Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
8. jún 2012

@mizulienka Luci lahoda pre oči, jaj 😉

macicka84
8. jún 2012

@mizulienka Taky chci umet vazat tyto maslicky 😅 😉 Postup??? Prosim 🙂

aduskatt
8. jún 2012

@mamina1978 este musim veeeeeeeela trenovat na taku omietku🙂)

pristela
8. jún 2012

@lifinka S.boba hltl moj malý, desne moc , takze ho viem naspamäť, a ked som ho robila na objednavku tak pri mne stál a dirigoval !!! 😠 ja do korpusu diery nerobila, len ked uz bol potiahnuty tak som tou gulatou kosticou zatlacila a slo to uplne v pohode, to dás si sikulka ! 😵
@lucka_o ake korpusy či som verezávala 😕 asi ta šachovnica? ano su vyrezavane a ano je to mramorovy korpus len v kakaovej a bledej verzii 😀
@maca77 aj ja ulozila 😕 je nááádhernýýýý 😵 😵 😵 😵

mizulienka
8. jún 2012

babulky dakujem 😉 napisem vam ten postup, len teraz bojujem s chladnickou, nechce mi chladit a torta a krem v chladnicke, porazi ma 😠 😠 😠
este nemam ani potiahnutu tortu a to je uz pol 12 skoro, dnes ma asi caka nocna smena, joj a ja by som tak spala ☹

aduskatt
8. jún 2012

@mizulienka nezavidim.........ja mam zase energie aj za troch, ja by som potahovala a zdobila...len nie je co 😎

alenv
8. jún 2012

@macicka84 mě se z těch hokejových hrozně líbí sporotovní taška, z které vyčuhují hokejistyské věci

lamps
8. jún 2012

sladké žienky, nádherné torty ste porobili 😅 a ja vás ani nestíham čítať, zajtra sa veľmi posnažím dočítať a olajkovať zameškané 😅. Pridávam moju práve dokončenú, už tradične margarétkovú tortičku 😀, pani chcela margarétkovú v zeleno-žlto-bielej kombinácii na birmovku. Takmer som na ňu zabudla, myslela som si, že 10.6. je až na budúci týždeň 😀 a bola robená v bojových podmienkach - máme rozrobený sprchový kút, chorých chalanov a do toho ochorel aj mm, ten mal 40-tky teploty ☹ . Tu je

dadka212
8. jún 2012

@aduskatt tak šup k nám 😀 čaká ma ďalšia stonožka, mcqueen a barbie 😝
@mizulienka ja zas bojujem s tortou, celá sa mi orosila zozadu a robila som tam stužku ako ty (inak torty máš nádhernéé) a celá sa mi tá stuha omokrila a vyzerá otrasne....

aduskatt
8. jún 2012

@lamps ta torta je prenadherna......

aduskatt
8. jún 2012

@dadka212 no, pozeram, ze ani nie si daleko🙂

lucy222
8. jún 2012

@makinka2 ty klesticky na ten spodni dili mam - nejsou drahe a jsou fakt super. Udelas valecek, das kolem dortu a tema klestickama "vytlacis" vzor..a nebo kostici... Vypada to moc dobre 😵

Jinak ja tu kdysi hledala inspiracku na rozluckovy dort - dopadl nakonec takto - nahoru jsem dala na jedlem papiru fotku nastavajiciho zenicha...😅
A dnes jsem delala na oslavu tyhle minidorticky 🙂 je to rychle a celkem hezky to vypada 🙂 jen jsem skoncila ted 🙄 😝 😅

dadka212
8. jún 2012

@aduskatt no veru nie 😀 bože ako sa mi nechce....radšej čumím na telku a sem...

aduskatt
8. jún 2012

mozno aj ja budem po case hovorit, ze sa mi nechce......ja som teraz v stadiu cakania na rozbehnutie pecenia🙂tento tyzden nemam nic, poslednu som mala na sobotu minulu a teraz az na stvrtok🙂.takze som este taka nabudena

ajka82
8. jún 2012

baby, pomoooc, co je dnes za den? smartflex sa mi lepi vsade a v chladnicke sa mi to rosi 😖 🙄
ked davate karton do chladnicky, tak staci na to poschodie kde je torta, ci do celej aby sa torta nerosila???

dadka212
8. jún 2012

@ajka82 presne s tým mám problém aj ja 😠 nervy máááám 😝
@aduskatt no ja mám ešte budúci týždeň nabitý a potom už kamarát nekamarát nerobím iba tak 1-2.....a to mám prakticky už obsadené 😀

aduskatt
8. jún 2012

@dadka212 ja mat 1-2 tak skacem blahom🙂

florentina
8. jún 2012

@pristela prosím, mám jeden zcela mimo dortový dotaz. Nejsem moc počítačově založena, nedokázala by jsi mi poradit, jak na fotku svého dortu přidám své jméno? Tak jak to máš ty na svých dortech? Jestli to teda není nějak extra složité. Myslím, že to musí jít nějak jednoduše, jen já nevím jak 😅 děkuji

veronka
8. jún 2012

@florentina ahoj, ak mozem tak ti poradim, klikni si pravym na fotku, daj upraviť (mala by sa ti otvoriť v skicári) a tam už nájdeš pridať text, potom kliknes kde asi chces text, potiehnes doprava a pises, mozes si upravit velkost pisma, farbu aj typ..............dufam, ze som pomohla

maca77
8. jún 2012

@lamps wau krásna.... a ešte aj maľované lístočky... 😵 😵 😵

lokalistin
8. jún 2012

ahojte!

@lamps krasna, @hejdita konik sa super vydaril, @maca77 strasne zlaty motylik@jakelina krtko je uuuplne prefektny, @maya30 svalnaca mas bozskeho, @vecernicci, @priestela spongebobov mate super u nas doma ho tiez volaju syrik

Ja som vcera skusila nejaku kvetinku vola sa alstroemeria-neviem ci je to aj slovensky nazov?no ci sa podoba?

ajka82
8. jún 2012

tak tu je dobojovana kittyna...ale ten smartflex nechapem, doteraz vzdy uplne v pohode...ale otvarala som nove vedro, no netusim ci tam mohol byt problem... inak aj tie motyle mi dlhsie schli... a mozno aj tym ze uz je teplejsie teraz...

mizulienka
8. jún 2012

@ajka82 ja som sa teraz prave pohadala s mm ohladne toho kartonu, nedovoli mi ho dat do chladncky, ze chladnicka nemoze normalne fungovat, ked tam je ten karton...
ja som teraz mala vela toriet a vkuse som mala karton vzadu a teraz sa nemozem tej namrazy zbavit, uz som aj znizila teplotu ale na zadnej stene chladnicky je stale sneh 😕 😕 😕 dufam, ze sa mi ta torta v chladnicke nepokazi mam akurat mascaarpone plnku v nej 😕 😕 😕

mizulienka
8. jún 2012

@dadka212 aj mne sa jedna z tych svadobnych vzadu trocha orosila, uz som mala nervy, ze budem stahovat potah, ale vybrala som ju a solamylom poprasila, presla prstom a znova do chladnicky a oki

mizulienka
8. jún 2012

@lamps neskutocne nedherna, mi zahriala srdiecko 😉

dadka212
8. jún 2012

@mizulienka ja som tiež solamylovala ale neviem nejako to neschne....už tam mám kartony z vajec tak hádam do zajtra bude ok....

mariann2
9. jún 2012

a vám sa rosia torty? ja poťahujem PDT a dnes sa nestíham diviť, čo torta to poťah mokrý, čo to???????????? 😒 ☹

jakelina
9. jún 2012

@florentina ten obrázek je celý z jedné vrstvy, vykrojíš si všechny barvy a skládáš do sebe jako puzzle. 😉

vecernicci
9. jún 2012

@lifinka já jsem si ty důlky udělala už v pomazaném máslems cukrem, a pak jsem je ještě protlačila, když jsem ho potáhla, viděla jsi v tom videu, ne? 😀 😀 jde to i pak
@mishulle já dala jen za záda, včera se mi orosil a změknul mi marcoš, tak jsem dala za záda kousek a už je to dobrý 😉

jakelina
9. jún 2012

@lokalistin je krásná a je to astromelie jak vyšitá 😉