Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
30. dec 2011

baby neviete, eshopy kedy zacinaju fungovat? dufam, ze nie az po 6.1. ja som uplne zabudla objednat smartflex a na buduci tyzden uz mam 4 torty 😕 😕

vecernicci
30. dec 2011

@vera_vila ježíši, tak to jsem neměřila, ale asi pět minut? mně se tenhle korpus vždycky povede, hlavně opatrně zamíchávat tu mouku a sníh 🙂

vera_vila
30. dec 2011

@vecernicci já dělám mramorák... Ale teda už to tam mám na 4 rychlost možná 20 minut a pořád je ten práškový cukr cítit... A to jsem ho přesávala... No, tak já nevím...

vecernicci
30. dec 2011

@vera_vila tak to zase tak moc neřeš, to bude v pohodě, stejně tam zamícháš mouku a ta je hrubší než cukr 😉

eliska22
30. dec 2011

ďakujem Vám kočky 😉
@katmi robila som všetko z MMF 😉

lasetka
30. dec 2011

@alenv V pohodě,nechci tě s tim furt otravovat,vim že máš svých starostí dost...nějak to zkusim...jen prosimtě kde seženu ten marcipán na to potahování a na ty postavičky?je jich víc druhů?a potřebuju na to ještě nějaký udělátka? 🙂 jen abych si to kdyžtak nakoupila než začnu dělat ten dort,abych nezůstala pak čumět čim to mam udělat 🙂

mrka2
30. dec 2011

@mizulienka aj ja mam poslednu tohtorocnu ten vlacik 😝 idem akurat robit. ako si ho,prosim ta, robila? z keksikov,ci z hmoty len?
inak ja som si objednala PDT z cukrarske potreby.eu medzi sviatkami a dnes mi dosli. 🙂 len neviem,ci tam maju aj smartflex...
@vecernicci ta ovca je perfektna 😀

katmi
30. dec 2011

@vera_vila mne sa neda na mikrovlnke znizit vykon..no neva.. hadam dako urobime 😅 😀

vecernicci
30. dec 2011

@mrka2 děkuji, taky jdu dělat mašinku 😀

pristela
30. dec 2011

@vera_vila cukor nemusis slahat 20minut, neblazni, ja ho slaham len pokial zbledne a tak sa napení 😉 a muku tam vzdy kydnem celu aj s PDP a na najslabsom stupni normal zaslaham ked ponahlam co skoro vzdy ponahlam tak dam aj silnejsi stupen , pak uz len rucne zaslaham sneh, vzdy sa podari.
Ak ti sneh padne, nic sa nedeje, umy si metlicky a vyslahaj ho znova 😉

mizulienka
30. dec 2011

@mrka2 spodok a ten obdlznik na tom som robila z horalky a z zbytok z hmoty iba.

mrka2
30. dec 2011

@mizulienka diky, ja idem aj tak robit len polku z toho rusna,lebo mi bude vychadzat z tunela,ale asi tiez dam spodok keksik,ked nahodou nejaky najdem a tatik ho nahodou nespraskal.. 🙄

larah
30. dec 2011

Dakujem vsetkym za like-y, potesili 🙂 Tu je moja druha, uz sa mi darilo ovela lepsie potiahnut. Ozaj to chce len cvik. Vsetkym vam prajem veseleho Silvestra 🙂

mizulienka
30. dec 2011

@mrka2 v pohode 🙂
teraz pozeram, ze cakate chlapceka, krasne meno ste mu vybrali 🙂

mrka2
30. dec 2011

@mizulienka no to si mala vidiet s tym menom.. ja som to zo srandy povedala a moj muz OK, bude Vilko a o inom uz nechcel ani pocut 🙄 😀 ale tak aj mne sa celkom paci. len dufam,ze bude isto chlapcek 😕 no idem piect,ale strasne sa mi nechce.. 😔

dajna11
30. dec 2011

taká rychlovečka 😀

stankapk
30. dec 2011

kocky poradte. spravila som vlacik, a mojmu muzovi sa nepaci 😒 ze je proporcne zly, lebo kabina ma byt vacsia. ma urcite pravdu, ale uz som nemala viac modrej hmoty... je to naozaj take hrozne, mam to prerobit??? kebyze je pre nas tak mi je to jedno, ale je to na objednavku.

lawli
30. dec 2011

@stankapk Ja by som ho nechala tak ... je nádherný 😵

vera_vila
30. dec 2011

@pristela
@vecernicci
No, mě to právě přišlo, že mi ty žloutky snad ani nezesvětlaly... No, mouku jsem vmíchala na jedničku a sníh pak vmíchala rukou, ale teda zase mi to vyskočilo akorát tak, že to prokrojím jen jednou... Já se to fakt asi nikdy nenaučím... Nebo málo vajíček, nebo nevím... Ach jo...

lawli
30. dec 2011

moja dnešná....toho roku posledná 😀

vera_vila
30. dec 2011

@stankapk Jestli to má být vláček pro dítě, tak tomu je to jedno, vypadá krásně, dětsky, nemá to být model ale prostě vláček pro dítě, ne? Takže já bych to taky tak nechala... Je krásně veselý a myslím, že dítko bude rádo, že ho má

vera_vila
30. dec 2011

@katmi Tak to v ní nech kratší dobu... přidat pár sekund se dá vždycky...

mata_murkova
30. dec 2011

dakujem vam kocky nakoniec som zohnala tie rubiny🙂

bzucinka2
30. dec 2011

@stankapk podla mna je super, chlapi by chceli mat vsetko tip top, aj moj ked robim 3d auta tak chce aby to bolo ako original 🙂 nechaj ho tak je podla mna nadherne rozpravkovy 🙂

lawli
30. dec 2011

kočky niečo na inšpiráciu http://www.buchalovi.cz/ 😉

mrka2
30. dec 2011

@stankapk vlacik je perfektny, nic nemen, deti sa na to isto takto nepozeraju ako chlapi 😝

bzucinka2
30. dec 2011

@miciatko hej na pecenie, ja ju mam doma, ale este som neskusala 🙂

stankapk
30. dec 2011

@lawli @vera_vila @bzucinka2 @mrka2
kocky dakujem 🙂 aj mojim babam sa paci. no ale ked on vraj take lokomotivy vie aj opravovat, tak ze mu neda mi to nepovedat.

bzucinka2
30. dec 2011

maminky a deticky tiez, prajem vam a vasim rodinkam vsetko len to najlepsie v novom roku, nech je zas o kusok krajsi, stastnejsi a veselsi ako ten stary 🙂 a samozrejme nech to kazdej krasne pecie 😉

bzucinka2
30. dec 2011

@stankapk vsak povedat si moze 😀