Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
26. aug 2012

Ahoj, tak tady je můj, ořechový korpus, ořechový krém, domácí meruňkový džem, doufám, že to bude dobré a třešňový SFV

vecernicci
26. aug 2012

@lucula73 když se lepí, tak přidat trochu mlíka a cukru, dokud není jako modelína a nechat odležet do druhého dne 😉
Jinak mně se zákazníci vrací hlavně kvůli téhle potahovce, naní tak sladká a je fakt chuťově dobrá a zkus udělat třeba s citronovou příchutí, to je taky mňamka 🙂 🙂

lucula73
26. aug 2012

@vecernicci ahoooj,takže mleko a cukor,no vyskúšam nabudúce.........inak odvčera čo ostalo kusok,lebo sme to pojedli samotné 😀 ,tak je to dosť tvrdé,dali sme to do mikrovlnky a povolilo len trošku,pomohla by tá voda ?teda premiesiť mokrými rukami?neskúšala som to,lebo je toho už len kúsok 😉

lucula73
26. aug 2012

@vecernicci a ešte som sa chcela opýtať,čím to podsýpaš,ak to vaľkáš??

simasa
26. aug 2012

Ahojte,
konecne som vsetko docitala a pridavam svadobnu - aj sme na tej svadbe boli, odfotene len mobilom, tak ked dostanem poriadne fotky, tak ich sem pridam. Kvety su zive samozrejme 😀 A musim pochvalit svojho manzela, ktory mi na prevoz (rozlozenej) vyrobil velikansku chladnicku - presne do kufra auta z drevenych dosiek a polystyrenu, aby to urdrzalo chlad.

anibas
26. aug 2012

@simasa ooo - ten je úžasný 😵 😵 😵 aký si mala stojan ?

anibas
26. aug 2012

@reruna jééj - aké vymakané pálky 😅 😅 😅 😉 😉 😉 😉 😉

anibas
26. aug 2012

@dm1 náááááádhera 🙂 🙂 🙂

jakelina
26. aug 2012

@simasa je nádherná

simasa
26. aug 2012

@anibas
@jakelina
Dakujem babule. Stojan je z Anglicka. Daju sa kupit plata roznych romerov a spaja sa to stlpikmi. Pohladam link na to.

dadka212
26. aug 2012

@simasa nádherná torta 😵

dajna11
26. aug 2012

ahojte šikovnice,prosím....nejakú tortu s polovníckou tematikou 😀 😀

pristela
26. aug 2012

jaj snad 100 fotiek tej svadobky som urobila 😠 bo des to zlate odfotit aby bolo vidiet trblietky, bola aj poprasena trblietkami ale to uz nebolo v mojich silách odfotit 🙄
Doviezla som ju v pohode, neroztopenu ani nic, tak improviz.chladnicka nesklamala 😀 no ale ine šoky, 5minut cesta autom do strmáku pod hrad ach tieklo zo mna všetko 🤐 som zvedava co povedia na chut dole pribinák, maliny a hore gastanová bo az na svadbe mi povedali ze polovica hostí sú francúzi 🤐 😀

inak mne osobne sa tato torta nepacila, ani ma nebavila 🙄 bo to taká klasika svadobná, nič moc

dadka212
26. aug 2012

@pristela je ale krásne spravená 😵

dadka212
26. aug 2012

ehm moja ďalšia húsenica 😅

pondelnicka
26. aug 2012

Tak baby, prvá torta sa ako tak podarila, bojovala som s MMF, ale dalo sa. Sa ju bojím normálne sem dať, keď vy tu máte také profi torty, ale je prvá, tak to berte s rezervou.... 😒 A ešte sa chcem opýtať, ten MMF je neskutočne sladký, je nejaká alternatíva, ktorá nie je tak sladká, aby to mohli aj diabetici????

dajulik
26. aug 2012

ahojte baby, vy ste vsetky take sikovne, ja som po dlhej dobe robila tortu, tak pridavam, aby ste si nemysleli, ze len chodim ocumovat 😀
@pondelnicka na MMF si musis zvyknut, lepsie sa s nou robi, ked nie je taka cerstva, nechat ju chvilu stat na vzduchu, aspon moj nazor, baby Ti poradia mozno nieco lepsie...

dadka212
26. aug 2012

@pondelnicka no podla mňa nie je ani jedna poťahovka vhodná pre diabetikov, keďže sú všetky vyrábané hlavne z cukru 😝

eliska22
26. aug 2012

@pristela Francúzi budú zírať a nebudú sa vedieť dožrať 😀 😀 😀

nika1985
26. aug 2012

DAKUJEM ZA PACITKA 😉

pondelnicka
26. aug 2012

@dadka212 som si myslela.... 😝 Tak budúcu tortu spravím bez marcipánu.... 😉

nika1985
26. aug 2012

ahojte baby ktora ste to sme davali fotecku torticky s tym srdcom hore na stojaka ta svadobna. Dufam,ze sa nenahnevate nechala som sa inspirovat srdco mi uz schne 3dni len som chcela ze ako to mam uchytit na tortu potom nechala som si dole take ploske spodky aby to malo na com stat len aj tak neviem budu to prenasat aby im to po ceste nepadlo. prosim bude to moja prva svadobna a este k tomu poschodova som si ale zas nalozila. :-

aduskatt
26. aug 2012

@nika1985 na dratiky, alebo na sparatka

nika1985
26. aug 2012

@aduskatt dokelu to som tam uz asi mala mat pichnute ze?

aduskatt
26. aug 2012

@nika1985 ked to nemas este uplne stvrdnute, tak to tam skus opatrne vsunut teraz.........

nika1985
26. aug 2012

@aduskatt idem nato ak sa mi to dolame este stihnem do stredy spravit nech sa uschnu ja krava najprv spravim potom rozmyslam jaj

dadka212
26. aug 2012

@nika1985 ale namoč to šparadlo nech sa ti to tam poriadne prilepí

aduskatt
26. aug 2012

@nika1985 to sa moze stat.nezabudni sa dat na ten dratik jedle lepidlo🙂alebo teda nieco, cim sa ti to vnutri zalepi

janulkamartinko
26. aug 2012

Ahojte po dlhšom čase pridavam aj ja par svojich poslednych a idem sa kochať ake dielka ste popridavali vy 🙂 ta posledna foto je moj velky pomocnik pri pečeni 🙂