Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
27. okt 2011

@pristela uz som zacala robit aj stojacieho, ked sa vysusi bude ok, ked nie, bude lezat a hotov 😉

lukika
27. okt 2011

mizulienka alebo baby ktoré ste robili tú mascarpone plnku s bielou čokinou odpovedzte mi prosím na moje otázky prosím prosím ☹

dadka212
27. okt 2011

@lukika ja dávam orion čokoládu bielu a mascarpone šlahaj podla toho aké kúpiš, či husté alebo riedke, ak husté stačí zašlahať ak kúpiš riedke šlahaj kým to nezhustne

pristela
27. okt 2011

@lukika ja pouzivam obycajnu bielu coko z billy

adul67
27. okt 2011

@dadka212 tak tomu moc nerozumiem mascarpone sa da kupit aj riedke aj husté?a tu čokoladu najprv roztopit? popíšte presnejšie aj ja som zvedavá 😉

dadka212
27. okt 2011

@adul67 šlahačku a čokoládu roztopím na ohni, odstavím nechám vychladiť poriadne v chladničke...po vychladení vyšlahám so stužovačom to tuha a pridám mascarpone...
Predávajú aj husté aj redšie, nie úplne riedke niečo medzi...a to redšie drží lepšie po vyšlahaní ako to hneď husté...

aktak
27. okt 2011

@pristela ta s perami je uchvatna, mas predstavu akymi farbami sa to maluje? hned by som vyskusala

pristela
27. okt 2011

@aktak malovat sa da s hocakymi je to jedno , ja som malovala aj s gelovkami ale aj s obycajnymi tymi praskovymi co kupis v drogeriach 😉

aktak
27. okt 2011

@pristela dakujem, pojdem do cukrarskeho obchodu a snad mi poradia, len keby vsetky tie pomocky take drahe neboli, nepeciem vela tak nechcem vela minut na to, dik este raz

adul67
27. okt 2011

@dadka212 ano už som pochopila dakujeeem pekne a nevarit?len roztopit?

dadka212
27. okt 2011

@adul67 ja nevarím vtedy sa mi zvykla šlahačka nevyšlahať...

mizulienka
27. okt 2011

@lukika prepac, nejak som prehliadla tvoju otazku...ja som robila uz z viacerych bielych cokolad, aj taku tu peniazkovu na varenie som mala, zatial vsetky ok boli, slaham na najvyssich obratkach a potom uberem, neviem, cim to je ale musim davat aj stuzovace minimalne 2 davam...a mascarpone ja davam 2x250g balenie. Aknieco pytaj sa, som pri pc.

lukika
27. okt 2011

mizulienka nemusím sa báť šlahať nemôžem to prešlahať ako obyč. šľahačku otáznik

mizulienka
27. okt 2011

@adul67
MASCARPONE KREM
2 slahackove smotany,2 biele cokolady,2 Mascarpone,maliny-podla chuti ja som davala celu 0,7 dcl flasu.Smotanu som uvarila s cokoladou,nechala cez noc vychladit.Rano som poriadne vyslahala,pridala MAscarpone a uz iba jemne na 1 st. mixeru zmiesala.Natrela som na korpus,na to vrstva malin zmiesanych s trochou cukru a zase vrstva kremu.Toto mnozstvo by malo vystacit na 24 cm tortu.

dadka212
27. okt 2011

@lukika áno najprv šlahačku s čokoládou a keď je to husté tak primiešam mascarpone a je to rovnaká gramáž

mizulienka
27. okt 2011

@lukika ano najprv slahas iba tu slahacku uvarenu, ked ju uz mas dost pevnu tak tam pridaj to mascarpone, ja to na najnizsich otackach preslaham mixerom ale niekto to iba vareskou vmiesa.

lukika
27. okt 2011

mizulienka píšeš že ti vyšla plnka na 26 priemer torty a to si ju prekrojila na 2 alebo 3 krát asi na 2 že otáznik ale pod poťah musím dať inú plnku že otáznik a ešte babulky ktoré ste dávali mrazené jahody najskôr ich treba rozmraziť a troška vyžmýkať alebo ich tam dáte zmrznuté otáznik

adul67
27. okt 2011

@mizulienka dakujem mam skopirovane a uložene vyskušam 🙂

mizulienka
27. okt 2011

@lukika mne vysla na 26, 2x prekrojene, ja som davala mrazene maliny, najprv som ich uplne rozmrazila a tak davala na vrch kremu.

mizulienka
27. okt 2011

@lukika pod potah davam maslo+cukor+odrezky

lukika
27. okt 2011

mizulienka diky diky moc už sa na ten krém moc teším ale pod poťah si ho nedávala že otáznik

lukika
27. okt 2011

mizulienka a už si mi odpísala som to tam ešte nemala díky moc

dm1
27. okt 2011

@miciatko @yamahafazer a uz ma nenapada kto idete na stretko do TN 😝 . Nechcete niektora od moniky ten SFV za 35,90? mi pisala ze dovoz do ilavy sice nemaju ale pri 3 a viac vedrach zaplati postovne ona. ja by som vam to doniesla na stretko

lukika
27. okt 2011

a predsa ma napadla ešte jedna otázka tie stužovače dávaš obyčajné na šlahačku nie nejaké želatinové otáznik

yamahafazer
27. okt 2011

@dm1 ja zatial nebudem brat mam doma 4 vedra po 7kg a teraz nemam niako vela objednavok tak chcem najprv tieto dominat inak je to dobra cena

mizulienka
27. okt 2011

@lukika o obycajny smetafix

lukika
27. okt 2011

O.k. a dik 🙂

mrka2
27. okt 2011

@dajna11 nadherne obe 😵 ten dracik je strasne zlaty 😵 😵 😵

vlada111
27. okt 2011

@pristela a ty také urobíš ľavou zadnou 😉