Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alenv
1. apr 2012

@mia1111 můžu poprosit co je to ten isomalt? Děkuju

alenv
1. apr 2012

@maya30 já bych si vystříhla podle papíru takové obloučky a pak barvou obkreslila, aby to bylo opravdu přesné 🙂

mates22
1. apr 2012

@jakelina nechci strašit, ale my máme spálu (teda malej má) a to je přesně ten průběh, horečka, osypání, pak i bolí v krku, takže jděte určo, to se musí začít léčit ATB, prý i při podezření. Držím palce

pristela
1. apr 2012

@dm1 ja krabice prv nahanala tiez , ale teraz uz nie, v Tescu su vzdy a ked nie staci niekoho pri zelenine odchytit a oni vzdy normalne ochotne prinesu prazdne kartony zo skladu 😀 a su cistucke a rovne, v kauflande maju vzdy poprehybane 🙄 tak tam uz nebravam

@jakelina ejha , vela zdravicka posielam !!!!

jakelina
1. apr 2012

@mates22 no to mě přijde taky, že má podobné příznaky, ale zatím ho v krku nebolí, protože jí jak nezavřený. To je hodně nakažlivé, že jo. 😝

mia1111
1. apr 2012

@alenv - sú to také kryštáliky sacharózy, dajú sa z neho po roztopení robiť rôzne ozdoby - v silikón.formičkách, alebo len tak haky-baky naleješ na podložku a vznikne niečo také, ako mám ja na fotke... ale tých možností je strašne veľa, dá sa liať na kocky ľadu a tak vznikne zaujímavý tvar. Správa sa ako karamel, aj je sladučký a dá sa super farbiť potrav.farbami 😉 . Videla som videá, kde číry výtvor nasprejovali a vyzeralo to super, aj to snád vyskúšam 😉

jakelina
1. apr 2012

Tak jsem ozdobila trochu perníků a zbytek nechám na zítra a nebo to děti sní bez odzoby. Ještě mám pár 3D vajíček, tak uvidím jak bude zítra s malým.

alenv
1. apr 2012

@mia1111 to zní skvěle.. a máš recept jak si to vytvořit doma?

mates22
1. apr 2012

@jakelina náš mladej se taky ládoval, dokonce neměl ani tu teplotu (on teda nemívá ani k angíně, to je fakt), šla sem třetí den s vyrážkou, jakože pro mazání a doktorka se mrkla, pak do krku a byla si docela jistá..... no nakažlivý to je, ale třeba dcera to zatím nedostala (mudra říkala, že obvykle mladší od staršího to chytí, opačně nemusí a nejvíc je to prej do pěti let)
ty perníčky jsou krásný 🙂

jakelina
1. apr 2012

@mates22 děkuju, jsi hodná. Já si teda u starších dětí nepamatuju, že by to měli. ☹ Ještě neměl antibiotika, tak bude mít chudák první. ☹

lenocka23
1. apr 2012

@zuziq ja som robila takuto... tvar si nevsimaj, tak ako ti tu baby radili, rozdelit napoly a ten "spoj" prekryt kvetinkami... tuto som robila pre moju 85rocnu starku... 😉

mates22
1. apr 2012

@jakelina a třeba ne, držím palce a tiše závidím, my tuhle zimu už pátý, pevně věřím, že poslední....ani jsem o víkendu nepekla, manžel není doma a prarodiče taky nemocný, nebylo pro koho a vlastně ani moc chuť ☹ , ale už se musím pustit do perníčků, dělám ty hnedka měkoučký, takže ještě stíhám 😀

jakelina
1. apr 2012

@mates22 tak to tak někdy je, že jsou děti pořád na hromadě. Já jsem taky kromě perníků nic nepekla. Navíc jsem neměla lednici, tak jsem neměla ani chuť. 😖

miruska76
1. apr 2012

@lussy23 ďakujem 🙂

mia1111
1. apr 2012

@alenv - isomalt kúpiš v cukrárskych potrebách - sú to také kryštáliky 😉
http://www.cukrarskepotreby.eu/predaj/1196/Perl...

alenv
1. apr 2012

@mia1111 já si právě myslela, že se to dá i nějka vyrobit jak jsi psala, že nemáš kuk. sirup..

pipka
1. apr 2012

no tak moja požiarnicka. 😝 🙂 ..dufam, ze vyzera ako požiarnicka 😕 😅 😅 😉
som sa teda vytrapila statocne 😅

mia1111
1. apr 2012

@alenv - nieee, ten kukur.sirup sa pridáva k isomaltu, aby bol trošku pružnejší asi, aby sa s ním dalo modelovať - ale to modelovanie sa robí za horúca a musí byť rýchle, lebo to rýchlo tuhne 😉

vlada111
1. apr 2012

kočky pridávam svoju druhú 3D tortu, bola pre synovca na dnešnú oslavu.

vlada111
1. apr 2012

@pipka tak to hej, nemusíš o tom pochybovať, krásna je.

vlada111
1. apr 2012

@vejula ale máte, tuším sikovnamama.sk

dada2007
2. apr 2012

@vlada111 my máme doma takého živééééého........sa ti perfektne podaril 😵 😵 😵

dajna11
2. apr 2012

@vlada111 že teda to je torta.......ani by som nôž do nej nerypla,krásna 😀

dajna11
2. apr 2012

@mia1111 a ja že je to karamel....tam treba aj kukuričny sirup?som myslela že to sa len roztopí c trochou vody,či to bol ten sirup? ☹

mia114
2. apr 2012

@vlada111 perfektny je 😵 😵 prosim ta aky je velky_ vyzera fakt supeeer 😵

zdenallicka
2. apr 2012

Holky, potřebovala bych postup na frézie a konvalinky..🙂 Děkuji.🙂

artepf
2. apr 2012

ahoj holky, nemáte prosím některá uložený postup na krtečka, už jsem to tady několikrát zahlídla, ale doteď jsem to nepotřebovala, předem moc díky 😵

artepf
2. apr 2012

@zdenallicka
http://www.tortyodmamy.sk/frezia-pomocou-vykraj...
a na konvalinky jsem nedávno zrovna taky viděla, zkusím je najít 😉

mizulienka
2. apr 2012

@pipka ale vyzera uplne super

mizulienka
2. apr 2012

@vlada111 Vladi ja som uz komentovala na FB, neverim, ze to je torta...neskutocne prevedenie, ty si umelkyna, nadherne. 😕 😕 😕