Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
21. aug 2012

@miciatko urob falošný parížsky - daj viac čokolády - ak robíš len s kakaom tak pridaj aj čoko - určite vydrží a deťom chutí 😉

vecernicci
21. aug 2012

holky holky, to nemáte co na práci? že se bavíte na můj účet 😝 😀 😀 😀 😀 ne, v pohodě, jen si ze mně dělejte šprťouchlata, já to zkousnu 😉

muffinka8
21. aug 2012

Prosím vás šikovnice, ako spravím aby sa mi lístok napr. na kvetinku na krajoch zvlnil? 😨 už som skúšala snáď všeličo. Používam Smartflex flower, mám aj mäkkú podložku kde tvarujem, kostice. Skúšala som už kadečo čo som našla na nete, aj všetku kostice použiť, aj špáratkom na okraji podložky ako som to kdesi videla a furt to mám rovné 😒 okraj s ami len stenší ale ani za svet nezvlní a aj keď tam zbadám nejaký náznak tak sa mi to vyrovná 😕 kde robím chybu?

lamps
21. aug 2012

@muffinka8 ja stenšujem len špáratkom alebo špandľou, kosticami to neviem. A skús prejsť tam a späť po tom istom mieste aj viackrát a netreba veľmi tlačiť

pristela
21. aug 2012

@jakelina jááj to vitaj v mojom "letnom" svete 😀 ja mam smartflex flower na lupienkoch este na štvrtý den makký ☹ ☹ ☹
ale i tak ich mas kraaaasne , mne by sa polamali 😝

Holky je jogurtova plnka taka dobra ako pribinak ? Totiz idem robit tortu do rodiny na oslavu , budem ju jest aj ja, a pribinaku uz mam plne zuby 😝 😝 😝 😀 maslove absolut nechcem, tak som premyslala nad tymto . Ale keby ste videli aku predstavu/predlohu torty mi poslali 🙄 ked uz moj povedal, ze toto je aj zbytocne vkladat foto hotovej torty do albumu na net 🙄 😀 😀 😀 😀 som im pak volala, ze ci akoze si robia prdel a oni , ze ale vsak ty si to nejak pomenis aby to bolo krasne ty si sikovna 😨 😨 😨 aach jaaaj, pre predstavu mal to byt obdlznik polovica irska vlajka, polovica anglicka ciernym meno a ciernym aj napis D1 - to nejaka skupina či čo , uz ma daco napadlo , len ako to budu krajat uz moja starost nebude 😝 😝 😀 😀 😀 😀

lamps
21. aug 2012

@pristela podľa mňa je jogurtová ešte lepšia ako pribinák 😅

jakelina
21. aug 2012

@pristela co se to děje, to je hnus to počasí co??? Já je mám raději na té molitanové podložce, aby to leželo na měkém. 😀 😀 😀

wera.g
21. aug 2012

Jeeej, ďakujem vám za "lajky" či "páčítka", veľmi ste ma potešili, som rada, že sa vám tortička páči, a už mám aj referencie od objednávajúcej, že boli veeeľmi spokojní, že chutila úžasne a už si chce aj pre deti objednať 🙂))

@mishulle Jack Sparrow, či ako sa píše, paráda 🙂))

jakelina
21. aug 2012

@muffinka8 já jsem ty kraje třeba těch orchidejí zvlňovala kosticí.

pristela
21. aug 2012

@lamps super, potesila si ma 😵 😵 😵 idem vysondovat do kremovej temy receptos, dufam ze tam nieje päť druhov jogurtovej 😝

jakelina
21. aug 2012

@pristela já mám jogurtový taky ráda, domů ho dělám skoro pokaždé.

eliska22
21. aug 2012

@pristela D1 - one direction 😀 😀 😀 robila som takú tortu 😝 aj moja dcéra už na nich fičí 😀

eliska22
21. aug 2012

@pristela aha teraz kukám že D1 - to bude niečo iné 😅 ale toto sú také o ničom torty, nemám rada logá a pod. 😝

muffinka8
21. aug 2012

@pristela @pristela @lamps jak vám tíško závidím, že vám rodina a hostia papajú pribináčkový krém, či jogurtový 😅 Keď som mamke vravela či nechce skúsiť taký do torty tak sa na mňa pozrela, že veď to nebude držať, lebo do torty musí byť len maslový krém 😝 proste u nás je pečená torta maslová a smotanová alebo tvarohová jedine nepečená.
Minule som skúšala maľovanú roládu: http://www.brydova.cz/recepty/moucniky/854-malo... celá nadšená z toho ako krásne sa mi cesto upieklo aj potom zrolovalo, plnku som dala ako v recepte kokosový Crem Ole. Tak ujo to zhodnotil, že je to umelé ako z cukrárne ☹ a mamka, že cesto málo sladké a že je to nevýrazné 😖 ... no diki Broňa 🙄 Pritom je to jeden ľahký svieži zákusok. Ešte, že manželovi chutil 🙂 aj včera som takú robila, ale s čokoládovým Crem Ole a si aj do práce vypýtala a už máme len posledné kúsky 🙂

mishulle
21. aug 2012

to už by šlo ne?

jakelina
21. aug 2012

@muffinka8 no s tím nic nenaděláš, hlavně když chutná vám doma. 😉

muffinka8
21. aug 2012

@jakelina no 😀 len už mi minule manžel povedal, keď som počas týždňa upiekla aj muffiny aj cupcakes, že sa mám krotiť lebo že priberie 😅 😀

pristela
21. aug 2012

@muffinka8 juj no mna by treplo z maslovych 😝 sucitim s tebou 😅 mojmu doma a ani mne dokonca nechuti ani ten vyhlaseny rafaelo co tu holky vychvaluju a ani vanilkovy , jedine chalani to zjedia 😀
ale napriklad teraz mi suseda vravela co som jej robila dve torty s pribinakom , strasne im chutil ale jej svokre nie, ze ona len a len maslove 😝 😝 😝

jakelina
21. aug 2012

@muffinka8 já doma taky pořád testuju nějaké korpusy a krémy, naštěstí to má kdo jíst, jinak vážím sto kilo 😀 😀 😀

jakelina
21. aug 2012

@pristela já úplně nesnáším pudinkovo máslový co dělá tchýně, uvaří pudink a pak ho zašlehá i s těma cuckama do másla a osladí. Jí to strašně chutná a mně se z toho chce bléééééééééé

dm1
21. aug 2012

@jakelina ja som na tom uplne rovnako co sa tyka pudingovych kremov 🤐

jakelina
21. aug 2012

@pristela ale jinak máslový sním, mi nevadí, jenom nesmí být ta vrstva moc velká. Jak to má centimetr, tak to nechávám na talíři. Já všechny máslové nastavuju šlehačkou, tak jsou takové fakt lehké nadýchané a není tam to máslo moc cítit.

jakelina
21. aug 2012

@dm1 to je takové komunistické, jak se to dělalo kdysi že??? Ona to dělá na každou rodinnou oslavu, já už dopředu vím co mě čeká. 😝

lamps
21. aug 2012

@jakelina
@dm1
@pristela
@muffinka8 ja ani neviem, či je to dobré alebo zle, ale mne už nechutia žiadne torty. Maximálne okoštujem plnku, keď plním tortu a mám dosť 😝

dm1
21. aug 2012

@jakelina jj aj moja mama tak robila 😝. ale zase niekomu to chuti

jakelina
21. aug 2012

@lamps tak budeš muset začít dělat klobásy nebo udit maso 😀 😀 😀

lamps
21. aug 2012

@jakelina 😀 😀 😀 😀 nooo asi by som mala nad tým vážne pouvažovať 😀

vlada111
21. aug 2012

@jakelina ja ho tiež neznášam, a moja svokra robí len ten. A ešte tam dá aj margarín, a nedá si povedať 😠

eliska22
21. aug 2012

@mishulle tak tento druhý je už vymakaný 😵

aduskatt
21. aug 2012

@vlada111 margarin z duse neznasam....bleeeeeeeeeee