Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vladka1
18. feb 2012

@mariann2 tak tam patří...teď jsem ho dodělala a je moc dobrý 🙂

vlada111
18. feb 2012

@marci2305 vôbec nie, je to akurát 😉

abriela
18. feb 2012

@lucula73 pretym to tiez neslo jednej kocke, robila nad parou. Druhy pokus - mala vcera a napisala, ze to slo lepsie v mikrovlnke. Ked hmota stuhne, len daj zohriat do rury na 5-10 s. a je super tvarna. Ja som jednu a tu istu hmotu pouzila v polke januara na tortu, potom na valentenskeho medvedika a teraz som dorobila dalsiu a zmiesala so starou tiez na potah.
Cista MMF nieje taka tvarna ako cokoladova, ale pristela vcera poznamenala spravne, ze je z nej menej potahovky - neberie tolko cukru.
@katulkaaaaaa dakujem.

abriela
18. feb 2012

Baby dnes sa mi podarila uzasna TVAROHOCVO-OVOCNA PLNKA:
Zostala mi zo stvrtka tvarohova plnka od judit - puding, tvaroh, maslo. Dnes som do jahodovej stavy spravila jahodove zele Dr. oetker. PO vychladnuti som zmiesala s tvarohovou plnkou, pridala asi 0,5 sacku krem ole (viac som nemala) a vznikla - lahka a perfektna ovocno tvarohova plnka.

vecernicci
18. feb 2012

@miciatko člověče už jsem na to vlítla 😀 a docela se mi povedl, dokonce jsem i poprvé drátkovala růžičku, kterou bude držet v zubech 😀 😀 😀 co já se při tom nepřiučím 😉

mamina1978
18. feb 2012

@vecernicci 😉 😀 😀
Aj ja sa chcem naucit drotikovat, ale klacka dsa mi kvoli tomu robit nechce 😉))))

abriela
18. feb 2012

@mizulienka. Ja by som stit robila ako sa robi rolada. Tenke cesto, kt. by som teple dala na nejaky prehnuty karton alebe nieco polgulove.

pristela
18. feb 2012

caffte holciny moje 😵 na ktoru strany si mam zrolovat? kolko ste dnes popísali ???? Ak prispievala aj @jakelina to bude hadam aj zo desať stranociek, nie? 😝 😀 😀 😀

jakelina
18. feb 2012

@pristela já??? Pchhhhhh. Já jsem náhodou dnes odhazovala na zahradě sníh ze sněhuláka a iglů a napsala jsem jenom pár řádeček 😀 😀 😀

lusil2005
18. feb 2012

@jakelina ze sneh. co je to sneh? my tu uz take ani nepozname ☹

pristela
18. feb 2012

@jakelina keby si nekecala!!!! ved je vsetek na dvore, ništ tu nemam odhadzane!!!!!

Holky naaadherne tortoše ste pridali 😵 😵 😵 😵 😵 až mi slinky vybehli 😝

ja som prave dorazila zo stretka v TN , bolo dobreeee 😀 spoznala som odtialto Danku a Niku a este jednu milu ženušku , ale jej nick si uz nepamatam ☹ no perfišne babenky ako všetky odtialto 😵 😵 😵

anibas
18. feb 2012

@lusil2005 ako že nepoznáš sneh ??? čo nemáte v BA ???

vecernicci
18. feb 2012

@pristela náhodou @jakelin má dneska skoro áčko

tak děvčata to je on mého srdce šampion 😀 jen ještě přemýšlím, jak mu ustlat na dortu 😉

lifinka
18. feb 2012
lifinka
18. feb 2012

@vecernicci ten je vyleštěnýýý 😀 😀 😀 je pěkný, povedl se i s čapočkou

bzucinka2
18. feb 2012

@lifinka to by si chcela vediet, najprv sa potulis s muzikom, potom priberies, das ho pochytat dokinovi a potom si ho polozis na velku postiel pristelka ti vytvori tulkaca a je to 😀 😀 😀
@reruna tie ole pudingy primiesat len ten prasok, ci riadne zarobene 😕
@mizulienka normal by som upiekla obdlznik n aplnila a pos tuhnuti zrezala trosku tie kraje a dotvarovala puncovinou 🙂

vecernicci
18. feb 2012

@lifinka ono se to teď večer blbě fotí 🙂 ještě potřebuju poradit, jak ho dát na dort, přemýšlím, že bych mu ustlala na lístcích rudých růží 😀 😀

miciatko
18. feb 2012

@vecernicci no krasny,riadne uhladeny, juj ale sa ti stiskal coo?? . .. .ziadny drsnak taky romantikus, juj bude sa luuubit 😀 😀 😀 😀

bzucinka2
18. feb 2012
jakelina
18. feb 2012

@vecernicci je super, není to vulgární, takový milounký pimpásek 😉

vecernicci
18. feb 2012

@jakelina @miciatko co myslíte, není to blbý ho položit na rozházený plátky růží? taková jakože romantika 😀 jinak je naležato, protože je to pohodář 😀 @desmodka má akčního stojacího 😀😀 😀

abriela
18. feb 2012

@vecernicci krasny a asi prvy, ze? Takze na neho nezabudnes 😉 . Od dnes take objednavky neodmietas 😀

jakelina
18. feb 2012

@vecernicci já ti nevím, vůbec nemám představivost. Ještě jsem žádný na plátcích růží ležet neviděla 😀 😀 😀

abriela
18. feb 2012

@bzucinka2 dakujem za typ. Buduci tyzden peciem na prve narodeniny. Moja druha objednavka 😨

miciatko
18. feb 2012

@vecernicci noo taky romantikus neni zly a urob @jakelina radost, nech holka konecne aj takeho vidi 😉 😉

jakelina
18. feb 2012

@miciatko 😀 😀

mrka2
18. feb 2012

@vecernicci 😀 😀 😀 perfektny 😀

littlebubu
18. feb 2012

šikovné ženičky, môžem poprosiť o link na postup výroby kvetov - orchideu a ľaliu? 🙂 a ešte by som sa chcela spýtať,aký drôtik používate? ďakujem 🙂

alenv
18. feb 2012

@marci2305 krásná je a ty barvičky až mi oči přecházejí

bzucinka2
18. feb 2012

@abriela rado sa stalo a ktora ta inspirovala ?
😉