Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
20. jún 2012

bože ženy, vas dočítať !!!! 😠 😠 😠
@mizulienka si sa pýtala ako robit toto vedierko : http://cakefiction.blogspot.sk/2010/12/moet-cha... a mrkam to je to iste ako som ja robila naposledy ten kvetinac : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3865768...
ja som si upiekla dva rozne velke korpusy, pilkou narezala , zlozila na seba ako boli povodne a nenaplnene pak zrezala do tvaru kvetinaca, pak som plnila, dva rozne velke korpusy som piekla ale len preto , ze som tortu chcela vysoku , takze nemusis piect v dvoch , tato moja bola plnena az na 8x plnkou 😝

miruska76
20. jún 2012

zas tu pribudli krásne tortičky, žienky klobúk dole pred Vami, ja pridávam takú trochu nepodarenú pre dcerku k narodeninkám, nič mi nevyšlo, ako som chcela, ale dcerka mala velku radosť, čo na tom, že nebola dokonalá 😀

evvina
20. jún 2012

@miruska76 Hlavně že udělala radost a byla dobrá

wera.g
20. jún 2012

@florentina jáj ten pribiňáčkový je tvarohový? tak ten potom poznám, už som ho robila 😉 skúsim polistovať na to rafaelo, ďakujem 😉

mishulle
20. jún 2012

tak z olejovýho korpusu jsem nadšená, krásně vyběhl, takhle vysoký korpus jsem snad ještě neměla, supr

florentina
20. jún 2012

@wera.g nemusíš hledat daleko, aduskatt ho sem včera večer v 22.41 znovu přidala, jen ho omylem adresovala mě. Je na předchozí straně, hned pod tím mým příspěvkem pro tebe 😉

mizulienka
20. jún 2012

@pristela dakujem Zanetka 😉 nakoniec to vyzera tak, ze budem robit krabicu, dufam, ze to nepokafrem 😕
ta flasa by mi v tom teple uz asi nevyschla.
len sa bojim, ze ako urobim ciernu, akoze farbu urobim ale ta cierna je potom taka makka, ako s nou potiahnem....
budem robit tuto krabicu, len jednu a rovnu
http://blog.pinkcakebox.com/topsy-turvy-gift-bo...

pristela
20. jún 2012

@mizulienka tuto som robila, len nechceli ju v ciernom ☹ a to uz pak nebolo ono ☹ ked zafarbis hmotu ciernou nechaj ju chvilu odstat, ona totiz po case stmavne viac , takze nemusis do nej kydať az tolko gelovky, aj cervena to tak robi 🙄 alebo pak uz len ciernu namalovat 😕 aaalebo uz nepamatam akou hmotou potahujes 😅 ale keby zarobis coko mmf s normal tou 52% cokinou z lidla a do toho das ciernu? to isto makke nebude , cokolada v chlade krasne stuhne.

reruna
20. jún 2012

@miruska76 z čeho máš tu růžovou polevu na dortu?

reruna
20. jún 2012

@florentina určitě mají v Albertu, Tescu, jinde jsem nehledala, ale možná cukrárny, v menších obchodech se zeptat, dortové oplatky kulaté v balení po více kusech a najdeš to mezi pečivem, toustové chleby, balené trvanlivé pečivo a tam někde to je...

mizulienka
20. jún 2012

@pristela ja MMF vobec neviem robit, pritom som s tym zacinala a islo mi to v pohode, teraz to zakazdym pokaslem...
robim so smartflexom, zafarbit to pojde, len musim asi trocha nechat odstat...len mam obavy, ze ked to budem valkat na solamyle, ze mi tam ostanu take tie skarede biele flaky, mam to pretriet vodou, ci olejom, neporadis?

eliska22
20. jún 2012

@mizulienka ja mám tú podložku z tuperwarre a tú si potriem trošku cerou a nelepí sa mi to, práve to ide super potom z tej podložky 😉 solamyl vôbec nepoužívam 🙂

pristela
20. jún 2012

@mizulienka vodou , bude sa ti pak ale lesknuť , ale ked tak mrkam na povodne foto aj im sa leskne tak to budes mat ako origosku 😉

ja mam patchworkovu podlozku :D a na nej sa tiez nelepí

lawli
20. jún 2012

moja dnešná ,tema láska 😵 😵 😵 😵

miruska76
20. jún 2012

@reruna to som skusala bielu cokoladu roztopit a pridala som cervene farbivo, no ale výsledok nebol presne taky, ako som myslela, ze bude 🙂

miruska76
20. jún 2012

@lawli krásnunká 🙂

lawli
20. jún 2012

@miruska76 ďakujem 🙂

mizulienka
20. jún 2012

@pristela a co myslis, ze lepsie vynikne, spodok cierny a vrch biely na to tu striebornu maslu, alebo naopak?
mne sa zda, ze na ciernom vrchnaku lepsie ukaze ta strieborna masla, ci? 😕

reruna
20. jún 2012

@miruska76 aha čokoláda...možná sis měla vystřihnout pruh z pečícího papíru, na to natřít tu čokoládu, nechat chvíli zatuhnout, pak teprve obtočit kolem dortu a nechat ztuhnout, pak nalít nahoru ten vršek a nakonec ten přečnívající kraj seříznou horkým nožem, takhle ti ta čokoláda moc stekla, tak je to takové hrbolaté, ale dcerce se i tak určitě líbil a hlavní je, že chutnal🙂

mishulle
20. jún 2012

holky co když si dort dnes večer naplním a zítra potáhnu a ozdobím, vydrží mi v lednici do sobotní oslavy? chtěla jsemzdobit až v pátek, ale to tu bude hodně lidí a něměla bych klid

pristela
20. jún 2012

@mizulienka aj ja myslim , ze tak by to mohlo byt krajsie 😉 bude naaadherna , neboj , s ciernou taka elegantna 😉 😉 zvladnes neboj !!!! ja ju zial musela robit v hnedo modrej ☹ a celu slahackovu ☹ prisli si po nu o 6hodin skor takze nedokoncena, kriva , atd. ... aach no hroza vtedy, a tak som sa vtedy tesila ciernej 🙄 tak vculeky sa budem tesit na tu tvojuuuuuuuuuuuu 😵 😵 😵 😵 😵

mizulienka
20. jún 2012

@pristela joj moja netes sa, to ja iba obycajnu krabicku jednu jedinu osamotenu budem robit 😀
to nebude ako tvoje 3 a viac poschodove krabice, na to si ja vobec netrufam 😉

jakelina
20. jún 2012

@mizulienka já jsem černý dělala tento puk a normálně jsme zabarvila Smartflex extra černou, nechala chvilku odstát a pak potáhla. Vyvalovala jsem na silikonové podložce a nedávala Solamyl, aby nebyly šmouhy. Byl velký, průměr 32 cm.

pristela
20. jún 2012

@mizulienka mne staci krabica aj jedna 😀 😀

mizulienka
20. jún 2012

@jakelina ked ja mam iba taku malu silikonovu podlozku, skusim to nejak rozvalkat bez toho solamylu

sisix
20. jún 2012

Prosim postup na rytire. Dekuji

sisix
20. jún 2012

Nejaky recept na vysoky korpus co se nevybouli, prosiiiim. Diky vsem.

jakelina
20. jún 2012

Sisix, korpus se vyboulí, když ho pečeš na víc jak 150 stupňů.
Mizulenka, tak skus na nějakém kousku igelitového ubrusu, to by snad taky mohlo jít a nebo to z něj na ten dort překlopíš.

Nefunguje mi odpověz a vůbec mi to dnes nějak blbne ten koník. 😝

mamina1978
20. jún 2012

@jakelina aj mne nejdu napr, fotky ...bud sa vobec neobjavia alebo sa nedaju zväcsit 😒