Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
11. júl 2012

@lamps ze aky rozdiel 50 a 100 € 😀 😀 umrem 😀 jaj asi kupim fakt novy , ked som citala co pisala @mrka2 , sakra , keby to vedela skor 😠

lamps
11. júl 2012

@pristela no piecť tortu bez mixéru je dosť krutá záležitosť

lamps
11. júl 2012

@pristela ja keď som si išla kupovať nový mixér, chcela som, aby mal na miske dekel, aby mi z nej nefŕkalo, keď šľahám po celej kuchyni a mali ich jedine tieto Ety. Inak mne odišiel vždy mixér a metličky mi zostali 😀 😀 😀

pristela
11. júl 2012

@lamps ved aj mne vzdy prvy mixer a teraz kukam ako puk 😀 😀 no pred dvomi tyzdnami som zosrotovala aj jednu misku 😀

dadka212
11. júl 2012

pridávam svoju dnešnú je to pre budúcu učitelku môjho syna, tak dúfam, že bude spokojná, ona síce ešte nevie že ho bude učiť 😀

dadka212
11. júl 2012

@mizulienka no tak skôr nie...musela by som sa naháňať a v tomto horku to ide pomalšie....ešte tie 2 oslavy tam zabijem pol dňa v piatok a pol dňa v sobotu 😝

dada2007
11. júl 2012

@lamps ja som teraz u maminy.......a mám 3páry metličiek a jeden mixér 😀 😀 😀 čiže aj mamine to vždy tak spravilo, že odišiel mixér a zostali metličky....

...ale musím vám napísať, mamina má mixér Etu, takú žltú hranatú, akú mali za komančov všetci.......a prosím pekne, dostali ju ako svadobný dar v roku 1976 a fungujééééééé 😅 😅

ajka82
11. júl 2012

@mizulienka ja ked idem k nasim, tak len vezmem zakladne farby a mozno vejake 2-3 vykrajovacky, abecedu a 3 kostice, ked sa ma cosi zomliet...a improvizujem ak treba 😉

@pristela este ma napadli nejake kovove vykrajovacky ze mal(ze kruhy, hviezdy-viac velkostne), tie male srdiecka a nejake umele vykrajovacky-co mi skor pripominali vykrajovacky na perniky...a potom uz len male silikonove formy na babovky a nejake plechove formy torta, babovka,srnci chrbat...ale tam uz ceny neviem...

lamps
11. júl 2012

@dada2007 aj moja mamina mala takú, tiež jej dlho slúžila. Ja som chcela hlavne, aby mal mixér vek na misku, lebo vždy som mala ofŕkanú celú kuchyňu. Teraz si misku zatvorím pustím mixér a nemám žiadne fŕkance po kuchyni 😅

dada2007
11. júl 2012

@lamps ja som práve teraz dostala nejaké peniažky na promocie......takže tento čo si dala link.....si s ním spokojná? dá sa aj nulovať váha a prisypávať iná surovina??? dakujééééém

ajka82
11. júl 2012

@pristela aky mas mixer? mne sa dolamali metlicky po 2,5 mesiaci pouzivania a zobrali mi len metlicky na vymenu...ale trvalo im dlhsie dodat nove ako ked som kupila nove nahradne, tak mam teraz dvoje

alenv
11. júl 2012

mé poslední

lamps
11. júl 2012

@dada2007 áno dá sa, je to super, nemusím vyťahovať váhu. Som s ním veľmi spokojná

dadka212
11. júl 2012

ja som sa konečne naučila robiť s lidl mixérom a teraz nedám na neho dopustiť 😀 a stál len 60eur, má otočnú hlavu, takže ja tam len sypem a on šlahá...akurát ručným vyšlahám popri tom sneh je to rýchlejšie a nebolí ma ruka 😀

dada2007
11. júl 2012

@lamps ok....dakujem za odpoved.....

ajka82
11. júl 2012

@pristela len nepovedz ze nieco taketo s podobnymi metlickami http://www.najnakup.sk/Porovnaj_mixery-slahace_... lebo to mam doma... a som sa zaprisahala, ze ked sa mi pokazi, tak kupujem novy s metlickami ked kuska umelej hmoty 🙄 najlepsie v celku...

florentina
11. júl 2012

@lamps no já jsem prostě vášnivý fanoušek sci-fi....ale nevím, zda by to nebyl trochu kanibalismus, neb manžel mi už 14let tvrdí, že nejsem normální, že jsem určitě mimozemšťan, co tu dělá nějaký výzkum na lidech....a je to venku 😀

lamps
11. júl 2012

@dadka212 ja som mala z Lidla nevvydržal mi ani dva roky, stratila som od neho blok, tak mám zas nový 😀 😀 😀

lamps
11. júl 2012

@florentina nooo a čo s tým teraz 😀 😀 😀

mrka2
11. júl 2012

@ajka82 no mne preesne taky odisiel - teda metlicky,ten prepline. len inu farbu som mala a este som tam mala aj rucny tycovy mixer z druhej strany 🙄

dadka212
11. júl 2012

@lamps nestraš ani ja asi nemám blok 😅 no neva potom kúpim nejaký supiš pupiš aj keď drahý ale aby to všetko robiť sám 😀

lucula73
11. júl 2012

@dadka212 prosím ťa,idem vyskúšať takú húseničku,bo už maám mištičky z ikey 🙂 ,ty si písala tuším,že dávaš na jednu misku z jedného vajca?to znamená,že si mám zarobiť mramorák zo 4 vajec a tak to porozdelovať?aby to boli rovnaké kopčeky........
vďaka 🙂

florentina
11. júl 2012

@lamps no nevím, teď když to víte, jesli mě tu budete mezi sebou ještě chtít 😵 ....a až budu hodně tesknit, tak si holt mimozemšťana vyrobím svýho....tyhle dva nemůžeš rozdělit, by jim bylo smutno...a mimochodem už se taky moc těším na ten tvůj dortík, to bude paráda.

dadka212
11. júl 2012

@lucula73 ano presne tak to robím 🙂 neviem ale ako je možné že niekedy mi zostane kúsok cesta a niekedy nie 😅

pristela
11. júl 2012

@ajka82 vies co ma napadlo , teda keby si mala cas a chut 😅 by som ti dala phone cislo a keby si nahodou bola v tej predajni by si mi prezvonila , ja by som ti zavolala späť, aby si nemínala kredit a do phone by si mi povedala co maju, a ja bych ti zas hned vedela povedať co ano a co nie- toto je len napad 😅 😅
a ten mixer , ja mam tento len kupovany na sk tu som nasla len obrazok : http://www.alza.cz/tefal-prep-line-814-d122584.htm a mne sa dolámali na metlickach tie umeliny dole ale ze na totálku 😝

lamps
11. júl 2012

@dadka212 ále nie to by som si nedovolila, strašiť ťa 😀, neboj ten tvoj sa určite nepokazí. Môj sa pokazil preto, že mi ho dal mm ako darček na vianoce. A pritom myslel na seba, aby som mu vypekala dobroty - on je totiž veľký maškrtník 😀 😀 😀 😀

@florentina jasné, že ťa budeme medzi sebou chcieť 😅 k tým dvom som vyrobila ešte tretieho mimozemšťanka, aby ich mal kto jedovať 😀 😀 😀 😀

dadka212
11. júl 2012

ja mám ručný tesco šlahač za 6eur a ide jak dábel 😀 jeden som mala 5 rokov a pokazil sa len preto, že mi spadol na dlažbu sa vnútri niečo odlomilo....teraz mám už vyše roka taký istý a v pohode 🙂

dadka212
11. júl 2012

@lamps aj ja som ho dostala od muža na vianoce 😀

lamps
11. júl 2012

@dadka212 no pekne 😀 😀 😀 😀 a aj teba tak veeeľmi "potešil" 😀