Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
11. mar 2012

@ladydia
@katy1979
@mariann2 dievčence ďakujem, túto abecedu som už pozerala aj ja len keď som nevedela veľkosť písmen, možno si ju kúpim alebo si vyrobím šablónku z tvrdej fólie a spravím to ako strencil. Čo vy na to? No v každom prípade to bude v mojom snažení kopec srandy.

jakelina
11. mar 2012

Holky máte někdo tady ty kelímky?? To je na jedno použití nebo se to dá použít víckrát??
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=53632412&tab=3

jakelina
11. mar 2012

@lamps ty to zvládneš 😀

lamps
11. mar 2012

@jakelina no keď som to vzala, budem musieť, otázka je, že ako 😀 😀 😀

jakelina
11. mar 2012

@lamps rukama 😀 😀 😀

mariann2
11. mar 2012

@lamps písmenká sú maličké 1,5 cm majú tie veľké, ale ja ju veľa teraz používam, keď potrebujem rýchlo urobiť meno, alebo mám málo miesta, robí sa s ňou dobre

bzucinka2
11. mar 2012

@lamps ja na velky plech robim z 8 slahaciek 😉

marci2305
11. mar 2012

@mariann2 No veď to! Z akej hmoty robíš? Ja som skúšala s smartflex a mám iba tenulilinké drôtiky a sa mi to zdalo nejaké ťažké..Dokonca nemám ani žilkovače a ani pásku, tak iba tak na skúšku..Treba mi kúpiť matroš a poriadny, len mi zatiaľ nikto tak neporadil čo všetko mi treba.. 😒

mariann2
11. mar 2012

mám niečo podobné http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh... dajú sa umývať, ale myslím, že nevydržia dlho, použila som ich 2x a už praskajú trošku, ale to sú 100ml, mne sa zdajú tie moje 120ml maličké, dám tam tri piškóty lyžicu krému a je plný 😉 inak vyzerám teraz akoby som mala doma všetko 😝 😀 😀

bzucinka2
11. mar 2012

@mariann2 ze len take jednoduche 😀 😀 😀

ajka82
11. mar 2012

@marci2305 ja som teraz robila prvy krat na drotiku tu laliu na torte pre babku... baby poradilo drotik 24al.26 kupit na to, k tomu som vzala floristicku pasku zelenu a robim so smartflexom... a celkom to uslo na prvy krat 😉

adka_praha
11. mar 2012

ahojte... bude to zniet uz vazne trapne, ale ja zasa nestiham net... len som preletela rychlo fotky- sanku mam asi uz aj u protinozcov 😵 a idem spat, lebo uz padam na hubu... toto som dnes este rano odovzdala a vyzera to tak, ze teraz dva tyzdne o mna nikto nezakopne... ☹

ajka82
11. mar 2012

baby este raz otazocka a polozim ju inak...robili ste niekto cokoplnku s mandarinkami? da sa? chutila?
dakujem 😉 nemam teraz cas testovat na domacej

mariann2
11. mar 2012

@marci2305 na kvety používam smartflex flower aj velvet, aký máma, taký dám, poťahujem s PDT, drôtiky používam č. 26, lupienok nesmie byť ani hrubý, ani tenký, taký akurát, ale na to prídeš, len treba veeeľa skúšať, aj každá z nás má inú techniku, niektoré drotik napichujú do lupienka, ako ja, niektoré lepia k lupienku šúľkom hmoty, skús popozerať fotopostupy na torty od mamy a skúšaj, určite sa padaria, mojich pár prvých tiež letelo do koša 🙂

eliska22
11. mar 2012

kočky vôbec Vás nestíham čítať, tak som len popozerala Vaše nádherné dielka.....malú mám chorú už 10 dní, najprv zápal priedušiek, potom z antibiotík kvasinky, s tými ešte bojujeme ☹ našťastie som nemala žiadnu objednávku 😝

potrebovala by som od Vás drôtikových radu 😀 chcem si kúpiť biele drôtiky, aby som tam mohla dať motýlikov a zapichnúť do torty, len ešte som také neobjednávala, viete mi poradiť, ktoré ?? vôbec sa v tom nevyznám, chcem objednávať z tortomanie.......

mariann2
11. mar 2012

@ajka82 robila som pravú parížsku s mandarínkovým kompótom a vraj chutila 🙂 @eliska22 na zapicovanie používam drotiky č. 20

fatima30
11. mar 2012

@pristela
dakujem ti velmi pekne,napisem si to pod recept i ked neviem ci sa na to este odhodlam a ozaj ten marcipan bol dost makky nedalo sa mi vykrajovat tie kvietky.........ani nic a a akokeby sa to roztekalo napr ruzicky nedrzali svoj tvar

marci2305
11. mar 2012

@ajka82 No ja som si kúpila N. 30 nejaké čínske...a boli strašne tenučké..Tie kvietky sa mi normálne prehýbali..Tak neviem, asi som neschopná robiť s drôtikmi..

marci2305
11. mar 2012

@mariann2 Odkiaľ prosím ťa objednávaš drôtiky?

pristela
11. mar 2012

jaj, navsteva mi sem dosla 🙄 a bola dlllhoooo, tak som nestihla pridat fotose, takze druhy pokus ted, torticka pre mojho, strasne tuzi po tejto knihe 😝 tak ju dostal aspon ako tortu malovanu 😀 torta bola velikanska tiez 4xkorpus, pribinacik plnka z dvojitej davky atd atd pecene na velkych plechoch ale teda vahu mala len 7kg 😝 😀 😀
a pak ten slaný kužel, bombovo to vypadalo na stole, fakt odporucam , mne sa to pacilo viac ako niektore slane torty 😕

ajka82
11. mar 2012

@marci2305 jaj a este som chcela, ja som napichovala do lupienka ten drotik...vyvalkala som trosku hrubsie, aby som v pohode napichla, pred napichnutim som drotik namocila trosku do vody(neviem ci to pomaha, ale citala som, ze sa potom tak lupienky na drotiku netocia ked uschnu) a po napichnuti som od rotika smerom ku kraju stensila trosku 😉

marci2305
11. mar 2012

@mariann2 Ďakujem za info. .. 😉 Ja som nevedela techniku, ja som ten drôtik napichla na hmotu a snažila sa ho nejako prilepiť.. 🙂 Tak to aj vyzeralo..Potom mi to prepichlo celý list, keď som to chcela dať vysušiť...No škoda hovoriť.. 😉

marci2305
11. mar 2012

@ajka82 Ďakujem...Neviem kedy sa zase odhodlám na drôtikovanie... 😉

marci2305
11. mar 2012

@pristela Jeéééééžiš...To je krása..Klobúk dole...Tá slaná je božská...a o tej knihe ani nehovorím.. 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲

marci2305
11. mar 2012

@ajka82 Ďakujem. Asi také mám, ale n. 30. Ale je to skôr o technike... 😉 Ty si robila láliu z jedného kusu/lebo aj také som videla/ alebo každý list bol samostatne na drôtiku?

ajka82
11. mar 2012

@marci2305 kazdy lupen bol zvlast, ja by som asi z jedneho kusu nevedela dat na drotik 😅 😝

marci2305
11. mar 2012

@ajka82 No ja som ich tiež robila z viac kusov...No pôjdu do koša. 😒 Čo už? Hádam na druhý krát sa podaria...Teraz mám obj. na 50-tku s orchideami-robila som bez drôtikov a chválabohu namiesto doby ľadovej si vybrali zelené žabky..Tie sa mi, aspoň si myslím, podarili..Tak uvidím...Zatiaľ sa do drôtikovaných kvietkov asi nepustím..aj keď ma to láka..Človek keď to vidí aké je to pekné...si myslí, že je to aj jednoduché..Ale to je omyl.. 🙂

maca_p
11. mar 2012

@pristela tak uz si to zamätam 😀 diky

yamahafazer
11. mar 2012

@pristela ta kniha to je tak nadherne namalovane ty si tak strasne sikovna 😵 no nadhera klobuk dole tvoje malovanie je uplne nadherne 😵 a ta slana si ako nakoniec robila co bol podklad polystyren?mne sa to tiez paci len som nezohnala este taky polystyren a ine neviem do coho by som to napichala 😒