Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
20. feb 2012

holky prosim vas , zakaznicka si objednala vankusik a ze pre 15ludi, to mam kolko kilovy robit? neviete poradit ?

vecernicci
20. feb 2012

@pristela v pohodě, to je soutěž pro všechny 😉 a mně by stačila i ta druhá cena, ta není k zahození😀 😀 😀

stankapk
20. feb 2012

@dada2007 ja som tiez robila tu plnku, bola vyborna. a aj na jadranske rozky bola skvela, pevna...

dada2007
20. feb 2012

@stankapk mica.....a na okrúhlu 14cm priemer minitortičku, mám spraviť z celej alebo polovičnej dávky????? 😨

lusil2005
20. feb 2012

@pristela ja robievam pre 15 aspon 3kg.

dada2007
20. feb 2012

@pristela mica, baby mi tu radili..na osobu cca 200g.....čiže minimálne 3kg aby mal.....

mizulienka
20. feb 2012

@dada2007 z jednej davky vyjde tak na priemer 19

dada2007
20. feb 2012

@mizulienka velebíííííím ťa.........dakujem za odpoved 😵 😵 😵 ......už som bola mimo 😝

ferinka
20. feb 2012

Holky jdu si pro radu,když děláte dort se zdobením z čokolády a různě krájíte čoko do tvarů,jen rozpoušíte hořkou nebo bílou,dáváte na papír a pak vykrajujete nebo jí ještě něčím ředíte????

mizulienka
20. feb 2012

@dada2007 😀 😀 😀

ewellina
20. feb 2012

Ahojte, ešte nikdy som nerobila marcipánovú tortu, ale teraz plánujem urobiť synovi na narodky. Vlastne ani nie marcipánovú, ale takú s tým poťahom z cukríkov marshmallow. Len sa chcem opýtať, že keď už budem mať ten poťah hotový, ako sa to prenáša z dosky na tortu?

lamps
20. feb 2012

@ewellina ja prenášam rukami, vsuniem si ich pod vyváľanú hmotu a prenesiem na tortu, ale viem, že niektoré babuľky ju prenášajú aj pomocou valčeka 😅

zuzana124
20. feb 2012

@ewellina ja to prenášam tak ako ti už písala @lamps teda rukami 🙂

ewellina
20. feb 2012

@lamps
@zuzana124 Ďakujem, no ešte jednej veci nerozumiem: Keď sa to prenesie na tortu, tak po okrajoch torty zostanú také záhyby. Ako mám dosiahnuť to, aby to bolo rovné?

njonja
20. feb 2012

@ewellina ja prenasam tiez rukami. Ale teraz som videla niekde na you tube, ze to niektori valkaju na umelom obruse na stole a potom preklopia na tortu. Teda ak je hlavne ta torta taka velikanska, ze by sa to rukami roztrhlo.

babuli, pridavam moje dalsie dve. nepodarky☹ prva bola mojmu malemu na nardeniny. Som dobre hromzila, lebo som nebola u seba doma a nemala som svoje veci, tak len taka improvizacia. A tiez chcem vzdat obdiv vsetkym, ktore robite s Haribo cukrokov, lebo mne to voooobec neslo! Ta hmota bola uplne sucha a drolila sa. niekde som tam pototo ten pomer. Ja robievam z tach americkym marshmalows a toto sa mi s nimi este nestalo☹.
No a ta druha ta je tiez o nicom, lebo som prisla domov az v stredu a torta bola na sobotu. Nestihla mi vyschnut korunka - mala na nej stat dokola zlata koruna☹ takze len lezala. A tiez som skusala malovat na tortu, ale velmi sa mi nepozdava vysledok.... Ktore mate s tym skusenosti? Mala som gelovky a len som do nich namacala stetec. Ma sa to tak robit? Ozaj a ak mate zlatu farbu, malujete nou priamo, alebo si rozrabate do hmoty?

Na tento tyzden mam este vilovsku tortu a na ten dalsi detsku tortu s temou Petterson a Findus. Svedska rozpravka. mate niektora, prosim, daku toru na tu temu? Nech hladam ako hladam, stale som nic nenasla☹ Mylslienku uz mam, ale zisla by sa aj daka inspiracia🙂

lusil2005
20. feb 2012

@vecernicci jej a co sa da vyhrat? 😅

zuzana124
20. feb 2012

@ewellina skús pozrieť tu

https://www.youtube.com/watch?v=WPmZ112_4J8

ja to robím podobne 🙂

janula.h
20. feb 2012

@njonja ani ja som nenašla ☹ iba obrázky

lussy23
20. feb 2012

@njonja krásnučke dielka

njonja
20. feb 2012

@dm1 mas krasnu tu svadobnu torticku🙂 Prosim ta, tie motyle, si robila z toho cierneho stencilu? Ako? si ich rucne vykrajovala? lebo som ho kupila a neviem s tym robit, ale taaak strasne sa mi tie motyle pacili!

njonja
20. feb 2012

@janula.h ved to. Nikde ziadna torta☹ Asi budem prva🙂 🙂 🙂

lussy23
20. feb 2012

@lusil2005 - prenádherná

janula.h
20. feb 2012

@njonja tak urob nejakú na tráve pri dome ako ležia pod stromom 🙂 a steblá trávy v ústach 🙂

alenv
20. feb 2012

prosím prosím zkušené pekařky,... jak na tento dort.. já pořád nevím jak tam jakoby dostat tu lodku a aby ten žralok měl otevřenou tlamu 😅 😅 😅 😅

anibas
20. feb 2012

@zuzana124 @pristela už som zaevidovala vaše krásne tortičky v súťaži 😵 😵 😵 😵

jakelina
20. feb 2012

@alenv jaký dort???

alenv
20. feb 2012

@jakelina 😀 😀 😀 😀 😀 asi už jsem přetažená

dm1
20. feb 2012

@njonja dakujem 🙂 , Ano su z toho cierneho patchworku ale nie stencilu to je sablona 😉 . Ja som to otlacila do natenko vyvalkanej hmoty tak, ze som viac tlacila na kraje a nie na stred aby mi to nezostalo vo formicke. Potom som este jemne prerezala radielkom - koleckom

pristela
20. feb 2012

@njonja za 4dni ti nevyschla mmf korunka 😨 😨 😨 to fakt? ved klasicka mmf je sucha za pár hodin 😕 ja som sa prave preto dala na tu cokommf , ze neschne tak rychlo 😀 ale aj z coko mmf mi vyschne tak aby drzalo za dva dni 😕 a maluje sa aj cistymi gelovkami , ale aj rozrobenymi s vodou abo alkoholom 😉
torticky su milene, sladkéé 😉

inak ja co som bola ted na oslave boli sme tam 13 lidiciek a z 4,2 torty nezostalo nic , a to mne sa usiel len jeden kusok 🙄 predtym den ich bolo 12 a tiez zjedli 4,5kg tortu aj s muffinkami , zostal len maly kusok 😕 ono ja by som tie slahackove tiez stale jedla , tie su lahsie 😉 na chut. Tak mi je to desne tazke ked mi niekto povie pocet ludi 😒