Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucinka
27. aug 2012

ahojte babule... chodím vás teraz v lete len čítať a obdivovať vaše výtvory... ja som si dala tiež prázdniny v pečení... ale zachvíľku ma čaká svadobná a mala by byť vo farbe šampan... poradte aké farby zmiešať? 😕 ďakovala... 🙂

rapunzel1
27. aug 2012

@pristela ty tá dáš ľavou zadnou, a bude to určite nádhera, keď použiješ svoju fantáziu a tú máš úžstnú, tak žiadne bojim bojim, bude super, uvidíš

pristela
27. aug 2012

@rapunzel1 😀 😀 😀 bodaj by si pravdu mala 😀 no co som pozerala na nete cisto biele torty ani jedna sa mi nepacila ☹ ☹ vypadaju nevýrazné, akoby umele, take smutné, nic nieje na nich vidiet 🙄 , som ich nahovarala aspon na kvetoch stonky a jemne tiene do zelena aby to vypadalo ako zive kvety, ale nie, chcu cisto biele, to bude stale vypadat ako umele 😝
a zas ta druha svadobka, tam zas bude problem aby nevypadala s tym co na nu chcu ako detska ale svadobna 😀 😀 😀

rapunzel1
27. aug 2012

:D, ja mám svoju prvú hlavnú svadobnú až v septembri a tiež mám nervy, má to byť presne podľa tej fotky čo som tam hádzala, od bzučilky mám všetky možné aj nemožné gelovky, tak dúfam, že to namiešam, aby to tak vyzeralo a sranda bude, čo sa mi zase "podarí", pri mojej šikovnosti. Mne sa veľmi páčila biela, čo tu bola pár stránok dozadu, malovaná bielkovinovou polevou ako medovník, aj s tým strensilom to bude určite zaujímavé

jper
27. aug 2012

@lussy23 Děkuju - všichni z rodiny mi volali, že dort super, ale mně se nelíbily postavičky ani za mák. Mám co trénovat :D

luci79
27. aug 2012

Ahojte, chcem sa opytat, mozem pridat zmrazene maliny do tvarohovo-slahackovej plnky alebo ich rozmrazit? nestane sa mi to, ze zacne plnka nejako vodnatiet?

vlada111
27. aug 2012

@daniz napíš mi presne čo chceš. Len tie srdiečkové kvety?

vlada111
27. aug 2012

@pristela nič si z toho nerob, ja mám urobených 50 kvietkov na drôtiku a lá hortenzia, ešte ich bude málo a to som do ruží ani nepichla. Ozik, nemáš nejaký super postup na krásne veľké ruže, popr. také ruže ako niekto robieva, že tie posledné lupene dáva na drôtik?

vlada111
27. aug 2012

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 kočky zase potrebujem pomoc - nemáte nejaký super postup na krásne veľké ruže, popr. také ruže ako niekto robieva, že tie posledné lupene dáva na drôtik? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

aduskatt
27. aug 2012

@vlada111 no,. niekde som to videla, len si spomenut, dke🙂))tusim na TOMe, skusim pohladat

aduskatt
27. aug 2012

@vlada111 http://www.tortysnov.sk/fotopostup/ruza-fotopos... ale to je bez pokecu, len postup.........nie je to to, co som myslela

teodorie
27. aug 2012

@vlada111 já mám uložený tento, ale je bez drátků 😒 http://www.tortyodmamy.sme.sk/velka-rozkvitnuta...

maca77
27. aug 2012

@dadka212 chcem sa ťa opýtať, lebo viem že používaš na poťahovanie smartflex velvet.... s akou príchuťou si najviac spokojná... rozmýšľam nad citronovou .... a robíš z toho aj kvety či z velvet flower? 😕

teodorie
27. aug 2012

Holky, co máte zkušenosti s pribinákovým krémem, můžete poradit? Hodí se do něj spíš čerstvé maliny nebo jahody? Nebo radši kompotové mandarinky, broskve? ☹ Děkuji za odpovědi 🙂

vlada111
27. aug 2012

@aduskatt dnes sa vidíme 🙂

pristela
27. aug 2012

@vlada111 ja mam len tento , ruze moc podla postupu nerobievam 😕 a drotiky do poslednych lupienkov uz nieje problem pridat 😉
Keby si mi tie hortenzie poslala mozno ich spotrebujem 😀 😀 😀 ja narobila teraz lupene lalií, to je kvet ktory sa mi nonstop láme 😕 aa tak čože by som ho neurobila 😀 nech je pak pri skladani torty prdel a nie pohoda 😅 bo ja neviem ake ine kvety dat na bielu 🙄 🙄 ruže moc nechcem 🙄

vlada111
27. aug 2012

@aduskatt ten vyzerá dobre, skúsim a uvidíme.

desmodka
27. aug 2012

baby z BB, minuly tyzden som mala v ramci dovolenky zastavku v BB a navstivila som tam jeden obchod a maju tam cinske vykrajovatka a tiez ten spiralovy valcek
je to od OC Europa smerom do centra, po pravej strane na zaciatku, tusim sa to vola ludovy market 😵

aduskatt
27. aug 2012

@vlada111 jj, vidime🙂

aduskatt
27. aug 2012

@teodorie ja som davala cerstve jahody a super, aj maliny, aj cernice, ribezle........aj kompotove.nevadilo tomu, ale cersve je cerstve🙂

muffinka8
27. aug 2012

@aduskatt vážne sa varí ? 😕 no ja som z toho jeleň 😀 a prečo všade čítam, že sa to nemá variť? len roztopiť v tom, ale nevariť? 😕 či mi už nejak preskakuje? 😀

vlada111
27. aug 2012

@pristela jéééj ďakujem, vyskúšam to. Chcela by som veľkú ružu, ale bojím sa toho. A kvietky nepošlem, ja ich spotrebujem na tú svadobnú čo robím 😉 Prečo sa ti lámu lalie?

lencza
27. aug 2012

@luci79 určitě nerozmrazovat, všude by to teklo

aduskatt
27. aug 2012

@muffinka8 jasne....do mascarpone kremnu sa biela coko len rozpusti v slahacke, ale parizak sa coko vari🙂

lencza
27. aug 2012

ptám se asi jako trdlo, ale když chci dělat korpus místo světlého kakaový a při jedné dávce ubírám 60g mouky a přidávám místo toho 40 g kakaa, tak při dvojité dávce mám ubrat 120 g mouky a přidat 80 g kakaa?

luci79
27. aug 2012

@lencza dakujem 😵

lencza
27. aug 2012

@luci79 vlastní zkušenost 😀 😀 😀

nikulqa
27. aug 2012

ahojte zienky,nejake inspiracie na lienku? mozno fotopostup....na piatok mam objednavku,ale este som nerobila...dakujem pekne

aduskatt
27. aug 2012

@luci79 ja som dala do sitka rozmrazovat, tam aj odkvapkali a krem bol v pohode🙂

pristela
27. aug 2012

@vlada111 to keby som vedela preco 😠 normalne urobim lupene, vytvrdnu, zlozim z nich kvet, tvrdy krasny, drzi, vsetko oka, a na druhy den normal polámane lupienky , aach joo, asi mam doma velku vlhkost fakt netusim , ale zas ked sa da torta do chladnicky vyberie sa tak sa vacsinou orosi a vam to drzi aj take vlhke, tak ja neviem, beriem to, že som nešikovná 😀 😀 😀
Ruza je lahka , pojde ti neboj, rob ju na etapy a urobis aj velku , urob kuzel nechaj vytvrdnut, nemusis uplne, pak nalep par lupienkov trebars 8-12 a nechaj zas vytvrdnut a pak lep tie najvacsie daj do tvarovacej podlozky/ karton vajec, abo vyobkladaj servitkami/ prosto naraz za cerstva tolko lupienkov na velku ruzu sa neda urobit , teda da ale nieje to take jednoduche