Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

rapunzel1
15. aug 2012

Baby mám otázku, je možné dať maslo do mrazáku a predlžiť mu tým životnosť? A ako potom po roztopení/samozrejme, že pomalom v chladničke.../??? Nemáte s tým niekto skúsenosť? Nesekne sa mi potom plnka z toho masla????

marci2305
15. aug 2012

@rapunzel1 Určite nie..Ja ho mávam stále v mrazáku. Keď je v akcii kúpim ich naraz viac a potom si priebežne vyťahujem, keď potrebujem... 😉

marci2305
15. aug 2012

Moja dnešná... 😉 Rychlovečka pre mňa: korpus red velvet, ktorý som robila prvý krát a moja obľúbená klasika krém mascarpone s malinami... 😀 Som si dovolila sama sa obdarovať k dnešným meninám...🙂 😝 Už mi nič neostalo 😢

aduskatt
15. aug 2012

@rapunzel1 v pohode, ja mam bezne v mrazaku aj 8 masiel, ked viem, ze budem potrebovat, vytiahnem maslo, dam zabalene do misky a supnem na linku🙂) a ked sa este aj vari, tak pri sporaku teplo, rychlo zmakne🙂

aduskatt
15. aug 2012

@marci2305 tak teda vsetko naj🙂)

marci2305
15. aug 2012

@aduskatt Ďakujeeeem...😀

rapunzel1
15. aug 2012

ďakujem za rýchlu odpoveď, lebo ako bola teraz akcia v kaufe, tak som si kúpila do zásoby a pozriem objednávky na nejaký čas dopredu a väčšinou šľahačka.... tak reku hups a čo teraz, díky, idem ich dať do mrazu 😉

aduskatt
15. aug 2012

@rapunzel1 ja som v kaufe uz nezohala☹

adenka
15. aug 2012

ahojte zienky, ja len ze som dnes vosla k jednemu cinanovi a tam kopec krabics vzkrajovackami, vypichovackami a take ceny ze som odpadla...
toto http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/gerbera-s... som kupila za 2,60
a toto http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/kvet-sada... za 1,83
neviem teda ci o tom viete, tak len pre info ze skuste popozerat v takych tych lacnych tipoch domacich potrieb...

pipka
15. aug 2012

@adenka a na ktoreho cinana si natrafila? kde konkretne? 😕 😉

adenka
15. aug 2012

@pipka v Kosiciach na terase

mrka2
15. aug 2012

@marci2305 mnam, vyzera bombovo! ani sa necudujem,ze ti nic neostalo.. 🙄 😉 vsetko najlepsieee 🙂

marci2305
15. aug 2012

@mrka2 Ďakujem...Som vzala celú do práce..a všetci kolegovia mi ju vyjedli... 😉

nika1985
15. aug 2012

@rapunzel1 ja davam stale do mrazaka a vzdy v pohode

sisix
15. aug 2012

@aduskatt sikovna to zena 😉

vecernicci
15. aug 2012

@rapunzel1 já mrazím kvanta másla, naši mi jich vždycky když je v akci koupí aspoň 30, tak je šoupnu do mrazáku a pak ho vyndám do lednice a druhý den z něj dělám krém a v pohodě 😉

pipka
15. aug 2012

@adenka Tak to mi teda nepomooooze 😅 😀 ja ze v Ba, ked mas v pase, ze bratislava 😕 😅

adenka
15. aug 2012

@pipka hej som si neuvedomila, ja som teraz u mamy na vychode

rapunzel1
15. aug 2012

baby ešte vás idem otravovať, mám v pláne urobiť vanilkovú plnku /0,5 l mlieka,100g bielej čokolády, 1 puding vanilkový a jeden burbon vanilka, plus 3 žĺtka/ a chcem to skombinovať s vyšľahanou šľahačkou... čo co čoho vmiešavať, aby sa to neseklo. ten puding rozmiešam po vychladnutí a potom čo???? šľahačka do pudingu, alebo puding do šľahačky, viem, že normálne by sa dávalo maslo, ale druhá plnka v torte bude karamelová-šľahačková, tak mi tam to maslo nejak nejde. Robíte normálne puding so šľahačkou, či je to len moja fantazmagoria, že by to mohlo byť dobré???

anibas
15. aug 2012

@mia114 úžasné detičky a prekrásne tortičky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

rapunzel1
15. aug 2012

@aduskatt škoda, u nás v To, ho mali včera na palety za tú super cenu 0,79, hneď som si vzala 15 do zásoby, za takú cenu...možno ho u vás naskladnia

rapunzel1
15. aug 2012

@nika1985 díky

rapunzel1
15. aug 2012

@vecernicci super, tak už som kľudná 😉 díky

pipka
15. aug 2012

@adenka pochopila som 😅 😅

adenka
15. aug 2012

@pipka ale ak chces nieco konkretne, mozem ti pozriet a priniest...

dajna11
15. aug 2012

@halienka túto plánujem aj ja urobiť matke o mesiac 😀 😀 je krásna

aduskatt
15. aug 2012

jaj, baby.konecne nam pustili teplu vodu....po 24 dnoch🙂

pristela
15. aug 2012

@rapunzel1 no ja vzala len 10 a uz mam len 4 ☹ ☹ ☹ ☹ pri tom maslove plnky robievam malo, u nas sa tohto masla pouzije strasne vela, ja peciem aj kuriatko , ryby s masielkom 😀 aj do cesta na kolaciky davam 😀 na chlieb jedine 82%, dve hodky dozadu som urobila z neho aj rybaciu pamazanku , pol kila jej bolo a uz len na dne 😠 potrebujem vymeniť obyvatelstvo doma 😠

Holky tak si tu patlám Pata a Mata, vcelku spokojna, vsak co uz sa na nich da modelovat , prisiel pubertak, a že : to čo robís? Kukol na obrazok,prevratil očami , a že to čo mám aké gumene splasnute nohy a tamto a hento 😠 porance ma, kde sú tie vďačné deti , ktorým sa každa torticka páči a žiaria im očká o ktorych stále píšte ? 😨 😨 😨 😕 😕 😕

dajna11
15. aug 2012

@halienka tiež sa dá strojčekom na rezance také robiť.....sú aj také kde su rozne šírky,

dajna11
15. aug 2012

ahojte baby....mám robiť tortičku že hrniec polievky..nemáte nejaké inšpiro?a má byť s pokrievkou...tú by som asi mala urobiť ako robia kazety...že z medovniku že,??