Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dada2007
11. júl 2012

@dm1 micka........vyberiem si z toho čo si hodila čo nemám.....a pošlem ti foto naspäť.....môôôôôôôôôže byť????????? 😵 😵 😵 😵 😵

dada2007
11. júl 2012

@pristela no to čo si nekúpila, som ja kúpila 😀 😀 😀 😀 reku.....zíde sa 😅 😅 😅 😅

anibas
11. júl 2012

@aduskatt to je zelený kalíštek čo drží lupienky spolu - napr.karafiat, ruža

anibas
11. júl 2012

Baby aj vy máte také obrovskééééé písmená ?????

sweetsuzi
11. júl 2012

Ahojte dievcata, rada by som sa s vami poradila, kedze nemam tolko skusenosti ako vy a buduci tyzden chcem upiect narodeninovu tortu. Uz mam vybrane ze to bude mramorovy korpus, pribinacikovy krem plus broskyne alebo jahody, no a navrch MMF.
Chcem sa spytat, aky krem dat pod potah, kedze predpokladam ze pribinacikovy sa nehodi ked je z tvarohu. Malo by to byt nieco neutralne, nech neprebije plnku. A este jedna otazka, oslava je v piatok poobede, mam si nechat potah na ten den, alebo je lepsie den vopred, ako zvyknete robit vy?
Dakujem 😉 😉

aduskatt
11. júl 2012

@anibas sak to je velke jak svina, taku ruzu ani neurobim🙂) takze to treba otlacit a vykrojit a bude to veeeelka plna hviezdica a tu potom supnem ako kalich pod reuzu.....tak jo teda, dakujem, oskusam🙂

aduskatt
11. júl 2012

@anibas ja mam v pohode pismena

lussy23
11. júl 2012

@lucula73 nádherná @lamps nádherní sú marťankovia a teším sa na tortičku. Mňa ako malú tiež veľmi fascinoval vesmír, aj teraz ma zaujíma, ale nie až tak, ako keď som bola tretiačka na základke🙂 @mamina1978 krásne kvietočky @mariann2 obidvé tortičky sú nádherné. Prečo je na tej druhej napísané Kivi? 🙂 To tak chceli? @maca77 prekrásne srdiečko @aduskatt krásnučká

aduskatt
11. júl 2012

@sweetsuzi pod potah maslo, cukor a odrezky vymiesane na hladko.a potiahnut mozes aj den voperd

dm1
11. júl 2012

@sweetsuzi presne tak pod potah pribinak nie tak len maslo s cukrom a odrezky ak nemas iny maslovy krem s cim by si to natrela. a mozes samozrejme aj den vopred

ajka82
11. júl 2012

@pristela ten krajaci a zdobiaci valcek, dnes tu niekto daval odkaz... za 7 eur ... a nas cinanko mal pred dovolenkou este motyle a calyx-bez piestikov(sady 3ks) a plakety-jedna cista jedna s ruzou-sada na pruzinke... a mava ceny od 1,50 do 2,80 tychto vykrajovaciek...len nenosi toho vela zakazdym nieco ine...

aduskatt
11. júl 2012

babyyyyyy, neviete niektora znala pomerov, ci je taky nejaky cinanko aj v Starej Lubovni?

sweetsuzi
11. júl 2012

@aduskatt
@dm1 Mozno hlupa otazka, ale naco odrezky? To ich mam rozdrobit do toho kremu? A bude mi stacit na okruhlu tortu zo 6 vajec pod potah 250g masla?

pristela
11. júl 2012

teda baby mne sa dnes daríííí 😠 dolámala som metlicky na mixery, sakra všíícko miesat rucne , umrem 😠 😠 tak neviem ci ho mam ist reklamovat abo zhanat nahradne metlicky abo hned kupovat druhy 😠 vsak ked ho rozoberu 😀 tak dnu bude cely kakaový 😀 😀 😀

aduskatt
11. júl 2012

@sweetsuzi odrezky nemusia byt, ja ak mam dam, ak nie, tak nedam🙂

lamps
11. júl 2012

@pristela a aký mixér máš? Ja mám doma možno aj dvoje metličky zo starých mixérov, len by ich musel mm pohľadať, dala som mu ich do úschovy 😀

mizulienka
11. júl 2012

@dadka212 neviem presne, ci by preto prisli 13. alebo az 14.7. skusim zistit, ale ked nemozes, nevadi 😉

@ajka82 no teraz cez leto sme vsetky take rozlietane 😉
ja som uz u nasich a budeme tu az do augusta, len najhorsie je, ze som si nezobrala ziadne cukrarske veci, lebo sme mali plne auto a az tu som si uvedomila, ze krstnata maju teraz narodky 😉

pristela
11. júl 2012

@sweetsuzi nieje to az take maslove ked su tam , je to chutnejsie

katmi
11. júl 2012

taaak dnesna pre draheho.. bola to len skuska, ci sa podari, ale na prvykrat sa to vcelku podarilo, aj ked to chce este vychytat nejake muchy 🙂

lamps
11. júl 2012

@sweetsuzi áno odrezky korpusu rozmrviť do masla a poriadne, ja to robím tyčovým mixérom vymiešať, vznikne taká jemná kašička a ňou potieram tortu. Myslím, že jedno maslo by aj mohlo stačiť 😅

katmi
11. júl 2012
aduskatt
11. júl 2012

@katmi a fotkaaa?🙂

katmi
11. júl 2012

@aduskatt uuuuuz 🙂 😀

pristela
11. júl 2012

@lamps aale bol to Tefal 😖 sakris, keby aspon prachy mam včuleky 😠 a vsak aspon elektriku usetrim , len ako zajtra vyslaham slahacku 😀 😀 😀 😀

mrka2
11. júl 2012

@anibas stlac si Ctrl a na myske ako mas to koliesko tak pokrut dole.

lamps
11. júl 2012

@pristela a nemáš náhodou cestu do PE, by som ti dala tie moje staré metličky a vyskúšaj, či by náhodou nepasovali. Mne odišiel mixér nejaké 3 mesiace dozadu, tiež som kupovala nový

sweetsuzi
11. júl 2012

Dakujem dievcata, pomohli ste mi velmi 😉

mrka2
11. júl 2012

@pristela mne presne na Tefale odisli metlicky a mama mala taky isty a jej tiez 😝 teraz mam zanussi,tak uvidim ako dlho mi vydrzi ten 🙄

pristela
11. júl 2012

@lamps ne ne , nechaj tak , ale moooc dakujem , moj mi ted vravi, ze vsak si kup druhy 😀 😀 😀 akoze on si mysli ze to stoji asi 10€ , tento bol druhy ktory mi umrel 😠 a nebol ani stary som ho nedavno kupovala 😠

lamps
11. júl 2012

@pristela ja mám tiež už tretí, s týmto novým som veľmi spokojná mám Etu stála tuším 60 eur a je aj so zabudovanou váhou

bambula1307
11. júl 2012

@jakelina heh tak v 37 na 13 vyzerat so 60kg..no nemviem 😀 😀