Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

enya00
7. mar 2012

@bianca asi dala noo bolo jej dost 😒

enya00
7. mar 2012

@ladydia no tak vyskusam dakujem 🙂

ladydia
7. mar 2012

@katulkaaaaaa teda pri dnesnej cene vajec...a ty z 10 urobis 2,5 kilovú??? 😲 to aku mas piskotu?

anibas
7. mar 2012

@pristela A zasa tie slávne Madunice 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

abriela
7. mar 2012

@enya00 no ak by som sa ja takto trapila s prvou MMF tak dalsiu by som uz asi nerobila.
Mas tu uzasne online pomocnicky 🙂. Dufam, ze ta prve trapenie neodradi a z tejto vymakanej hmoty bude krasne dielko

katulkaaaaaa
7. mar 2012

@pristela ja robim cesto vyslaham bielkys cukrom,prislaham zltky,a nakoniec polohrubu muku s praskom....na jedno vajce davam 30gr cukru a 40gr muky....baby tak kde je teda chyba? 😕 tieto vajicka sommala este za stare 3sk...aleuz teraz su u nas po 7sk kus...koneeec

katulkaaaaaa
7. mar 2012

@ladydia na tedami poradte kde robim chybu sak prerobim aj gate 😀

enya00
7. mar 2012

@abriela urcite nie 🙂 tuto robim prvy krat tak hadam sa do toho dostanem-casom 🙂 to veru mam tie najlepsie su tu,ako tak pozeram 😉

dadka212
7. mar 2012

@katulkaaaaaa mne len 10vajcový korpus váži okolo 4kg...to fakt nechápem, ako môžeš mať také lahučké torty... 😕

mizulienka
7. mar 2012

@katulkaaaaaa Kati vyskusaj ten normalny mramorovy z hladkej muky, mne sa zda, ze z tej poluhrubej muky su piskoty take lahucke

dadka212
7. mar 2012

@katulkaaaaaa ty robíš podobne ako punčák to cesto je velmi lahučké...ja robievam iba mramorové, občas bohušov, keď chcú bez oleja 😉

katulkaaaaaa
7. mar 2012

@dadka212 no to nechapem ani ja... 😠 ved 10vajec,300gr cukru ,400gr muky...krem som dala falosni parizky ten je zase 350gr cukru,150gr cera,100gr kakao,plus potah mmf.....a vidi vaha 2,5kg

katulkaaaaaa
7. mar 2012

@mizulienka @dadka212 baby hodte mi prosim ten recept na cesto mramorove,vyskusam pri piatkovej torte,dakujem

dadka212
7. mar 2012

@katulkaaaaaa ja mám 2,5kg tortu keď robím korpus so 4 vajec do 24cm formy...mramorový korpus :250gr. hladkej múky, 240gr práškový cukor, 150ml olej, 100ml horúca voda, prášok do pečiva 😉
vyšlahám bielka pridám polovicu cukru, vyšlahám žltka s druhou polovicou, pridám olej vodu, vyšlahám pridám múku s prdopečom vyšlahám a potom jemne metličkou zamiešam sneh

abriela
7. mar 2012

@katulkaaaaaa ja mam recept z TOM -350g muky, 3 vajcia - z 5 vajec 4kg torta
Falosna piskota

katulkaaaaaa
7. mar 2012

@dadka212 a to sa este niektorym zdam draha 😒 dakujem napiatok mam barbinu robit,s kolkych vajec by si doklasickej babovkovej formy?

dadka212
7. mar 2012

@katulkaaaaaa aj ja sa zdám drahá, ale kašlem na to, nech si upečú sami ak nechcú odo mňa 😉 potom uvidia keď sa s tým budú mordovať celý deň a tiež ich to nevyjde moc lacno ked si pozrieme ceny materiálu 🙂
do babovkovej asi z 5 ešte som to ale nerobila

mariann2
7. mar 2012

@katulkaaaaaa presne ako ti píšu kočky, je to v korpuse, do mramoráku ide menej vajec a viac múky a cukru, preto je ťažší a ja robím len ten a je výborný, tak ako píše @dadka212 ja mám 2,5kg tortu vo forme 24cm zo 4 vajec z mramoráku a také malé torty robím iba výnimočne 😉

mariann2
7. mar 2012

@katulkaaaaaa podľa toho akú bábovkovú formu máš, ale ja by som robila asi zo 4 vajec

katulkaaaaaa
7. mar 2012

@mariann2 super dakujem za radu,sak vajec miniem ako zavodna kuchyna 😀 aspon na niecom usetrim 😉

reruna
7. mar 2012

Tak zkouším dělat kytičky na drátcích na ten dort na příští víkend, ale je to teda děsná piplačka☹ a moc mi to nejde... zatím jsem udělala lilii a pár lístečků k růžičce a břečťan...
Útěchou mi je, že lidi, co budou na té oslavě nejsou žádní dortoví znalci a znají většinou jen klasické krémové dorty, takže snad nepoznají, že to moc neumím 😅

mariann2
7. mar 2012

@katulkaaaaaa vyskúšaj, či ti bude mramorák chutiť, ale mne ho zatiaľ každý chválil, je pevný, dobre sa s ním robia aj 3D torty 😉

jakelina
7. mar 2012

@reruna máš to hezké. 😉

Holky co děláte mramorák a jenom světlý, bez kakaa, kolik mám dát kypřícího prášku na 4 vajíčka. Píšou tam ubrat, asi 1/3????

pristela
7. mar 2012

@katulkaaaaaa aj ja robila tuto tvoju piskotu na zaciatku ale hnevalo mi ze kopec vajec a narastla malo, teda oproti mramoraku, ja robim len ten, hlavne kvoli chuti a tomu kolko narastie 😀 prosim ta ja som vcul robila kamoske malu mala 2kg/ta bylinkova 😀 / ako jej som davala vzdy za 7€ na kg , torta ma teda vysla 14€ , a tuto sumu vsak to zaplatim skoro len na vode, a elektrike 😠 este ze to susene mlieko si zaplatila zvlast bo to uz by som za co robila ☹

reruna
7. mar 2012

@jakelina asi tak nějak

katulkaaaaaa
7. mar 2012

@pristela no sak to ze ked spocitam suroviny ....baby kolko si ratate na vodu plus eletriku?ja netusim kolko by som asi mala-myslim pre seba nech si to viem zratat,kolko mam vlastne zisk...zachvilku bude vyuctovanie to bude radosti...

mariann2
7. mar 2012

@pristela zlatko to aj ja som tak do nedávna brala známym, že 7€ za kilo, ale keď som si to prerátala, no, tak som sa zobudila a navyše kd je to malá tortička, tak ešte ty doplatíš ten zvyšok nákladov 😖

dadka212
7. mar 2012

@jakelina ja neuberám kypriaceho prášku, dávam celý

mariann2
7. mar 2012

@katulkaaaaaa ja som si elektriku nerátala do nákladov na torty vobec, až dovtedy kým mi neprišiel nedoplatok 200€ ☹ ešte čakám na vyúčtovanie vody