Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
5. nov 2011

@lamps podla mna sa tam ta torta uplne straca ☹ teda je krasna, hodi sa ,a le trebars pohlad zhora na tortu a musim sa hodne zahladiet abych tam tu torticku nasla , ja by som menila podlozku, aby torticka vystupila, je uuuplne uuzasna, milujem tvoje torticky!!! 😉

mrka2
5. nov 2011

@lamps strasne pekne robis tie torticky. velmi sa mi pacia 😵 😵 😵 ja by som dala bielu podlozku. mne sa tam tiez straca ta torticka, skoda,lebo tak nevynikne. je nadherna!

lusil2005
5. nov 2011

@lamps tiez som na vetvy z tych tvojitch torticiek, su krasne!

mizulienka
5. nov 2011

@lamps nadherna torta, tie tvoje kvietky mi nedaju spavat 😀 ako farbou farbis, obyc gelovkou a aj belobu pouzivas?

jakelina
5. nov 2011

@lamps a teď si vyber, že jo. Někdo radí nechat podložku a jiný vyměnit. Je fakt, že na jednobarevné víc vynikne, ale mně se prostě zrovna ten papír co tam máš líbí 😉, ikdyž já vzorované moc nepoužívám.

anibas
5. nov 2011

@lamps tortička prekráááásna 😵 😵 😵 ale asi by som dala jednofarebný papier 😉 😉

vecernicci
5. nov 2011

@reruna klidně se inspiruj, já ho taky obšlehla na mimibazaru, ale nikdo mě za to nekamenoval jako se to dělá na Slovensku 😉 😀 😀 😀
@lamps je krásná, ty tvoje kytičkový, že se můžu inspirovat? A ta podložka, mně by se líbila jednobarevná, ať vynikne tak krásný dortík 😉

vinka
5. nov 2011

@jakelina no krémom.Som nedala mantinel maslový.Predtým som len lekvár dala a bolo ok a teraz sa mi topilo.No budem zas múdra na budúce. 😝

@mia1111 no vyzerá to fakt super.Ked nezabudnem ja ho urobím na týžden na krstiny.Len keby to mascarpone bolo lacnejšie.To ked dva kelímky to asi 250g je jeden však.

vecernicci
5. nov 2011

děvčata, kdybyste některá chtěla malovat očička, tak tady je inspirace, je to skoro až dole na stránce http://www.kuharka.ru/talk/kladovka/kulina/6407...

jakelina
5. nov 2011

@vecernicci krásné postupy, ale to chce fakt mít šikovné ruce

vecernicci
5. nov 2011

@jakelina ono to vypadá strašně jednoduše, ale když to člověk zkusí, tak s tím za chvíli praštím, protože mi to nejde 😀 😉

bzucinka2
5. nov 2011

@daducha to mi je luto, asi by ma vystrelo, ale tak skus ju dat na predaj za nizsiu cenu, viem ze uz niektore baby tak robili a predali ☹

tamichloe
5. nov 2011

@lamps ahoj,ano straca sa ta torta na tej podložke,bolo by to lepšie na jednofarebnej

bzucinka2
5. nov 2011

@lusil2005 krasna nic jej nechyba je super 🙂

bzucinka2
5. nov 2011

@lamps uzasna ako vzdy, velmi sa mi tieto tvoje pacia a to malujes gelovkou na aku hmotu? 😉

tamichloe
5. nov 2011

@lusil2005 ste straaašne šikovnááá

vlada111
5. nov 2011

@vinka toto sa mi páči, žienky sú tu veľmi skromné a ľudia to zneužívajú.

vlada111
5. nov 2011

@alex21 krásna prácička

zdenallicka
5. nov 2011

@daducha Hmm, to se mi taky stalo... Paní si přijela za 4 dny.. 😠 😠 😠 Ale pěkně zplatila celý dort (i vevnitř s banány) a pak hrozně všude chválila (se mi doneslo)..😀

zdenallicka
5. nov 2011

Holky, koukejte, co se mi stalo.. ☹ 🤐 ☹ 😕
Zepředu prý docela v pohodě (orosený pouze), ale zezadu... 🤐 🤐 🤐 ☹ ☹ ☹

Nechápu - pudinkovomáslový krém z 250ml mléka, 250g másla, cukru a pod potahem navíc s drobečky korpusu... Krém je neporušený, prý pevný, tak nechápu... Byl tam i mascarpone krém (v dortu), ale měla jsem docela velkou vrstvu másláku... Paní teda několikrát volala, co s tím, já jsem jí to chtěla i nějak spravit, ale pak ho už nepřivezla (nemohla se sem dostat).. nabídla jsem jí slevu na další dort a když si ho přebírala, měla jsem tam jednu bublinku, tak jsem jí dala 100,- slevu... chjo ach.. stalo se mi to poprvé... ☹

mia1111
5. nov 2011

@vinka - hej, jeden kelímok je 250g, v tescu som kúpila teraz mascarpone za 1,99 €/250g. A bolo super husté 😉

vlada111
5. nov 2011

@mia1111 nádhera, krásna, čistunká. Na akom podnose máš tortu?

katy1979
5. nov 2011

@mia1111 u nas tesco mascarpone stoji 2,50 takze za tu cenu kupim aj ine. kto byva pri hraniciach treba vybehnut do rakuska tam za tu cenu kupujem 500g

@zdenallicka ty vole to co sa ti stalo??? 😲 😲 😲

vlada111
5. nov 2011

@mizulienka jeeej, naša obľúbená rozprávka. Podarila sa ti krásne.

mia1111
5. nov 2011

@katy1979 - to fakt? 😕 😕 😕 Ja som kupovala teraz to Tescové za 1,99 - je to aj tak dosť oproti cene v Rakúsku, musím vyzistiť, koľko vyjde v Poľsku, my bývame pri Poľských hraniciach..

dm1
5. nov 2011

@zdenallicka no mne to pride akoby ho pani mala v ladnicke pomaly az oprety o tu zadnu stenu a na nej taku fajnu namrazu 😝 . Mne sa to stalo raz ze sa to zacalo pustat ked som si na to nedala pozor ale stacilo to solamylom riadne poprasit dat dozadu karton a uz bola Ok. Inak to nevidim veru. krem je OK tym to isto nebude ked si mala taky pomer masla a mlieka

katy1979
5. nov 2011

@mia1111 no v polsku by mohlo vyjst tiez lacnejsie. no ja som ho nahanala vo stvrtok a prave preto ze ste hovorili ze je lacnejsie som tam nabehlam mali len posledne a s takouto cenou v bille to labri mali presne za tu istu cenu.

lamps
5. nov 2011

@bzucinka2 maľujem aj gélovými aj prachovými farbami, poťah je MMF. Ja inú hmotu ani nepoužívam, iba výnimočne ak potrebujem sýtejšiu farbu 😅

lamps
5. nov 2011

@vecernicci jasné, že môžeš, ani sa pýtať nemusíš 😅 . Ja nie som taká háklivá 😀 .

lamps
5. nov 2011

@mizulienka och, to ma veľmi, veľmi mrzí, že ti spôsobujem problémy so spánkom 😀. Farbím aj prachovými aj gélovými farbami a belobu nepoužívam. Všetko robím z MMF - okrem vecí, ktoré musia mať sýtu farbu 😅 .