Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vakoema
29. dec 2011

Ahoj holky,je zde nektera,ktera by mohla vyrobit narozeninovy dort ve tvaru auta nebo vlacku? Jsem z prahy a potrebovala bych ho na pristi patek. Nebo nejakou overenou cukrarnu v praze? Diky

cervena_vila
29. dec 2011

Díky!

broucek2
29. dec 2011

@vakoema sice jsem z Prahy, ale na příští pátek nestíhám. Bohužel cukrářku neporadím, protože dorty si dělám jako zálibu sama doma a nikde jsem je ještě neobjednávala

vakoema
29. dec 2011

☹ skodaaaa

alenv
29. dec 2011

holky děláte někdo mléčný marcipán v domácí pekárně?

janulkamartinko
29. dec 2011

Ahojte
Prosim Vas poradite mi ako urobit spidermanovi tu pavucinu co drzi a co su vedla neho? ci z potahovky alebo coho? dakujem 🙂

alenv
29. dec 2011

@janulkamartinko podle mě tohle je čokoláda, zkusila bych ji obarvit do černa, ale udělala asi z čokolády to bude jednodušší než potahovka

hejdita
29. dec 2011

posledni 🙂

anibas
29. dec 2011

@janulkamartinko to vyzerá na farbenú bielkovú polevu alebo čoko

anibas
29. dec 2011

@hejdita krásna tortička a ešte GRATULUJEM k tt 😵 😵 😵 - ak som tak už neurobila 😉 😉

marci2305
29. dec 2011

@vecernicci To áno..Pat-Mat sú ideálni pre chalpcov a v toto obdobie sú vločky super.. 😉
@mizulienka Úžasné..Tá barbi nemá chybu a ten traktorik...jedná báseň.. 😉 😉

marci2305
29. dec 2011

@hejdita Super... 😉

bianca
29. dec 2011

@alenv ja som robila kym som si neznicila vanicku lebo cukor ma uzasnu brusnu vlastnost a teraz ju mam oskriabanu.Uz som skusala narv at to aj do robotu ale rucne sa mi zda aj tak naj

@janulkamartinko ja by som bola asi za bielkovu polevu ofarbenu ciernou gelovkou.To rychlo stihne

marci2305
29. dec 2011

@bianca 🙂 Ja som včera odpiekla 3 korpusy..a tiež som viac nestihla..Dnes po práci, musím naplniť a ozdobiť. 😉 Nejaké ružičky som stihla vymodelovať..a nafarbiť si hmoty, no dúfam, že to tiež stíham..🙂

marci2305
29. dec 2011

@vecernicci Krásna ovečka..ako živá a tá čierna je super..Mne sa taká nepodarila. ☹

vlada111
29. dec 2011

@mizulienka krásna Barbie sa ti podarila.

janulkamartinko
29. dec 2011

@alenv
@anibas
@bianca dakujem Vam nad tou bielkovou polevou som aj ja rozmyslala tak mozno skusim oboje keby sa mi to polamalo 🙂

mizulienka
29. dec 2011

dakujem dievcata za vsetky lajky 🙂 dufam, ze aj oslavencom sa budu pacit 🙂 islo to do jednej rodiny pre chlapceka a dievcatko 🙂

chcem sa spytat baby, piekli ste uz niekedy korpus bez vajec? pripadne bez bielka?
ja som raz piekla bez vajec ale to je ako tehla 😕

reruna
29. dec 2011

@mizulienka řezy bez vajec - 450 g polohr. mouky, 300 g mletého cukru, 1 vanilkový cukr, 150 g rozpuštěné Hery, 1 a 1/2 prášku do pečiva, 1 a 1/2 hrnku mléka - vše smíchat dohromady, upéct, vyzkoušeno.
Dále hrnkový korpus se dá taky udělat bez vajec - 1-2 vejce (nemusí být), 2 hrnky polohrubé mouky, 1 hrnek krystalového cukru, 1 hrnek mléka, 1/2 hrnku oleje, 1 prdopeč, 1 vanilkový cukr, místo toho vajíčka můžeš postrouhat 1 -2 jablka. já to dělám tak, že tam ještě přidám prášek do perníku a je to super litý perník na plech. Nebo se to může udělat jako mramorová bábovka i mramorový korpus.

mizulienka
29. dec 2011

@reruna dakujem krasne 🙂 tkaze mas vyskusane a je to jedle, hej? lebo ten moj bol taky bez chuti.

reruna
29. dec 2011

@mizulienka mám vyzkoušené, ale každému chutná něco jiného, tak nejdřív vyzkoušej jen pro vás, než to zkusíš na dort. Nám do dortu nejvíc chutná mramorový korpus.

mizulienka
29. dec 2011

@reruna to je ten hrnkovy recept?

reruna
29. dec 2011

ne klasický mramorový korpus - 4 vejce, 250 g hladké mouky, 240 g ml. cukru atd. atd. teď to z hlavy celé nevím. ten hrnkový se dá udělat taky tak mramorově - lžící leješ střídavě tmavé a světlé, ale není tak dobrý chuťově

mizulienka
29. dec 2011

@reruna aj mne chuti ten mramorovy, ale tento zakaznik nemoze vajicka, preto zhanam nejaky bez vajec 🙂

vecernicci
29. dec 2011

@bianca tak to já už nedělám jinak než v robotu, ručně se mi už nechce 😀
@marci2305 používám extra černou od sugarflair 😉

pristela
29. dec 2011

@janulkamartinko ja by som radsej dala bielkovu polevu alebo MMF ta uschne na kamen 😉 ked sa urobi skor, tu coko by som nedavala , bo ak si budu kurit v aute moze sa im zacat topit, teda aspon mne sa tak raz roztopila cela mašla a presne aj take tie trojuholnicky co su tu pri tom spidermanovi 😖

pristela
29. dec 2011

jaj a zabudla som , holky prosim vas ktora robite čoko mmf hodili by ste mi tu receeept , prosiiiim 😅
Ja uz ju raz robila, dopadla de bola tvrda aj ked som nahrievala takze som ledva len stihla obalit tortu, tak to chcem este raz skusit 😉

zebricka23
29. dec 2011

pripajam aj moju pre dcerku k zajtrajsim prvym narodeninam......opicka sa mi moc nepodarila....ale rodinka vravi ze pekna 🙂

zuzana124
29. dec 2011

Ahojte babenky, konečne mám trošku času tak pridávam niečo z mojich medovníkov. Inak krásne tortičky ste popridávali.

lussy23
29. dec 2011

@mrka2 jej krásne Kittynky aj dcérka 🙂
@mizulienka krásne. a tá bábika je ako skutočná 🙂
@gumkacka1 tak také niečo by ma v živote nenapadlo. Skvelý nápad =D