Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
14. máj 2012

@lucula73 robilo sa s nim super!!! a bol urobeny za sekundu, ziadne varenie sirupu ani nic co zdrzuje, len nasypes cukor a mlieko s olejom a vodu pridávas od oka, kolky pýta tolko dáš, urobis si z toho taku plastelinu a sups potahovat , obalovala som s nim trebars tohto prveho mcqueena, ten druhy uz bol potahovany mmf : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3380175...

mrka2
14. máj 2012

@pristela maju aj biele cokoladove peniazteky,ale neviem,kolko stoja. ale vahovo budu mat isto viac ako tie tabulkove cokiny. u nas som ich videla vo Fresh obchode.

peroli
14. máj 2012

@lubi22 myslím že něco malinko tam mít budu 😀 😀
ten hadraplán je spíš pro zasmání.. 😉

lucula73
14. máj 2012

@pristela no super,dnes to vyskúšam..........totižto nikto nechce u nás tie kupované poťahovky,ani cukríky,tak uvidím,čo povedia na tento....idem na to 🙂

lifinka
14. máj 2012

ahojky, zkoušely jste některá tenhle postup na ukryté číslo v dortu?
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=10090

peroli
14. máj 2012

@janula.h tou "ftipnou" jsem myslela třeba tu notoricky známou pračku 😉 😀
a přidávám ještě jednou kytičkovou (říkám že bych to potřebovala roztřídit.. mám jich hooooodně neuklizených 😒 )
ta první třeba jakože už tak neslouží paměť.. 😅 😀

dm1
14. máj 2012

babulky nemate ulozene nejake pekne torticky s morskou pannou? najlepsie modelovanou nema to byt babika 😝

meggie.sk
14. máj 2012

Pozri tu u mňa, teraz som robila http://www.facebook.com/pages/Torty-od-Meggie/2...

mamina1978
14. máj 2012

Dievcata, pridavam moju dnesnu narodeninovu torticku 🙂 , ktoru som si urobila. Povodne som si chcela taaaku velku, peknu, marzipanovu urobit, no ako na potvoru mi pred 3 dnami zje...ol mixer na zem a bolo po nom. Tak som si urobila aspon taku malu nahradu...smotanovu---- nepecenu 😉 ,ale tak ja ju moooc lubim...kaloricka bomba 😉 A tu moju vysnivanu marzipanku si urobim ,ked mi pride svokra a ostatna rodinka. 😉

pristela
14. máj 2012

zienky prosim vas pod cim mam hladat obrazky torty v tvare zenskeho zadku / naj v anglictine /? 😕 som nejaka neskusena týmto smerom a nic mi nenaslo 😝

mia1111
14. máj 2012

@pristela - moja drahá, viem, že si robila nedávno dobošku, napísala by si mi prosím Tvoj receptík? Ale ako pre debila prosím 😅 , ešte som nikdy dobošku nepiekla a mooooc by som ju chcela skúsiť 😵 😵 😵

pristela
14. máj 2012

@mia1111 robievam tuto : http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=15171 a peciem to ale na spodnej casti tortovnicky "vystlanej" papierom na pecenie, a plnku davam coko nad parou 😉 aj Lusil vculeky tu svadobku robila podla tohto

vlada111
14. máj 2012

@pipka ta vitaj v klube, máš dobré chuťové poháriky 😀

mia1111
14. máj 2012

@pristela - ďakujeeeeeeeeeeeeeem, a písneš mi aj recept na tú čoko nad parou? 😅 . Nemám, ešte som nemrobila 😅

mariann2
14. máj 2012

@pristela v lidl, 0,39€

lussy23
14. máj 2012

@mamina1978 krásnučká

marci2305
14. máj 2012

@pristela Skús ass cake....Ja som to ťukla do googlu...Čosi mi tam vyhodilo ale nič ma nezaujalo...Skús mrknúť. Inač ten google vylustroval aj iné humusy..Tak si to nevšímaj 😀 😉

lussy23
14. máj 2012

@florentina krásnučké tortičky. všetko naj dcérke @symoona nádherná @daducha krásnučké @kvojtanikova krásne @pristela krásne je to srdiečko @liviana1111 krásna @vlada111 aj ja používam pomarančový smartflex 🙂 @yamahafazer krásna

pristela
14. máj 2012

@marci2305 uz som nasla- no teda nasla .... na tom zadku sa vela robit neda 😝 😀

@mariann2 kujeeem 😵

@mia1111 nasla som vcul toto : http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=16&t...
ale viem ze aj tu holky ju dost robia , ja robim inak nez tento recept, len sa mi vcul nechce ist pre písanocku z receptom 😀 😀 😀 ale ak budes viac naliehat skocim po nu 😝

mizulienka
14. máj 2012

@mamina1978 vyzera suprovo, hned by som si dala 😉 a tie coko okolo toho je super napad, to su kinder cokoladky?

mia1111
14. máj 2012

@pristela - nemusí to byť hneď teraz 😉 , ani hneď dnes 😅 , veď hneď ju robiť nejdem, ale chcem taký fajný receptík, čo máš odskúšaný 😀 😀 😀 . Tak mne to stačí aj niekedy v priebehu mája, keď otvoríš písanečku a si na mňa spomneš 😵 🙂

mamina1978
14. máj 2012
mamina1978
14. máj 2012

@mizulienka Dakujem 🙂
Nie su to kinder-cokoladky.... to som prave dostala taaaaaaku velku merci od mijho druheho synacika, kde bolo 64 kusov. 😉

mizulienka
14. máj 2012

@mamina1978 jaaj 😉 mas zlateho synceka 😉 a vyborne si ich vyuzila 😉

mamina1978
14. máj 2012

@mizulienka joj aj mne sa uz zbiehaju slinky, kazdu minutu pride mm domov, tak pojdeme ju rozkrojit a oslavovat 😉

zuziq
14. máj 2012

@pristela v tescu maju bielu coko za 0,49 😉

mizulienka
14. máj 2012

@mamina1978 a aku plnku si davala?

marci2305
14. máj 2012

@pristela Počuj 😉 Ako robievaš parížsky krém. Do šľahačok zamiešaš 2 čokolády z lidlu a na druhý deň vymiešaš a dávaš aj maslo na koniec...? Lebo niekde som čítala, že dávajú ceru...

zuziq
14. máj 2012

@lucula73 napises mi pls recept na ten mliecny marcipan od pristely? dakujem 😵