Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lija15
12. dec 2011

Ahojte babulky chcem sa vas opytat urobila som marcipanovu postavicku prvykrat a neviete ako dlho to ma schnut???je to hlava konika s praveho marcipanu specialne na figurky dakujem za radu 😉

jakelina
12. dec 2011

@pampeliska1 já kupuju v http://www.ceske-formicky.cz/, ale musíš toho projít víc, ceny jsou různé. Mají třeba ně něco slevu a nebo někde levnější poštovné

79zuzana
12. dec 2011

@lucia80 ahoj, je to rovnaka plechovka ako salko, ale uz je to hotovy karamel. Ten si uz len jednoducho zmiesas s vyslahanym maslom a krem je na svete 🙂 Je to naozaj velmi jednoduchy a fajnovy krem , teda aspon nam doma vsetkym velmi chutil 🙂

vera_vila
12. dec 2011

@pampeliska1 Já budu abecedy nakupovat na www.cukrar-shop.cz, mají tam komplety - velká+malá písmena+číslice - 3 nebo 4 druhy... Nikde jinde jsem to neviděla takto, všude to měli zvlášť nebo třeba jen velkou nebo malou...
@lucia80 z toho hotového salkového karamelu je to také máslový krém, ale řekla bych, že máslem moc cítit není... Je to jen uvařené buď Salko karamelové nebo 2 hodiny uvařené salko slazené (v uzavřené plechovce) našlehané s máslem... Budu ho teď taky zkoušet na dort, dělala jsem zatím jen z toho vařeného salka, ale to karamelové mají u nás v Intersparu, tak to zkusím...

lucia80
12. dec 2011

@79zuzana jéj, vďaka moc, popozerám a určite vyskúšam, ďakujem za typ. Ja karamelové môžem 🙂 .

lucia80
12. dec 2011

@79zuzana ale už sa nevarí, len zmieša s maslom, však?

vera_vila
12. dec 2011

@lucia80 blbě jsem to napsala, samozřejmě to karamelové salko už se nevaří...

lucia80
12. dec 2011

@vera_vila no za pokus to stojí, vyzerá to jednoducho 🙂 .ja som spravila zatiaľ len jednu tortičku, tak zbieram inšpirácie na ďalšiu. Ďakujem moc za radu 🙂

bambula1307
12. dec 2011

@adul67 muka t 🙂 650 je uplne v pohode na vseky mucniky..pskotove , torty aj kysnute 🙂 ja pouzivam dlhe roky

vera_vila
12. dec 2011

@lucia80 je to jednoduché... A teda kdo ochutnal, tak už jiný nechce... prý se olizovali až za ušima... Tímhle krémem určitě nic nezkazíš... Akorát obě suroviny musí mít pokojovou teplotu, aby se krém nesrazil... Pokud bys Salko vařila normální slazené, tak den předem, aby pořádně vystydlo... Hodně štěstí, určitě bude dortík chutnat...

79zuzana
12. dec 2011

@lucia80 nie nie, uz sa to nevari... ten karamel je vlastne uz hotovy v plechovke 🙂 Ak by sa ti to pri miesani s maslom zrazilo, co sa stalo aj mne, staci ho par sekund vyslahat nad parou 🙂

alenv
12. dec 2011

@79zuzana mě vadí takové ty vyloženě tuhé, mě to připomíná ty klasické dorty s tím žlutým máslovým krémem a na vrch taková ta želatinová třešinka 😀 😀 😀 ble ble.. pokud je krém takový lehký tak mi tam to máslo nevadí

pristela
12. dec 2011

holky moje zlate , prepacte, že vam sem lezem po rokoch 😕 nestiham vas pred sviatkamiiiii ☹ ☹ ☹ ☹
prosim vas nemate nejaky postup na male auticko blesk mcqueen take co sa polozi male na tortu , bo vsak moj maly take auto nema v hrackach tak nemam podla coho robit ☹

vecernicci
12. dec 2011

@jakelina tam jsem taky nakupovala, je to kousek od nás a pán prodával i na adventních trzích v Hradci 🙂
@pampeliska1 já nakupuju hodně u Malátků je to www.cukrarskepotreby.cz 😉

79zuzana
12. dec 2011

@alenv tento krem je lahucky, nie taky typicky maslovy 🙂 odporucam ho naozaj vyskusat... nam doma vsetkym chutil a aj detom 🙂

pampeliska1
12. dec 2011

@vera_vila
@jakelina
@vecernicci Díky moc za tipy! Okouknu to a snad mi něco padne do oka! 😉 Děkuju.

lucia80
12. dec 2011

@79zuzana Ďakujem moc za rady 🙂

vera_vila
12. dec 2011

@alenv Ten karamelový fakt můžu doporučit...

pristela
12. dec 2011

@vecernicci si poklad , dakujeem !!!

dada2007
12. dec 2011

@79zuzana ahoj....prosím ťa...najskôr si vyšlahám maslo? 250g a samotné? a pak len primiešam ten karamel z plechovky a je krém na svete? .....dakujéééééééééém 😵 😵 😵

79zuzana
12. dec 2011

@lucia80 nie je za co... aj ja sem chodim velmi rada pre rady 🙂

79zuzana
12. dec 2011

@dada2007 ano presne tak... teda aspon ja to robim takto, ze si najprv vyslaham maslo a potom po jednej lyzici pridavam karamel... a krem je na svete 🙂

dada2007
12. dec 2011

@79zuzana dakujem za radu 😵

dada2007
12. dec 2011

micky a nejaký dobrý vyskúšaný recept na čokoládovú plnku? alebo teda........ak viete nejakú stránku, kde by som našla pre takú začiatočníčku ako ja recepty na plnky? dakujem 😵 už mám od ,,vás" odpísanú tú mascarpone( 25/12 robím malému tortu a chcem ju vyskúšať) a aj teraz tú karamelovú plnku......ale ak by si niekto z rodiny želal čoko plnku, nech mám v zálohe pripravenú ........dakujééééééém 😵 😵 😵

mia1111
12. dec 2011

babulky, idem zarábať ďalšie cesto na medovníčky, lebo tú prvú dávku už sme zjedli 😅 . Mám recept od lusil, len by som chcela mať teraz cesto také tmavšie, chcem urobiť aj svietniček aj medovníky...Mám dať kakao do cesta? Koľko? Alebo do vajíčka, ktorým budem potierať po upečení? Fakt neviem... @dm1 - Dani, Ty to ako robíš, keď máš tie svietniky také pekné tmavé?

alex21
12. dec 2011

@dm1 alebo ostatne co robite medovniky potierate ich? ak ano kedy pred upecenim alebo po upeceni a cim vajickom, bielkom, zltkom alebo vodou?

lussy23
12. dec 2011

@ikula2 nádhera
@boise že druhotina, nadherná

mia1111
12. dec 2011

@alex21 mne Danka (dm1) poradila rozšľahané vajíčko s lyžičkou mlieka - tesne po upečení. A sú krásne lesklé 😵

lucia80
12. dec 2011

inak prešla som dozadu pár stránok a paráááááádne tortičky ste popridávali, všetky sú úžasné, ako to stíhate????

A dievčatá, prosím, akú tortu by ste urobili pre 11 ročného chlapca? Takú jednoduchú, lebo to bude len moja druhá, vykrajovačky zatiaľ nemám, modelovať neviem, fantázia 0 bodov ☹ asi to budem mať ťažké. Páčili sa mi aj tie zimné čo ste popridávali, narodeniny bude mať koncom decembra, tak by možno aj také niečo mohlo byť, či nie?

A ešte čo je také najdôležitejšie čo si mám určite kúpiť ak chcem nejaké tortičky pre rodinu robiť? A farby potravinárske prosím vás kupujete v potravinách alebo v drogérii. Tu u nás som nikde nenašla, tak nech pošlem muža už konkrétne.
Veľmi vám ďakujem za akúkoľvek pomoc, ste strašne zlaté.