Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
16. mar 2012

@yamahafazer Galgamel je riadny fešák 😀

vlada111
16. mar 2012

@jakelina krásna tortička

vlada111
16. mar 2012

@lamps super mám kúpenú oranžovú z drogérie, len som ju obchádzala 😀

vlada111
16. mar 2012

@abriela supiš, ďakujem 😉

abriela
16. mar 2012

Kočky, dnes som bola v monopolnej cukrarni v Kosiciach v AIDE. MAli vonku vylozene torty, tak som zasla dnu, zaujimala ma cena. Vylozene torty mi pripadali take zaciatocnicke, asi ako moje - aj ked samozrejme, ze bol potiahnuty len polystyren.
Cena za kilo od 6-10€, priemerne 7-8 - podla plnky. 😨 Kuby torty 8€, karamelova 7€. Postavicky sa kupuju zvlast a su z mukovej potahovky - pravdepodobne co BohusL na TOM vola varna. Mna ceny prekvapili.
Boli tam ludia pozerali torty a nechapem samu seba. sla som za nimi a povedala, peciem torty som sice zaciatocnicky a bla, bla.

lamps
16. mar 2012

@vlada111 ja tie farby z drogérie používam dosť často, sú lacné a aj celkom dobre farbia 😅

adka_praha
16. mar 2012

krasky v maji budem robit nieco taketo http://www.flickr.com/photos/akcakes/4973722365/ a prosim vas, tie boky su co? hmota, ci bielok (a to sa ako robi? 😅 )??? a kriz by mal mat okolo troch kg- haha asi nemate ani vy tucha, ake by mal mat rozmery co? 😅 😨 orechovy korpus+karamelovy krem... ja mooooc dakuje za akekolvek rady... 😵

miciatko
16. mar 2012

@larah super, som rada

abriela
16. mar 2012

@vlada111 reakcie kocky co ju robila vcera tu marlenku:
poviem ti ze je fantatická , svagrina sa tiez nevedela dojest , detom to chutilo tak som veeelmi spokojná
dík za recept , fantastická vec.
Tak dufam, ze aj u vas to tak bude.

dm1
16. mar 2012

@adka_praha ja som take robila klasika bielkovou polevou len take haky baky ide to rychlo. A s vahou veru neporadim taky tvar som veru nerobila 😝

pristela
16. mar 2012

@adka_praha ta torticka je naadherna, ale pripada mi ako truhla 😕 tie boky su bielkova poleva, normal ako medovniky sa zdobia a cez sacok s dierkou robis haky baky 😀

@abriela no mne bracho minule vravel ze kukal v pekarni ceny za torty a ze uz 14€ za 1kg a to su take tie ..no nie moc chutne 😅 a to sme taky prdinec mesto oproti košiciam 😕

adka_praha
16. mar 2012

@pristela 😅 inak tiez ma to napadlo, ale potom ma napadlo aj to, ze je tam divne pozadie strasne, ze aj to to vo mne asi trochu evokuje... 😅 a ta bielkova poleva, ako sa robi? 😅

vlada111
16. mar 2012

@pristela ty kokos, fakt truhla ☹

zlatat
16. mar 2012

ahojte kočky,
nečítala som vás ešte, až teraz som sa od rána zastavila - robila som 3 torty a už mám toho akurát tak dosť. Jedna mala byť až na zajtra, no včera večer sa ma kamoška pýtala, či by nemohla byť na dnes večer - a to som ju mala iba naplnenú ... nervy, no ale mákla som si.
Aj som sa s ňou 5 hodín hrala ( iba s ozdobovaním ) ... to je tá so sloníkom, a nakoniec mám za ňu iba 30 € 😖 ... fakt sa neoplatí robiť maličké torty, človek sa namaká ako kôň a dokopy nič z toho nemá.

drobec33
16. mar 2012

@zlatat naaaadhera, obe 🙂

dm1
16. mar 2012

@zlatat nadhera a tie kvietky ma dostali moooc sa mi paci ta ruza 😵 . A pravdu mas veru s tymi malymi tortami. Ja mam tento tyzden lepsi - 2 vacsie 5kg torty. Hadam si aj nieco pekne buduci tyzden tu na stretku kupim 🙂

zlatat
16. mar 2012

@dm1 dík - mám ešte jednu v chladničke - tá mala 4,5 kg ... ale tú odfotím až zajtra pri dennom svetle. Tá kvetinková mala tuším 3,5 kg

njonja
16. mar 2012

@zlatat Zlati, ja som uz aj tak nad tym rozmyslala, ze preco idete podla kil? Tu maju taky system, ze sa plati 5 euro na osobu plus za kazdu ozdobu zvlast - postavicka 35 Eur, kvtinka zvalst a tak podobne. Nechcete sa dohodnut a aj vy to robit na podobnom systeme? Lebo ved sa namakate a cas nemate nidky zaplateny...

njonja
16. mar 2012

@zlatat a je prekraaaaasna ta torticka!

njonja
16. mar 2012

A este pridavam moje vlastne uz dnesne, kedze ja tie torty robim len v noci🙂

Jedna taka mala detska - chceli jednoduchu piratsku a druha - no moja prva 3D..nie som vobec spokojna! Musim sa v tych autach zdokonalit. Je to bieda. Tema bola autodielna , je tam ich vlastne porsche vymodelovane, teda, jeho karikatura☹ Inspiraciu som mala z Flickru.

Ale chcela som sa vas spyta, na co sa dava sirup do puncoviny. Ja som ju robila len zo zbytkov cesta a kremu. A dalo sa to v pohode formovat.
A este jedna otazka - tie, co robite s WI, ako docielite tmavohnedu? Mne sa este nikdy nepodarila ☹

zdenallicka
16. mar 2012

@njonja J8 tomu počítání nerozumím... Vysvětli mi to, prosím... 😕

jaja555
16. mar 2012

@vlada111
pripájam sa k mizulienke, aj ja by som si ich napísala ( ak budem môcť ) do môjho zošitku.

79zuzana
16. mar 2012

@njonja ta autickova je perfeknta... tie detaily... uplne super 😉
@zlatat prekrasne torty....ta so slonikom je fakt rozkosna 🙂
@njonja inak s tymi cenami mas pravdu... ja tiez nepeciem podla vahy, ved pri mojich dva a polkilovych tortickach, by som fakt nic nezarobila 🙂 cenu urcujem podla velkosti torty, podla toho aka plnka je tam a ake je zdobenie. Je to jednoduchsie pocitanie. A cenu urcujem uz pri objednavke, tak sa potom nemusim trapit ze mala o pol kila viac a ja neviem ako opytat 5 eura navyse.

yokralovnayo
16. mar 2012

@zlatat Ahoj prosím ta ako robíš napr na tej bielej torte, na spodu tu ozdobu?? neviem ako to volá, som začiatočníčka tak pomaly skúšam doma - na materskej 😉 inak torty sú prekrásne ..

kaculka46
16. mar 2012

@njonja No to je neskutečné,náádhera!!!Ty detaily kolem,to je něco.Super!

pristela
16. mar 2012

@zlatat oo, tie kvety su nááááááááááááádherneeee!!!

inak holky ja uz mam tak zafixovane ako majstrov !!!! - @zlatat na kvety
@dm1 čoko torty
@njonja modelovanie mini detailíkov
😉 😉

zlatat
16. mar 2012

@pristela 😀 😀 😀 dík

njonja
16. mar 2012

@zdenallicka cena sa sklada zo zakladnej ceny za tortu - to je, ze ked ti povedia, ze chcu pre 10 osob, je to spolu 5 euro na osobu x 10, cize 50 euro len za tortu cisto potiahnutu. Vsetko zdobenie (okrem potahu) sa plati zvlast - cize ked ti povedia, ze chcu princeznu s kvetmi, plati 50 euro, plus cenu za postavicku, co je 35 Euro, plus cenu za kazdy kvietok. Potom sa cena vystvera niekde okolo 100 euro.
Mylsim, ze podla vahy je t nefer voci vam dievcatam, lebo ked prijde nejaky zakaznik, co si vymysli modre z neba a vy nad tym sedite hodiny a torta ma napokon malo kil, nic nezarobite.

zdenallicka
16. mar 2012

@pristela Absenci jména mistra na topinky ti odpustím... 😔

zdenallicka
16. mar 2012

@njonja A to platí kde? V Německu? Tady by ti to nikdo nedal..