Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

miciatko
16. máj 2012

baby prosim potrebujem malovat zlatou tak sa pytam , ak zlata farba sa vam osvedcila , aku pouzivate??

jakelina
16. máj 2012

@eliska22 no to bude určitě super i ta barva. Však ty se s tím nějak popereš 😉

jakelina
16. máj 2012

Všem moooooooooooooc děkuju za pochvalu dortu, mám z toho velkou radost. Děkujííííííííííííííí 😀

mizulienka
16. máj 2012

@miciatko ja mam od sugarflair royal gold, praskovu a je dobra, farbila som nou aj tieto veci
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=32572849...

a toto som striekala sprejom
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=32572849...

mates22
16. máj 2012

holky, jak děláte čoko MMF? Dáváte i smetanu a máslo? Já našla recept s i bez, ale u té bez se píše, že se s ní dělá hned, nedá se skladovat a do té s máslem se mi moc nechce, to asi nevydrží taky moc, ne? Vím, že dělá určitě @pristela, ale i někdo jiný asi. Poradíte???

@pristela no co ti s tím dortem provedli, to nemám slov, to člověka vytočí, když si někdo neváží jeho práce......... a taková krása to byla, nevěsta taky musela být řádně naštvaná, slušně řečeno ☹

heni79
16. máj 2012

@miciatko
Ja som maľovala zlatou práškovou old gold, rozpustenou v alkohole.
Ale ona nie je tak úplne čistá zlatá, je skôr akoby medeno-zlatá.
Na tejto fotke sú ňou robené lístky.

kvojtanikova
16. máj 2012

baby pamatate sa ako som tu riesila ze objednavam tortu an svadbu a ze pani si vypytala priplatok za figurky? Tak davam foto, ako figurky napokon vyzerali, pani to vraj robila prvy krat... Neviem ci som cakala nieco viac, ale bola som teda trosku sklamana. Inak co sa tyka torty, zvysok bol celkom pekny a bola aj naozaj chutna, ale chcela som vyslovene humorne figurky a... no, posudte sami. Ruka mu odpadla uz pocas prevozu, ten rukav na saku sa uvolnil na svadbe, torty ale boli celu noc v chladnicke, tak jedine zeby odpojili elektriku, ako pisala @pristela inak si to neviem vysvetlit.

mamina1978
16. máj 2012

@aduskatt Dobre ranko tebe aj vam vsetkym ostatnym 😉 my sme totiz pred chvilkou vstali, tak teraz docitavam.
Vcera som ti davala otazky dookola a na vsetko , a uz som rozmyslala ako je to mozne....tolko suvislosti 😕 😔
Som potom menovala jednu byvalu spoluziacku, co ma ako prve napadlo k menu aduska 😕 ......
Takze petrzalka sa zacala stavat ked som mala nieco okolo 2 rokov a my sme sa medzi prvymi nastahovali na Budonneho3 .izb-uplne vzadu 😉 A ked som chodila do tretej triedy Zakl. skoly Tupolev. ,tak sme sa prestahovali do 4 izb. na Jiraskovu. Len mi prosim nepovedz , ze aj ty si z okolia 😉 😀 😀 😀 😀 😀

peroli
16. máj 2012

@lucinka já tě ale asi trochu zklamu ☹ měla jsem několik doktorských ale nemůžu je najít.. (mám několik souborů neroztříděných dort 😅 ).. zkusím pak ještě mrknout jednou.. našla jsem jen pár zubařských ale ty ostatní nevím kam zmizely 😕

marci2305
16. máj 2012

@kvojtanikova Neviem či je to foťákom akobo čím..ale takto nevyzerajú bohvieako. Koľko si za ne vypýtala?

kvojtanikova
16. máj 2012

@marci2305 torta mala 4 kg a platila som 47E, tak ak ratam 11E/kg, su to iba 3E, ale aj tak... Mne nie je luto tych 3E, len som jednoducho asi cakala nieco ine. Tiez teraz pozeram ze ta fotka je nejaka biedna, skusim to najst v lepsom rozliseni.

marci2305
16. máj 2012

@miciatko 🙂 To poteší..., že?

kvojtanikova
16. máj 2012

nie, nenajdem teraz lepsiu fotku, z tejto to fakt nevidno.

marci2305
16. máj 2012

@kvojtanikova Tak to si dala dosť...Ja som teraz piekla moju prvú svadobnú pre sesternicinu známu, tiež mohla mať tak okolo 4 kíl ak nie viac /nevažila som/ a tiež som modelovala mojich prvých mladomanželov ale zdali sa mi krajší..teda aspoň si to myslím..🙂 Ja som pýtala 30 Eur. Takže tá prplačka mi za to asi nestála, ale keďže je to v podstate pre rodinu...Dúfam, že prežili aspoň prevoz 2,5 hodiny do BA.. 😀 Ešte som nezisťovala.

aduskatt
16. máj 2012

@mamina1978 na Budonneho som byvala az dokial som sa neodstahovala🙂).3ka bol ten vysoky 12poschodak tusim, ze?teda samozrejme, ze teraz sa uz vola inak🙂

aduskatt
16. máj 2012

@mamina1978 mam taky pocit, ze sme si chvilku asi pozerali do okien🙂)

mamina1978
16. máj 2012

@aduskatt To snad nemyslis vazne 😅 😅 😅 😅

aduskatt
16. máj 2012

@mamina1978 no faktisticky🙂) vtedy to bolo za stareho nazvoslovia Budonneho 2🙂))

mamina1978
16. máj 2012

@aduskatt Napis mi prosim na e- mail mam ho na tej mojej stranke.... Zdenka 78, v mojom bloku 😉 😉

Baby, prepacte nam prosiiiiiiim 😔 , ze sme odbocili od temy, ale to bolo ako v tych americkych filmoch, kde sa sestri najdu ako kamosky....... 😅 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Nie robim si srandu, 😎 😎 😀 😀 😀 😀 😀
Tak uz naozaj o tortach....... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

aduskatt
16. máj 2012

@mamina1978 poslala som🙂

mamina1978
16. máj 2012

Dievcata ,jeeeej, oni dali velke detailne fotky....konecne je pekne vidiet aj na tej taske tu strukturu toho cesnako-valceka 😉 A vsetky vase torticky su ovela krajsie 🙂

aduskatt
16. máj 2012

ty brdo, fakt.hned idem znova okukat🙂

bodka13
16. máj 2012

@dada2007 , @pristela , @anibas ....kočky vďaka vašim radám sa mi podarilo vytvoriť prvú poťahovanú tortu ...nemôže ísť na výstavu,ale páčila sa a hlavne chutila ...nevšímajte si pracovný priestor,to je chvíľu pred presunom na slávnostný stôl 😀

aduskatt
16. máj 2012

@mamina1978 no ten cesnakovalcek je tam omnoho lepsie teraz vidno🙂

pristela
16. máj 2012

babulky idete niekto na stretko do TN ? 😕

peroli
16. máj 2012

@lucinka někde jsem měla dort ve tvaru myslím srdce a na něm srdeční tep.. takovový ty hory - nahorů dolů 😀 ale nevím kde to je.. našla jsem ti aspoň tohle.. 😉

peroli
16. máj 2012

JÉÉÉÉŽIŠ!!!! co to je? 😨 😨

zanet2009
16. máj 2012

Holky, pečete některá i rolády? Po dvou dortech, které víc chutnaly než vypadaly 😅 bych chtěla na sobotu zkusit roládu, neboť manželova rodina kromě pařížáku jiné dorty nejí 😠 a na pařížák se necítím.
Máte některá osvědčený recept na těsto a postup na roládu a případně i dobrý krém nebo tip na dozdobení? Děkuji.

jakelina
16. máj 2012

To máme super velké fotky co 😀 😀

peroli
16. máj 2012

už vidím jak Vám sem zase hážu ty dorty na inspirace 😖 😖 to než člověk sroluje tak zešediví 😅 😝