Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

rapunzel1
13. júl 2012

@mia1111 No ja tiež nie, tak to bude asi sranda, ak to bude nakoniec on...hm

aduskatt
13. júl 2012

@mamina1978 som ich tam supla pred chvilou, ale sa obavam, ze to neuschne ani za 4 dni a ked im tie gebule nasadim, tak strasne priberu🙂) tak asi ich spojazdnim az tesne pred odovzdavkou

mamina1978
13. júl 2012

@aduskatt sa tu rehocem, ze poprava 😀 😀 😀 😀 😀 skoro som si zobudila susnikov 😉 🙂

aduskatt
13. júl 2012

@mamina1978 sa musis chichotat len tak decentne, potichu🙂

pristela
13. júl 2012

@rapunzel1 moj vravel, ze su prazdniny a teda nemakaju 😀 ze snad dovolenkuju a ze nech si to tam nechas cez ne 😉

inak nam red velvet nechutil , polovicu som zjedla sama 😝 co mi to bolo luto vyhodit ale nakoniec som ju i tak smarila do kosa, ale niektorý si ho moooc chvália 😅

mamina1978
13. júl 2012

@aduskatt ked take dristy pises........komentujes 😀 😀 😀 😀

aduskatt
13. júl 2012

@mamina1978 mi nedalo, ked som ich videla sediet na tej podlozke🙂.sak zivot musi byt aj vesely🙂

mamina1978
13. júl 2012

@aduskatt a ty robis uz zase dalsich Mickynov????? 😕 Ved si len teraz jednych robila...... 😉 🙂 No tyto su este krajsi.Zlepsujes sa supeer 😉 🙂

aduskatt
13. júl 2012

@mamina1978 no jo, dalsich🙂) robili sa mi lepsie ako ti prvi🙂.tito idu na puncovu..v priebehu tyzdna teraz tri puncove idem robit
teda uz len dve, jedna je uz aj zjedena

aduskatt
13. júl 2012

@mamina1978 tych jednych som davala teraz v sobotu.no, ved cim viac ich urobim, tym lepsi budu a robim to bez formiciek, takze trening je fajn

aduskatt
13. júl 2012

@mamina1978 a dakujem za pochvalu, potesi

mamina1978
13. júl 2012

@aduskatt Ja som prave dostala dalsiu objednavku na september, ze torticku a na nu lietadlo alebo vrtulnik z hmoty. Na lietadlo si moc netrufam, koli dlhym kridlam , ale taky vrtulnik (ako moj starsi syn povedal, ked bol maly , ze helikopotvora 😀 😀 😀 😀 😀 A nie helikoptera..... 😉 🙂 tak to by som asi nejako zmontovala 😕

Tak ak aj vy, ostatne dievcata, mate nejake torticky na inspiraciu z helikopterou - vrtulnikom.....tak mi dajte prosiiiim inspiracie....Dakujeeeeem.... 😉 🙂 🙂 🙂

aduskatt
13. júl 2012

@mamina1978 moj maly tomu zazraku hovoril helipopitkava🙂) este horsie ako helikoptera

rapunzel1
13. júl 2012

@pristela v to dúfam, lebo inzerátov je tam veľa, ale pri mojom šťastí... 😒 , šak práve viem, že tebe to veľmi nebralo, aj ja som už po ňom pokukovala, lebo je to také zmáme, ale po tvojom názore som sa do toho ani nepustila. Som tej zákazníčke napísala, že čo si pod tým predstavuje, či tú roládu na spôsob torty, red velvet, alebo môže byť aj točená torta s tými dvomi plnkami. To by vyzeralo super v reze. Tá malej k narodeninám bola robená tiež ako točená a bolo to pekné. Inak dík za povzbudenie, dúfam, že to dopadne dobre, ste mi včera nasadili pekného chrobáka aj mojou polovičkou do hlavy...

mamina1978
13. júl 2012

@aduskatt A moj najstarsi...ten krical asi ako 1,5 rocny ze dgd...dgd...dgd....A ja, ze co to krici. A ked to urobil asi tak 4-5 krat, tak sme si vsimli, ze v ten moment pocul vrtulnik...DGD....DGD.....DGD 😀 😀 😀 😀
Lebo ked to vyslovis rychlo za sebu, tak ti vyjde velmi podobny zvuk ako ma vrtulnik. Tak na to dodnes spominame pri kazdom vrtulniku zo srandy povieme DGD.... 😀

Ozaj.... to bude torticka pre maleho synceka mojej ceskej kamaratky, ktora zije tu v nem. kusok od nas. A je to pre 3 rocneho,tak by som potrebovala nieco pre maleho chlapceka. Dakujeeeem... 😉 🙂

janula.h
13. júl 2012

pirát č. 2 🙂

aduskatt
13. júl 2012

@mamina1978 no lietadlo ulozene nemam☹. moj synator chce po mne tank.........ale aj s detailami a ze mami, KV4-ku chcem..............no uplne zlaty chlapec.tak este aby som si aj nastudovala ako vyzeraju jednotlive tanky🙂

mamina1978
13. júl 2012

@aduskatt moji dvaja najstarsi maju teraz v septembri 14.9. a 18. 9 narodky, a jeden chce ,,Simsons´´, lebo to videl uz davnejsie od @jakelina a druhy chce,, star wars´´ no nenaaarocny 😎 😀 😀 😀
A ta kamaratka chce tu tortu ten vrtulnik tiez na 14. 9., lebo ma jej maly 3 r. v ten den. Takze sa v septembri utortujem do sytosti. 😉 😀 😀 😀 😀

aduskatt
13. júl 2012

@mamina1978 ja som prisla z Blavy v utorok a do dvoch hodin som zistila, ze od piatku 20eho do nedele 28 mam 4 kusky🙂.....ale teda september mas pestry

mamina1978
13. júl 2012

@aduskatt to nie je vsetko.....moj muz ma 15. 9 narodeniny..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀
nastastie on nema rad sladke, tak dostane asi slanu..... 😎 😀 😀 😀

aduskatt
13. júl 2012

@mamina1978 vy to mate dobre nakope🙂)..........moji chlapi tiez, ale ani du dvaja.muz ma 27.6 meniny, potom 3.7. narodky a maly ma 6,7 meniny🙂

mamina1978
13. júl 2012

@aduskatt a to este nie je vsetko , ked pozries do kalendara, tak ja mam 23.9 meniny Zdenka 😉 a Michael- Michal je mm ma 29.9 meniny 😀 😀 😀 😀 😀 no co uz, my cely september len oslavujeme 😀 😀 😀

aduskatt
13. júl 2012

@mamina1978 tak nas nie je tak vela ako vas, ale ked to zoberiem aj s babkovcami, tak sa oslavuje v kuse tiez🙂 brat ma narodky 16.2, otec 17,2, maly 28.2, svokor mal 1.3 .bracho meniny 25.3.svokra 26.3narodky, moja mama 8,4. takze tiez vsetko v kope🙂.sice potom je chvilu pauza lebo az v lete nastupuju dalsie oslavy, ale ide az do oktobra🙂

mamina1978
13. júl 2012

@aduskatt Dufam, ze sa dievcata nenahnevaju, ze sme tu teraz pisali bludy...tak nabuduce e- mail 😉 🙂
Tak nakoniec len kratka rekapitulacia
September oslavy u nas doma:
2 syn 14.9 narodeniny
muz 15. 9 narodeniny
1 syn 18.9 narodeniny
ja...........23.9 meniny
mm.........29.9 meniny

A teraz ze + este tortu vrtulnik na 14.9. tortujeeeem..........................

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

aduskatt
13. júl 2012

@mamina1978 mozes vypekat🙂)

mamina1978
13. júl 2012

@aduskatt tak ja idem uz do hajan......... dobru noc ti prajem 😉 🙂

aduskatt
13. júl 2012

@mamina1978 dobru aj tebe, my sa tiez zberame pomaly spat

dadka212
13. júl 2012

no pridávam svoje 2 ešte 2 mám pred dokončením, ale tak sa mi nechce, že to asi nechám na zajtra 😀

vecernicci
14. júl 2012

@florentina víš, co, já už jsem trasu Hradec Olomouc jela asi třikrát, teda střídali jsme se s manžou a docela to frčí, dobře se jede, od nás na Moravskou třebovou, Mohelnici a pak už po tý rychlostní silnici, něco jako dálnice, takže to snad bude v pohodě, my jsme jezdili každý rok tuhle trasu na dovču do Hostýnských vrchů
anebo do Beskyd 😉
@lamps úúúúžasní marťánci 😵 😵 😵

mariborka
14. júl 2012

@janula.h

@dadka212 : Holkyyyy, máte nádherný dortíky - čím je tedy potahujeteeee??? Nemáte prosím fotopostupy na ty postavičky - mám 2 princezny a chtěly by něco krásného - a ta MINNIE je naprosto úžasná... 😵