nebudes vediet vyhrabat spod celofanu tak zoberiem viac.

pristela
19. okt 2011

@lusil2005 vela kartonu treba posielat smer Topolcany !! mna tu uz snad cele mesto pozna, že beriem z jednej drogerky krabice a nesem cez cele mesto 😔 jak blb/na babulky/, včul na mna zas pozeraju ked vlečiem po hypermarketoch plny koš kartonov 😝 😝 😝 😝 /na torty/

dm1
19. okt 2011

@lusil2005 ja viem ze je to prenu vyhodnejsie len ta hranica nakupu 50 eur? to sa mi zda veeelmi prehnane. jedine ak niekto nakupuje hmoty tak ok ale ak si robis sam alebo sa ti to neoplati kvoli postovnemu a kupis inde tak je to dost vysoka ciastka. skoda tesila som sa na tvorivu sutaz. Tusim aj @anibas kvoli tomu snehove vlocky kupovala a teraz co s nimi 😀

katrin21
19. okt 2011

@lenocka23 robim tu plnku co si pisala.... ale ta cokolada su tam aj po bode varu stale take drobne kusocky 😝 😝 😝 sa mi to nezda.... si tu este????? mas tu plnku isto overenu? nechcem to picnut do 2 masiel a zistit, ze je ta plnka zla.....