Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
12. júl 2012

@makinka2 smartflex raz pouzijes a uz ho neopustis..uvidis 😀 😉

pipka
12. júl 2012

@dadka212 dakujem ti dobra vila..aj som si myslela 😅 😉
ale sicher je sicher 😀 😎

anibas
12. júl 2012

@mrka2 ďakujem - ty si moja záchrana 😵 😵 😵 😵 to mi musel Filip dokafrať, ked pozeraz rally car -

pristela
12. júl 2012

@simasa u mna cena aj chata taky dobrýýý 😅

anibas
12. júl 2012

@alenv nádherné tortičky 🙂 🙂

anibas
12. júl 2012

@simasa OK - dobrá cena - daj potom č.u. 😉 😉

florentina
12. júl 2012

@simasa v první řadě ještě jednou děkuji, že jsi něco našla a tak hezky se o to staráš. Za mě ok, cena vyhovuje.
Ještě vzpomínám @evvina ....když jsme to tu prvně řešily, tak říkala, že je z Plzně, ale mohla by dorazit do Prahy a jet se mnou....tak pokud máš tedy zájem, jukni na ubytování co sem vložila simasa na str. 3287, aby jsi se mohla případně nahlásit.

florentina
12. júl 2012

Holky a nedá mi to nenapsat k těm dárkům, co vymýšlejí ti naši chlapíci...já dostala k prvním narozeninám /myslím prvním co jsem s mužem chodila/ kytku a nic jiného...a v rámci mladistvé bojové nálady jsem mu za to hrozně vynadala, neb jsem vycházela z teorie, že kytku může koupit na každém rohu a vůbec se nemusí zamýšlet nad tím, co mám ráda a co by mne potěšilo....prostě mě tenkrát mrzelo, že se nesnažil vymyslet nějaký dárek, klidně maličkost, ale něco co by z lásky vyrobil či koupil atd....a výsledek...je to již mnoho let a manžel mi k narozeninám od té doby kytky nedává...no nejsem to ale husa, mám co jsem chtěla 😀 ...ale tak snaží se plnit ducha toho, co jsem mu řekla, takže tu kulatou točnu, co jsem sem dávala, že mi vyrobil, jsem teď dostala k narozkám....no ale má to ještě dohru, moje maminka, která tuto historii nezná, byla u toho, když mi manžel přál a nedokázala pochopit, jak to, že jsem nedostala kytku a myslela si, že už nám to asi neklape.... po pár dnech, kdy se tím trápila, tak se mi svěřila, tak jsem jí to vysvětlila a tak se jí ulevilo, ale nechápe to stejně 😀

mizulienka
12. júl 2012

dievcata okolie SPISSKA NOVA VES, kde ste vraveli, ze maju tie vykrajovatka? som u nasich a nic som si nedoniesla, tak mozno b som nieco kupila 😉

anibas
12. júl 2012

Téma darčeky:
Včera som bola u svokry a tá sa mi pochválila, že kúpila pre svojho syna a zároveň môjho manžela na 40-tku orchideu - že sa jej veľmi páčila, len sa bojí, že do 19.8. odkvitne. 😅 😅 😅 No neviem ako sa mm zatvári na takýto darček - bude z tej kytky nadšený 😀 😀 😀 Mohla mu radšej sadu kľúčov kúpiť !!

pristela
12. júl 2012

@anibas 😀 😀 😀 😀 😀

jakelina
12. júl 2012

@florentina tak mu budeš muset asi vynadat, že ti dlouho kytku nedal. A on ti zaručeně řekne, že nevíš co chceš. 😀 😀 😀

Já mám manžela zlatého, kupuju mi dárečky ke všem svátkům co existují, dává mi je i jenom tak. Dá mi ho třeba pod polštář a čeká až do večera, jak si lehnu a najdu ho tam. Má radost, když já mám radost.
Když jsem začala péct, tak mi tajně koupil Kenwood, abych nemusela stát s ručním šlehačem u linky. Prostě ho miluju i po těch letech. 🙂

pipka
12. júl 2012

@jakelina moja..a nedal by sa naklonovat 😕 😅 aj ja by som si takeho prosilaaaaaa 😅 😀

jakelina
12. júl 2012

@pipka nedal 😒 😒 😒

pipka
12. júl 2012

@jakelina no skooda 😅 😀

simasa
12. júl 2012

@florentina Nie je za co dakovat 🙂 len aby sa nam to vsetko podarilo - aj zorganizovat, aj v zdravi dorazit a aj uzit si to 🙂 Takze @evvina si dopisujem do zoznamu.
Ospravedlnujem sa, ak som este niekoho opomenula, je to celkom mozne - co si nezapisem hned, tak je zabudnute... 😝

simasa
12. júl 2012

@pipka
@jakelina
Ja by som tiez jeden taky klon brala 😀 Ja som na Vianoce nedostala v podstate nic, ked odhliadnem od tlaciarne. Podla mna je to darcek pre vsetkych, ale vzhladom na to, ze som to vymyslela ja, tak to bol vraj moj darcek. A o narodeninach ani nehovorim - kvety ano, ale inak ani po tych rokoch on chudacik NEVIE, co by mi mal kupit... 😝

simasa
12. júl 2012

Opisem Vam jednu historku za vsetky - zhanali sme bielu koselu s kratkym rukavom pre muza - tak na rychlo na pohreb. Bohuzial jediny obchod v Meste, kde predavaju kosele bol uz zatvoreny. Tak hovorim nevadi, ved este mozeme zajtra (to uz bolo v den pohrebu). Druhy den isiel este do Mesta na nakup a volam mu: tu koselu si si kupil? A on ze: nie, ved si mi nepovedala... Som myslela, ze ma roztrhne 😠

mrka2
12. júl 2012

@mizulienka ake vykrajovatka??? pocuj, uz aj v SNV je obchod s cukr.potrebami. maca mi pisala minule a uz som aj poslala manzela,ked mal cestu do SNV 😀 takze chod isto tam,ked ti nieco chyba http://www.vsetkoprepecenie.sk/stranka/cms.php?... isto vies,kde to je. no a ja som kupila nejake veci u cinana v Spisane na 1.posch. a aj v Hobby kreativ par metrov dalej od Spisana.

mizulienka
12. júl 2012

@mrka2 nemozem sa dopatrat k ulici, kde to je?

dajna11
12. júl 2012

ahojte babeny,kotrá ste to robili nedávno tu kitty tortičku?s kvietkami?ja som si ju zabudla uložiť a teraz takú idem robiť,chcem sa inšpirovať....aleboooooooooooooooooooooooooooooooooo ak máte nejaké fotočky díky

vlada111
12. júl 2012

@simasa ja by som išla hneď, aj cena je v pohode, aj sa mám auto a aj nejaké baby by som mohla zobrať, lenže neviem čo mám robiť. To budem mesiac pred pôrodom a fakt neviem ako budem na tom. Inak by som sa hlásila všetkými desiatimi. A aký je program? Kedy tam dorazíte? Možno keby som sa cítila dobre, by som prišla bez spania na otočku, ale teraz ťa nechcem zavádzať rezerváciou ☹

dm1
12. júl 2012

@dajna11 robila ju tusim mia1111 podla vlada111 🙂

vlada111
12. júl 2012

@jakelina juj radosť čítať takéto slová, lebo keď vidím ako manželstvá fungujú, je to smutné. Ja mám tiež perfektného manžela, tiež kupuje darčeky na sviatky, najlepšie na tom je, že on nešoféruje a všetko vláči vlakom. Raz mi k meninám kúpil sedací vak obrovský a trepal ho po Bratislave peši. Prišla som ho čakať a on s velikánským oranžovým vankúšom pred sebou. Tento darček sa mu nepodarilo utajiť 😀 A stále mi hovorí aká som krásna a inteligentná 😵

vlada111
12. júl 2012

@dajna11 dám ti sem moju, lebo miinu nemám po ruke http://www.facebook.com/photo.php?fbid=32637736...

vlada111
12. júl 2012

@dm1 ty máš inú hlavu, to si pamätáš? 😉

dm1
12. júl 2012

@vlada111 🙂 ked mam cas tu torticky sledovat tak si vacsinou zapamatam presne ktora co robila a preto torticky aj spoznavam ked ich tu niekto da pre inspiraciu 🙂

mariann2
12. júl 2012

kočky, ja by som na to stretko s vami rada šla, ale autom si sama ísť netrúfnem, vlakom neviem cestovať, nepojde niektorá z vás mojím smerom cez poprad, alebo okolie, aby ste ma zviezli? a pridávam moju dnešnú... a tiež vám musím povedať, že túto zelenú farbu milujem 😀

jakelina
12. júl 2012

@vlada111 tak to od něho byla fakt oběť, táhnout takový velký dárek. 😀 😀 😀 😉
Mně můj manžel řekl hned ten den, kdy jsme se seznámili, že si mě jednou vezme a fakt si mě za čtyři roky vzal 😉 Tak to asi byla osudová láska. 😀 😀

dadka212
12. júl 2012

@dm1 mňa zaráža že si pamätáš tie jednotky za menom, kolko ich ktorá má 😀 inak torty si aj ja väčšinou pamätám, hlavne od stálych prispievateliek 🙂