Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

abriela
27. feb 2012

@awooojky neviem ako dlho. Prvu tortu som robila koncom novembra. Kusok modrej farby mam este aj teraz v chladnicke.

awooojky
27. feb 2012

@lussy23 ano ano krtko je tiez torta..:D
a dakujem vam baby za pochvali potesilo velmi..:D

lussy23
27. feb 2012

@alti krásna torta
@jakelina nádherná torta
@mariann2 krásny @artepf nádherné dielka

artepf
27. feb 2012

@maca_p díky, žehličku používám, je to určitě dobrá věc. No a jestli se dá udělat z kojeneckého mléka, jsem fakt ještě nezkoušela 😀. Ale mám doma Nutrilon, když potřebuju vypadnout z domu a nemůžu menšího syna kojit, tak aby mohl nakrmit manžel. Jenže to by se fest prodražilo, na marcipán používám polotučné Laktino, stojí asi 80 Kč, většinou ho kupuju v Kauflandu 🙂 .

awooojky
27. feb 2012

@abriela ja som myslela ze musí byt v mraznicke... a ako pises najlepsia je cerstvá hmota..

lamps
27. feb 2012

@79zuzana ja som v sobotu prevážala tú dinosaurovú tortu, tiež som len posypala cukor na suchý poťah a nič sa nezosypalo. Cukor bol pekne tam, kde som ho nasypala.

pristela
27. feb 2012

ženy!!!! otazka na telo tu padla 😀 ktore idete na stretko do Dubnice ?

lucula73
27. feb 2012

@eliska22 ahoj a ty teda nedávaš ani smotanu,ani maslo?a koľko cukru asi?lebo ja som tú čoko mmf tiež robila a moc sa mi nedarilo......... 😕

eliska22
27. feb 2012

@lucula73 nič tam už nedávam, len ten cukor a potieram si ruky cerou zo začiatku aby sa to nelepilo .... ja neviem koľko cukru, nevážim ho....už viem aká tá hmota má byť, tak podľa toho 😉

lawli
27. feb 2012

Ahojte babuľky, neviem ktorá ste tu dostali zakazku na tu vankušovú tortičku ,ale náhodou som naďabila na videa ako ju robili ,tak snáď nie je neskoro a možno ešte pomôžem 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=FwCFE1KzE8A


https://www.youtube.com/watch?v=vwtiO5gP0vs
ajka82
27. feb 2012

baby prosim vas, ak ste niektora objednavali zo stranky peceniehrou.sk (t-fornax) a platili ste prevodom vopred, za ako dlho vam prisiel balik domov, ak ste to hned zaplatili? ja som dnes objednala, zatial mi prsiel len mail co sa posiela automaticky o objednavke a zistila som ze vo stvrtok by bolo uzasne, keby som to mala uz doma 😅 lebo mi prisla dalsia objednavka od znamej

zuba
27. feb 2012

@pristela ja a bonznem, že aj @dm1 😉 ideš?

dm1
27. feb 2012

@pristela @zuba jasne ze idem ved som to tu sama zvolavala 😀

vlada111
27. feb 2012

@jakelina krása, krásne kvety, krásna celá 🙂

lucula73
27. feb 2012

@lawli @lusil2005 to bola,čo má robiť tú tortu............. 🙂
som to kukla,teda tam to robil celý tím..... 😕 🙂

lusil2005
27. feb 2012

@lawli to som bola ja, dakujem! 😀 uz mi to videjko dala anibas, je to super navod, ale neviem ci to nakoniec budem robit. teraz som vo vojnovom stave s babou cez ktoru mali na mna kontakt, lebo ked som bola chora som jej zrusila tortu. proste som nevladala. no a ona to teraz uz dva tyzdne riesi a strasne ma obvinuje a tak. bolo to prvy krat co som nejaku tortu zrusila, fakt robim aj ked som chora ja, aj ked su chore deturence. ale toto bolo uz vazne zle, nedalo sa 😔 no a ona mi teraz pise ako som jej naplula do tvare a ze si len vymyslam ze som bola chora a neviem co. a len tak zo srandy - viete ktora to je? ta ktorej som robila ako darcek tu tortu - zadok, tu tvarohovu, co si po nu bola v piatok a v utorok ju este mala nenacatu v chladnicke, lebo ze jej je luto ju nacat. 🙄

pristela
27. feb 2012

@zuba Danka viem ze ide, tu som uz videla 😝 no neprihlasila som sa bo sak to dalako odomna , ale dnes ma tu jedna z vas nalomila a neviem 😕 ale keby ste sli viacere by som sla

akme
27. feb 2012

@dm1 @zuba @pristela - aj ja idem 🙂

dm1
27. feb 2012

@lusil2005 som citala u teba na nastenke ten koment bolo to dost ubohe takto verejne riesit aj ma prsty svrbeli nieco napisat 🤐

baby ale stretko v dubnici uz je plne obsadene tak kto nie je prihlaseni tak ma asi snmolu ☹

@pristela otazka na telo a ty ides do dca? 🙂

zuba
27. feb 2012

@dm1 no ja viem, nebyť teba, tak o ničom neviem 🙂

zuba
27. feb 2012

@pristela no ked nebol trenčín daleko, tak ani Dubnica nie je

pristela
27. feb 2012

@dm1 ooo, usetrila si mi žožulky a rozmyslanie 😀 😀 😀 😀 bo ja som sa nehlasila , snad este nejake stretko volakedy dame aj my tu z mk 😀

@lusil2005 oo, som v nemom úžase 😕 a koment na nastenke som tiez nepostrehla 😕

dm1
27. feb 2012

@pristela lusilka to tam ma este stale z 19.2 som pozerala 😝

dm1
27. feb 2012

@pristela sak skus im este napisat mozno niekto vypadne. rada by som ta opat videla 🙂

vlada111
27. feb 2012

@lusil2005 na tú tortu si pamätám. Nič si z toho nerob, ty máš čisté svedomie a nech si vypisuje čo chce. Už takú chutnú a krásnu tortu len tak ľahko nezoženie 😝

lusil2005
27. feb 2012

@dm1 jj, ale aj som rada ze to tam nikto neriesil a nerozmazaval to. nechcela som to mazat ten prispevok, ze ved demokracia 😅 tak som odpisala svoj postoj a hotovo. ale ona mi teraz pise spravy a kecy ako ze ju klamem a keby som bola chora nepisala by som vtedy na FB a tak. uf ani neviem ci som viac nastvana alebo smutna z toho. ☹ a cim dalej tym je agresivnejsia. som jej napisala ze vidim ze argumenty vobec neberie, a na hadky a osocovanie nemam chut ani cas. ☹ nechcela som aby to takto dopadlo a dufala som ze sa na to dokaze pozriet aj inac, ale asi nie.

dm1
27. feb 2012

@lusil2005 ved preto som nepsiala aby sa to dalej nerozmazavalo je to medzi vami len sa mi nepacilo ako teda vystartovala 😠 . a to ti teraz stale vypisuje? 😲 divny to clovek 😲

lusil2005
27. feb 2012

nabuduce budem asi fakt radsej piect aj s jednou nohou a bez ruk... 😀
juj dakujem zienky za podporu. som sa potrebovala z toho vykecat. ked to poviem drahemu, ten len DAJ MI TVOJE HESLO NA FB PROSIIIIIIIIIIM JA JEJ ODPISEM! no chlap.

lawli
27. feb 2012

@lusil2005 nieje začo ďakovať ,ja som myslela celú dobu jak som kukala to video ,ako si sama poradiš s tou tortou 😅 😅 😅
Fuha a s tou babou ti akože vôbec nezávidim...ja som tiež už jednu tortičku zrušila (kôli pôrodu 😀 ) ale tak čo je veľa je veľa...kým som ja nepiekla a dávali sme si piecť torty ,tak sa mi tiež stalo ,že nám pani cukrárka tortičku zrušila (tiež kôli chorobe) ,ale šak to je úplne normalné ,sme predsa ľudia a nie stroje ,aj tie sa občas pokazia... 🤐

lucka_o
27. feb 2012

@abriela dakujem🙂