Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

marci2305
4. máj 2012

@janula.h Veľmi pekná... 😉 Taká úplne jednoduchučka...

mizulienka
4. máj 2012

@janula.h Jani @lamps ma pravdu, na tie kvety je silikonova formicka, mne sa paci aj ta s tymi vacsimi kvetmi, len by som tam dala asi inu stuhu,mozno taku ako na tej torte napravo..na kedy ju ides robit? Moj brat je z presova, chodi obcas na sluzobky do BA, by som mu to dala a by si si to mohla pozicat 😉

marci2305
4. máj 2012

@ajka82 Určite vyskúšaj tú svadobnú..Ja som na TOMe hľadala nejakú inšpiráciu...Ale neviem prečo nič ma tam neoslovilo...Nevieš či tam baby odtialto niečo dávali..Nedopozerala som to všetko.. 😒

evil15
4. máj 2012

ako nič v zlom ale terza mi je do plaču aké krásne tortičky tu robíte je to nádhera 😀 😀 😀 😀 😀 ste šikulky ja idem robiť 1 krát pre moje slniečko z marcipánu 😉 a kde kupujete tie potravinové farbivá??? a ako robíte tie postavičky a kvetinky to máte nejaké špeci veci nato??? Dakujem

mia1111
4. máj 2012

@adka_praha - určite smarflex. Ten je na modelovanie úplne naj podľa mňa ;) rýchlo tuhne a schne 😉

bodka13
4. máj 2012

@molka tá čokohmota,ktorú si robila (množstvo) vystačí asi na akú veľkú tortu? ....akú čokoládu si tam prosím dávala?

ajka82
4. máj 2012

@marci2305 zazrela som, ze niekto daval...bavili sa o tom, ze ju nemoze mat niekde inde, ale uz neviem kto

yamahafazer
4. máj 2012

ahojte
moja dnesna torta a este jednu som dnes robila dvojposchodovu svadobnu,ale tu som dala na TOM do sutaze tak tu sem nepridam a moj muz mi na nu povedal,ze to je klobuk 😒 to nevidi,ze je dvojposchodova to je taka hrozna 😒

mizulienka
4. máj 2012

@yamahafazer teraz som pozerala, ved je krasna, aky klobuk? 😕

molka
4. máj 2012

@bodka13 poťahovala som tým malú tortu, priemer 24cm. Používam vždy len čokoládu z Lidla, tú klasickú na varenie. Ale skúšala som aj biely poťah z bielej polevy (z tých koliesok) a tiež sa podarila. Neviem, možno by to vystačilo aj na väčšiu tortu, to som neskúšala. Skúšala som to vaľkať aj na fólii, aby som nemusela podsypávať, ale išlo to hrozne a fólia sa otlačila aj na čokopoťah. Najlepšie sa mi robilo na Solamyle.

mates22
4. máj 2012

@yamahafazer 😀 😀 😀 tak takový klobouk bych nenosila. Jasně, že je to krásnej dvouposchoďák svatebák 😉

peroli
4. máj 2012

@vlada111 tak přijeď tak na týden.. 😅 😀 😀 😀

peroli
4. máj 2012

@alenv kitty / minnie úplně ne ale mám tohle.. Minnie si doplň.. 😉
půlku bych udělala světlejší růžovou s kitty a druhou půlku buď tmavší růžovou nebo fialkovou nebo červenou s Minnie.. 😉 ale pokuď je to jen pro jednu holčičku co má ráda oboje tak co třeba růžovej podklad s červenýma puntíkama..?? a na to ty dvě postavičky už jen vedle sebe posadit... a třeba na bílý kolečko uprostřed dorty.. 😉 rozumíš mi?
nebo něco jak je ta pátá dorta.. na bílé nebo růžové boky dát obrys kitty a na vrch dát červený kolečko s bílýma puntíkama a na to už jen uši.. 😅 😉

monika76
4. máj 2012

Ahojte ,tak na tento víkend len jedna tortička 🙂

mariann2
4. máj 2012

@peroli jéj, máš uložené aj moje tortičky súrodenecké, je to pre mňa česť

nelinka0401
4. máj 2012

@alionuska ahoj.práve som sa konečne dopátrala k tomu potahovaniu z cukríkov.kolko balíčkov potrebuješ na jednu tortu?chystáme sa so sestrou malej spraviť k narodkám tortu,takú väčšiu.dakujem 🙂

pristela
4. máj 2012

Holky ja viem ze to tu uz prebehlo 😕 ale nemohli by ste este raz dat surodenecke inšpirácie? take tie torticky pol na pol ? alebo pod cim to mam hladat ? 😕 kujeeeeem 😵

timonko
4. máj 2012
fodorka
4. máj 2012

baby ja som dostala vcera vyzvu od pani ucitelky v skolke ci jej synovi neurobim tortu k narodkam transformerou-toho najvyssieho optimusa 😀 len chcela 3D ckovu malu ze do 3kg tak to po konzultacii s kamoskou som sa rzhodla ze nie piplat sa nebudem ale dam jej navrh ze urobim okruhlu popripade hranatu a na tu spravim 2Dckovu to by mohlo byt dobr enie?

reruna
4. máj 2012

@nelinka0401 ahoj, na jeden menší dort ti stačí hmota z 1 balíčku, na větší dort a na ozdoby udělej raději za 2 balíčků

abriela
4. máj 2012

@timonko jeej, krasna kombinacia, krasna zelena, nadherne snurocky 😵

reruna
4. máj 2012

@evil15 práškové barvy potravinářské se dají koupit v drogerii, gelové na netu nebo ve specializovaných prodejnách -tam se taky dají koupit různé hmoty, pomůcky, vykrajovátka. Te´d ty vykrajovátka mají hodně i vietnamští prodejci - sice kopie, ale zase jsou levné a pro amatéry stačí, tak se podívej, jestli u vás něco objevíš

abriela
4. máj 2012

@evil15 ten na prvej strane je dobry, len ta upozornim cukor davaj postupne, aby hmota bola ako plastelina. Ja davam vzdy menej cukru ako je tam uvedene a zavisi to aj od cukrikov. Drzim palce.

yamahafazer
4. máj 2012

@mizulienka ja neviem kde on ztoho vidi klobuk 😠 a na tej spodnej je po ceom boku stencils a cela je trblietava len mne ta sunka fotak to nechce poriadne fotit 😠

timonko
4. máj 2012

@abriela Ďakujem 🙂 ... chceli najprv tmavú zelenú, no nahovorila som ich na takú svetlejšiu-pastelovú ...dúfam, že aj im sa bude páčiť ... a šnúročky...hahaha 😀

dada2007
4. máj 2012

...baby....robili ste už tortu pre diabetika????????? viem, že sa tu preberali torty bezlepkové...ale pre diabetika som to nezachytila.........trošku si to neviem predstaviť.....možno plnu parížsku šlahačku-a čokynu dať DIA...ovocko, ktoré má dotyčný dovolené......a cesto a potiahnuť-netuším........neviete náhodou? dííííííííííííííííííík

kleopatris
4. máj 2012

babulky ja som asi slepa, kde na TOMovi najdem tie sutazne fotecky? dakujem pekne 😉

mizulienka
4. máj 2012

@yamahafazer skoda, ze ti neodfotilo ten stencil, to by som si rada pozrela, paci sa mi biely stencil na bielom podklade

alenv
4. máj 2012

@peroli super moc děkuju ukládám ty nikdy nesklameš 😀

larah
4. máj 2012

@kleopatris klikni si v tom rámčeku sutaž 🙂