Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
1. mar 2012

@pristela nechápem, že ju máš až teraz 😝

pristela
1. mar 2012

@vlada111 😀 😀 😀 😀 no dlhá cesta z Blavy 😀

lucka_o
1. mar 2012

@pristela
@lucula73 s visnami to chuti super, ano je to coko plnka, ja som napr. neskusala nikdy polievat korpusy....suche sa mi nezdaju....

rogerka
1. mar 2012

@lucula73 ja som robila piskotovy kakaovy korpus, na to marhulovy lekvar, banany a parizky bez masla a zalizovali sme sa az za usami. korpus sa mi zdal suchy, tak som ho pokropila trosku vodou a torta teda bola stavnata 😉 zajtra robim znova 😀

lucula73
1. mar 2012

@lucka_o tie višne by snáď mohli byť.........alebo potom tú mascarpone plnku a maliny alebo lesnú zmes... 🙂
@rogerka parížsky s banánmi poznám,to chutí aj nám...ale banány nie sú moc šťavnaté..... 😉

už som trošku v obraze,ďakujem za tipy 😉

rogerka
1. mar 2012

@lucula73 ale ked mas ten krem slahackovy a supnes tam lekvar, trosku pokropis korpus, bude 😉 robila som aj s visnami parizky, a ten sa mi nezdal taky stavnaty. ale kolko ludi, tolko chuti. najlepsie ti povie kamoska, pre ktoru ides piect, kazdy ma ine chutove pohariky 😉

ajka82
1. mar 2012

@lucula73 cokoplnka s visnami(hlavne bez kostok 😝 ) je mnam, a banany tiez chutia ale k slahackovej coko 😉

lucka_o
1. mar 2012

@lucula73 a aka je mascarpone plnka? taku som este neskusala....hodis mi ju sem? dakujem

mizulienka
2. mar 2012

@79zuzana Dakujem Zuzka, no vyzeralo to celkom zatuhnute tak som to dala a tortu, no nemaa som takurobit, vsetko mi vytieklo von, takze som musela robit novy krem, este stastie ze som mala dopredu upeceny korpus na druhu tortu, tak som pouzila ten, ale krem som robila uz iba ten pudingovy s bielou cokoladou a na velke moje ocudovanie bol fajny.
Dnes u nas nie je cely den elektrina, tak si vyskusame ako sa zilo v staroveku 😀
idem este pofotit tu tortu nestastnu 😒

mizulienka
2. mar 2012

inac vobec vas nestiham citat, u nas je pocasie ako na jar, tak sme dlhsie von, tak snad cez vikend to dobehnem 😉

vecernicci
2. mar 2012

@alenv já dělala jednou německýho špice a už nikdy více 😝 vypadal jako veverka křížená se lvem, můžeš mrknout na mým fcb, mám tě v přátelích?

jakelina
2. mar 2012

@mizulienka možná jsi měla přidat máslo. Já to právě zašlehávám naopak, do másla ty vajíčka a je super tuhý.

mizulienka
2. mar 2012

@jakelina ano, asi som to mala urobit tak...alebo hlavne viac masla...ked davam tolko masla do cokoladoveho je super, ale do vanilkoveho asi treba viac, lebo tam ta cokolada nie je

jakelina
2. mar 2012

@mizulienka asi ano a ty vajíčka nejsou tak husté, příště se povede 😉

jakelina
2. mar 2012

@mizulienka a kde máme fotečku, už se těším na víkend, až tu bude spousta dortíků na obdivování.

alenv
2. mar 2012

@vecernicci já nejsem na FB 🙂 ale já myslela jen malou postavičku ne celý dort.. to co jsme psala tam vše má být zakomponované a teda fakt nevím co s tím udělám 😀

miciatko
2. mar 2012

@mizulienka fotku, fotku,fotku, my chceme fotku 😀 😀 😀 😀 😀

miciatko
2. mar 2012

baby mam ist plnit tortu,ale mne sa taaak nechce, ale idem 😒

vecernicci
2. mar 2012

@miciatko tak jsme na tom stejně, ale ta moje 15 cm 😀 😀 😀

zanet2009
2. mar 2012

Snad nevadí, že sem občas zavítám a požaduji rady.
Během dopoledne chci péct korpus a udělat si krém, je vhodné pak namazaný a potřený dort nechat schladit v lednici a potahovat a zdobit až večer nebo můžu po obědě a není třeba nechat schladit?

lifinka
2. mar 2012

@artepf super, to jsem chtěla vědět 😀 díky vyzkouším 😉

jakelina
2. mar 2012

@zanet2009 je lepší zachladit.

lifinka
2. mar 2012

@zanet2009 potřený korpus nechávám aspoň 2h v lednici pak teprve potahuji, aby potah lépe přilnul... 😉

lifinka
2. mar 2012

zapomněla jsem pozdravit 🤐
ahooojky 😀

hokky dělaly jste už někdo krém bu´d z čokotyčinky Mileny anebo z Ledových kaštanů? Chtěla bych upéci mamce na neděli dort a chtěla bych to vyzkoušet?

lucula73
2. mar 2012

@lucka_o ja ju mám tu od dievčat..........1 šľahačka,1 biela čokoláda,dáš ju rozpustť v tej šľahačke ,potom vychladiť,najlepšie cez noc a na druhý deň vyšľahať a pridať 1 mascarpone 😉
ale musíš spraviť dve dávky,na takú klasiku 24-25cm jedna nestačí 😉
a kočky dávajú na to maliny alebo lesnú zmes 🙂

lifinka
2. mar 2012

tak tady je recept, který jsem zatím našla na ten milenový krém

http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=16&t...

reruna
2. mar 2012

@lifinka
@artepf tak už ho peču ten mramorák... udělala jsem ze 4 vajec krásně se mi vešel do té formy 20 cm, byl tak do půlky formy, peču na 150 a podle vašich rad ho tam teda nechám déle. A zkusila jsem zlepšovák od artepf - šlehala jsem dohromady vajíčka s cukrem, žádný sníh, tak jsem zvědavá, jestli se tentokrát podaří.
Vajíčka jsem nakonec sehnala v Lidlu, kus za 4 ☹ tak by se mi nechtělo ten korpus zase vyhazovat☹

reruna
2. mar 2012

@lifinka dělala jsem z ledových kaštanů, je moc dobrý, ale řidší než z čokolády na vaření, tak určitě použij ztužovač...

zdenallicka
2. mar 2012

@reruna J8 dávám ze 4 vajec do formy 24cm a mám pak plnou formu až nahoru...🙂

lifinka
2. mar 2012

@alias313 tyhle vypichovače mám, zatím jsem je nikde nepoužila, vyzkouším na muffiny, které potahnu a pak tam vytisknu tohle, jinak nevím, jak bych je použila 😖