Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
3. jún 2012

@wera.g waw nádherná @mia1111 tortička je krásne urobená. @levandulka3 úplná nádhera @katmi krásna @dm1 krásne @florentina nádherná @vecernicci nádherné ako vždy @lucula73 nádherná

irriss
3. jún 2012

♥♥♥♥♥♥Ahojky devcata ♥♥♥♥♥♥♥♥♥
Jdu si k Vam pro radu..
kdyz udelam korpus z testa na bublaninu, hrozi nejake "nebezpeci" 😉 ??

♥♥♥♥♥♥Dekuju ♥♥♥♥♥♥

aduskatt
3. jún 2012

@irriss myslim, ze nehrozi, mozno by som dala malilinko viac muky🙂

aduskatt
3. jún 2012

@irriss ides oslavovat zaciatok nicnerobenia?🙂

mamina1978
3. jún 2012

@irriss Tiez si myslim , ze sa nic nestane.Jja som moje prve 4 torty piekla korpus z receptu na metrovy kolac a plnku som dala tiez z metroveho. Takze sme mali metrovy kolac v tortovej forme. A to cesto z metroveho je velmi podobne bublanine, tak by sa nemalo nic stat.

irriss
3. jún 2012

@aduskatt
Mrkni na to, budu delat tuto..vcera jsem ji zkusila, byla super a hlavne vyborna...a napadlo to deti 😉
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2579

p.s. nic nedelani...kez by..tady ale opet devcata vyfasuji knizky a ucebnice a kazdy den bude tak 5 stran uceni a psani...a pocitani 😠
Tady je sice 3 mesice prazdnin, ale s ucebnicema a knizkama a ukolama.. 😖

irriss
3. jún 2012

@mamina1978
metrove testo se rika "hrneckovemu"?
promin..ignorantovi v oboru 😲 😉 😔

aduskatt
3. jún 2012

@irriss ja myslim, ze ten korpus by mohol byt fajn🙂) a co k tomu budes kombinovat?
no prazdniny s knizkami a ulohami..........nemusiiim...aj ja ako ucitelka som bola rada, ze deckam nemusim davat ulohy na prazdniny🙂

mamina1978
3. jún 2012

@irriss nie , to je kolac ktory sa pecie v srncom chrbate a jeden bledy a jeden kakaovy a potom to nakrajas na platky a lepis plnkou striedavo platy,bledy a kakaovy...... na stojaka a vznikne ti z toho taka akoby rolada a tomu sa hovori metrovy kolac a kraja sa do sikma koli peknemu vzoru......mozes ho urobit dlhy aky chces a potrebujes. 😉 🙂

mamina1978
3. jún 2012

@irriss tu je recept.. ten je vynikajuci aj na korpus .............. 🙂 lebo neviem ci som ti to pochopitelne vysvetlila....😉
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=5020

irriss
3. jún 2012

@mamina1978
krasne...tak mi pak az budes mit chvilku dej do Ip postup a popis, prosim 😉 🙂
Jinak jak delate korpus vy?? Mne totiz vcera vazne ta bublanina velmi prekvapila..dostala jsem recept vedle od Chef @titkovamiriam a jakmile jsem ji vytahla, nestacila se u nas bublanina ani "ohrat" - respective v konkretnim pripade ani vystydnout 😉 a nez jsem nabila fotak , byla pulka pryc 😀

irriss
3. jún 2012

@mamina1978
jsi mne predbehla..dekuju moc ♥♥♥

mamina1978
3. jún 2012

@irriss a tu je podobny recept nan ...Ja som vsak robila ten prvy recept
Ale tu su aj obrazky ako sa plni a kraja. 😉
http://varecha.pravda.sk/recepty/metrovy-kolac-...

simasa
3. jún 2012

@mamina1978 Presne tak je to. A keby to bolo pre mna, tak si na mnohe veci aj trufnem, ale svadobnu pokazit nemozem. Ale velmi sa mi pacia napr. aj tie krajky z kralovskej glazury. Mala by som to nacvicit, lebo na tych svadobnych tortach je to krasne - take jemne.

aduskatt
3. jún 2012

@mamina1978 metrak je uzasny🙂) len neviem mamu naucit, aby davala menej rumu do kremu, xixi

irriss
3. jún 2012

@mamina1978
Krasne a pro blbe.. 😀 😀 presne pro mne..jenze jsou tam 2 hacky: oznaceni PL (to je Plna Lzice?)
a zlaty klas - to je co?? 😎 ☹

aduskatt
3. jún 2012

@irriss PL je polievkova lyzica Zlaty klas je vanilkovy pudingovy prasok🙂

irriss
3. jún 2012

@aduskatt 😔 😔 😔
ok dekuju ♥♥♥

mamina1978
3. jún 2012

@irriss bozinku ,este minuli rok do novembra som nevedela nic ine ako bublaninu robit so vsetkym moznym ovocim ( Najlepsie boli cucoriedky, cervene ribezle, marhule ale aj visne, jahody a mandarinky) a kamaratky si mysleli , ze ako dobre vypekam, take mnamky,....... no nechceli mi verit, ked som im povedala, ze ja neviem vobec piect, okrem bublaniny...... My ju milujeme a decka , ked som mala este pred 3 rokmi len dvoch velkych chalanov, tak za dve hodky neostal na velkom plechu ano kusocek. Mäkkunke, stavnatucke ......mnaaaam. 😉 Mozem len odporucit.

mamina1978
3. jún 2012

@aduskatt dakujem ,,dvojcatko´´ 😉 😀 😀

miciatko
3. jún 2012

dalsie dve a uz si nebudem brat tolko, ani keby to bola rodina, cely vikend o marcipane a bordeli v kuchyni

mamina1978
3. jún 2012

@aduskatt my alkohol don nedavame vobec 😉

aduskatt
3. jún 2012

@irriss rado sa stalo🙂

aduskatt
3. jún 2012

@mamina1978 aj nabuduce🙂

irriss
3. jún 2012

@mamina1978

Bublanina je super..skoda, ze jsem nedala vic tresni a hrala si na esteta.. 😎

Rybiz jsou asi nejlepsi, kvuli kontrastu...

Ceka mne ted ten dort na konec skoly..posunula to pani ucitelka a kvuli nam..protoze jdeme do nemocnice na vysetreni stitne zlazy (vsechny 3 ji maji ☹ )..a prala si dort ten syr s myskama....ale prijde mi, ze ta bublanina-testo bude pro zdejsi deti neco nepoznaneho 😉
a je to rychle a o hodne levnejsi nez jsem delala korpus jeste "vcera" ja.. 😉

aduskatt
3. jún 2012

@mamina1978 no, to by som aj ja najradsej, ale bracho zasa ked bol mladsi, okolo 18 rokov, tak hej a mama posluchla:_)) a ja som to nemohla jest, lebo mne alkohol v kolacoch vadi

aduskatt
3. jún 2012

@irriss tak bublaninove cesto je fantasticke..a v podstate asi akekolvek cesto, co sa pecie na plechu sa da v pohode upiect aj v tortovej forme🙂 som presvedcena, ze budes mat velky uspech s tym bublaninovym🙂.a budes vrchna tortopekarka vasej skoly🙂

lokalistin
3. jún 2012

@mamina1978 @simasa
ja mam tiez ten isty problem mne sa pacia vsetky torty mam asi 3000 obrazkov ulozenych, ale ked mam nieco robit sa mi zdaju vsetky nevhodne 😠 aj teraz mam robit a vobec neviem co a v utorok odovzdavam ☹ porazi ma z toho

pristela
3. jún 2012

Holky uuuuuzasne torticky ste popiekli , fantastikus!!!!!
a aj tie inspiracie , sanka dolu 😕 😕

Baby prave som objednavala u Kamky tie cisla , chcela som aj nieco ine , ale nakoniec len cervenu gelovku som vzala , vsak ma tam nic nejak ohromne neuputalo- teda hlavne pomer cena a využitie 😝 a zas som nezohnala prachovu ružovu 😠 nie perletovu 😠 aach jo , skusim skocit k nam do shopu bo toto uz o com je 😠

mamina1978
3. jún 2012

@aduskatt mne alkohol vadi celkovo......., ved hovorim, ze dvojca !!! 😀 😀