Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
22. okt 2011

no ja ked robim coko krem tak jasne ze davam ten nie maslo, ale inak musim davat maslo bo mne vacsinou objednavaju slahackove torty a to pod potah nedam 😖

akme
22. okt 2011

@lusil2005 nezriezam vždy ale s týmto sa na tortách najviac natrápim aby to bolo rovné a aj tak nie som spokojná ☹ 😝 ale myslím že hlavne je to preto že ja pečiem na 2x korpus napr. orechový a kakaový a každý prerežem čiže nie je to jeden kus prerezaný 4x tak asi preto tie korpusy nie sú rovnaké ale zas je to rýchlo upečené,a potom mi to robí tie nerovnosti 😕

dm1
22. okt 2011

@vlada111 ani ja ale proste jak tak na to tlacim jak sprosta aby to bolo rovne 😅 . ale mmf ma iny povrch kupovane hmoty sa aj lahsie prenasaju aj hladia

dm1
22. okt 2011

@pristela jasne slahackace su ine. Vas budem baby otravovat za mesiac chcu po mne lahku plnku bud tvarohovu alebo slahackovu no som zvedava co vymyslim

pristela
22. okt 2011

ja nastastie na buduci vik nic nemam 😀 i ked ja neberiem nejak strasne objednavky, nemozem , nieje cas, torticky mam len pre zabavu 😉 tak snad konecne vyskusam tu cokoplastelinu 😀 a porobim objednavkove resty 😕

lucula73
22. okt 2011

@lamps ja som robila presne tento krém včera do tej futbalky...ale dala som len 200gr. cukru a 1 šľahačku mne chutí tento asi viac ako salkový,je taký viac karamelový 🙂

lusil2005
22. okt 2011

@dm1 ja mam na buduci tyzden tri zo styroch tort jogurtovo-slahackove, a do jednej aj tvaroh... 😅

pristela
22. okt 2011

@lusil2005 mnam, u man fuuurt len tu visnovo slahackovu-moje nervy!!! 😅

mizulienka
22. okt 2011

@lusil2005 a ked plnis tvarohovou plnkou alebo napr tu s mascarpone, tak ty s nou obmazes este celu tortu?
a na to potom davas to maslo?

rogerka
22. okt 2011

kocky, niektora tu tento tyzden hadzala recept na muffiny, tak dakujem velmi pekne, su sprove 😉

@pristela tu visnovo slahackovu musim vyskusat, ked je taka uzasna 😀

dm1
22. okt 2011

jaaaj baby pruser nezmesti sa mi bager na tortu 😝 😅 . Musim vzadu tu lyzicu skratit 🤐

pristela
22. okt 2011

@dm1 😀 😀 zdvihni lyžicu hore 😀 😀 😀 😀 abo ju poloz vedla a pridaj jedneho mechanika 😝

dm1
22. okt 2011

@pristela ze aka vtipna zdvihni hore 😲 som rada ze mi to vytvrdlo tak ze mi to aspon bude drzat vo vzduchu take to co ide od bagra k lyzici a nie este aby cela stala 😝 . Esteze MMF tuhne rychlo inak by to bolo bez lyzice. sak to chce spoluziak pre syna a ze ak sa zmesti tak aj domiesavac a som zacala robit a akosik sa mi nezmesti ani ten bager 😲

pristela
22. okt 2011

@dm1 tak zabal lyžicu do darcekoveho papiera priloz k torte a maly nech hladá čo na torte chýba 😝

dm1
22. okt 2011

@pristela 😀 😀 😀 . ale uz ho tam mam. som dala prec jeden ten clanok z tej lyzice bo boli az 3 a dobre to vypada aj bez neho. Este meno, vek, nieco okolo a balim to

pristela
22. okt 2011

@dm1 ty seš, ale sikoffná 😉 😉 😉 to já ešte 😉 musím makať ☹

dm1
22. okt 2011

@pristela jak sikovna suchtava som az teraz som skoncila! vzdy si poviem ze sak to uz je len to a to a min. hodina pri tom 🤐 . Ale celkom sa mi to pozdava nato ze som nemala ani premyslene ako ju spravim 🙂

lusil2005
22. okt 2011

@mizulienka tak tak. ale nemazem tu plnku nahrubo, iba vyslovene zarovnam... a vrch mazem len maslom, bez plnky.
@dm1 tesiiim sa na nu! ja mam buduci tyzden same nove pre mna. normalne sa bojim! 🤐 budem robit jednu co ma byt but nemovska alebo nejaka zvieratkova, jednu loptovu (teta chcela ze dvojkilova - lopta na stvorcovej torte. tak som ju ukecala ze to by bolo brutalne male, tak ze 3-4 kila... to by som sa mohla zmestit nie? 😕 ), a dve take co som uz robila...

dm1
22. okt 2011

@lusil2005 to by si sa mala zmestit v tej vahe moja mala okolo 4 a ked das slahackovu plnku je lahsia ako maslaky. A neboj sa ty to zvladnes! Nemove torticky su krasne a nemo sa lahko modeluje to zvladnes lavou zadnou. A ta moja je taka jednoducha uz som nechcela spekulovat ten bager je moc velky uz by sa tam nic nezmestilo - to aby si nebola potom sklamana ked sa na nu tesis 😀

pristela
23. okt 2011

@dm1 pockaaaj , to akože to , že každu noc trčim dlho do noci v pracovni znamená, že som šuchtavá a nie šikovna? 😨 sakra, tak to je prúser 😀 😀 😀 😀 😀

pristela
23. okt 2011

uz som konecne prisla na to , preco mi sem hadže aj fotky vo velkom formate v malom obrazku 😎 hrocho oslík ma uviedol v obraz 😀 ked su fotene na vysku su velke a na širku malé 😉

zdenallicka
23. okt 2011

@pristela Jak děláš višňovou šlehačku?

zdenallicka
23. okt 2011

Já jsem zkusila obřezat jen jednou a totál jsem si ten dort pos.ala, takže už nikdy více... 😝 Nerovnosti vykryju krémem a je to..🙂

lusil2005
23. okt 2011

@dm1 no dufam ze to dobojujej v psychickom zdravi 😅 sakra ale dobre som porumovala korpus na tej salkovej torte... maly bude dobre spat 😀

dm1
23. okt 2011

tak tu su tie moje tohtotyzdnove 😝

danciacik
23. okt 2011

@dm1 ten bager je úplne že bohovský, to si ako dlho robila človeče? Klobúk dole

danciacik
23. okt 2011

inak kočky nemáte uloženú tortu nejaké pekné slniečko ale také že aj lúče sú z korpusu?

dm1
23. okt 2011

@danciacik dakujem! no co ti viem ze kolko zacala som asi o 10 vecer ked maly zaspal a okolo polnoci bol hotovy. len potom este skompletovat. Spodok je horalka aj ten predok - kapota bagra ostatok hmota

daducha
23. okt 2011

Ahojte,
tak toto su moje tohtotyzdnove.Vecer popozeram a hlavne Vas skusim docitat a pochvalit Vase krasne torticky.Ja Vam vôbec nestiham 😉 .Odfotila som aj ako vyzera visnovy frutafil, pred nejakym dnom tu bola o nom rec, tak len pre predstavu tym co ho nemoznaju,mozno pomôze 🙂

yamahafazer
23. okt 2011

@dm1 dufam,ze este bude volne stretko v tom Trencine lebo som sa este len teraz prihlasila my sme vcera od rana neboli doma len co som si hodila rano na facb tortu a isly sme prec a uz citam,ze stretko teda je schvalene a kolko vela bab sa uz prihlasilo tak dufam,ze este jedno volne miesto maju.A kedy by si tam ty isla na tu 9 budete mat volne miesto v aute zobrali by ste ma teda?Aby som si spoje pozrela ako mi pojdu.Dakujem

idem popzerat ake ste zas krasne torty popridavali