Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lawli
31. aug 2012

@vecernicci ok ,tak zatiaľ 120 Kč ...a ta sada mimino nebude ? ...nemusí ,len aby som vedela koľko koruniek poslať 🙂

vecernicci
31. aug 2012

@lawli já se tam stavím ještě v pondělí a nakoupím a dám vědět, ju? 😉

lawli
31. aug 2012

@vecernicci ok moja ,si strašne zlata...ja sa potom dohodnem s nejakou kočkou tu poblíž a odnesiem jej peniažky ,aby ti ich dala na tom stretku a potom si to zas u nej vyberem ;) ...ďakujeeem na 100x 😵 😵 😵

sisix
31. aug 2012

@vecernicci a ty si je koupila u vetnamcu?

sisix
31. aug 2012
rapunzel1
31. aug 2012

@aduskatt diky, aspoň mám predstavu o množstve

monaart
31. aug 2012

@dm1
dakujem velmi pekne,,,tak to hadam takto bude lepsie,,,,
😉
keby nieco ja sa ozvem ked nastane nejaky problem alebo bude potrebovat poradit,vdaka
a mas aj nejake fotky kde by som nasla nieco od teba?ak mozem?
ahoj

levandulka3
31. aug 2012

@aduskatt no teda o tomto som vôbec nevedela super stránka už som to prelúskala, dakujem 😉

aduskatt
31. aug 2012

@levandulka3 je to uzasne🙂)ja si vzdy v pondelok objednam, zaplatim a kedze sa mi nechce tahat s tym cez mesto, tak vecer po siedmej vo stvrtok mi vysmiate tetusky zazvonia, ja im podam prazdnu bednicku a oni mne plnu🙂))a teda aj tie masove vyrobky su omnoho chutnejsie a kvalitnejsie.......bravcove stehno je omnoho hutnejsie ako z obchodu, ziadna napichana voda, paprika neskutocna, vonia cela kuchyna, cibula naherna, ziadne ze hnile, makke , obite..proste je to nieco uplne uzasne........akurat teraz maskrtim spaldove zemlicky a prosutko od nich........🙂

pipka
31. aug 2012

@aduskatt prosiiiim neprovokuj o tejto hodine 😅 lebo mi tu sliny tecuuuu az po zem 😝 😀 😀

aduskatt
31. aug 2012

@pipka no ved ja som si preto odskocila do chladnicky.ako sme o tom zacali, musela som🙂

pristela
31. aug 2012

aach holky, biela hotova 😝 este ako sa to vola tie kvety co ich je vela v jednom trse... zviazat a nejak ich tam dat niekde 😕 a mozem zacat robit ti bojnicku 😕 😕 😕 mi dnes volala nevesta, ona je straaasne zlatunkava babenka 😀 a stále len : jéééžíííš Žaaaneeeet , jéééééžiiiiš žaaaaneeeet 😀 😀 😀 som sa smiala , chudatko taka je vystresovaná 😕 z celej svadby ☹

jakelina
31. aug 2012

@pristela my tomu říkáme nevěstin závoj, těm květům

pipka
31. aug 2012

@pristela novidim, ze ty dnes pojdes zase spat az zajtra co? 😕 😅

ale tesiiiim sa na fotky 😵 😵 😵 😵 😵 to sa zase pokocham 😎

jakelina
31. aug 2012

@vecernicci já jsem tu silikonovou formu miminkovskou kupovala simasa za 85,- korun. To jsem nevěděla, že ji tam máte taky, ale zase nemůžeš všechno kupovat a platit ty. Možná bude o něco levnější, ale už mám koupenou, tak snad si ji vezme i za tu cenu.

mariann2
31. aug 2012

@jakelina mojko a ako je to s tými vecami, čo som ti písala, že by som chcela, kupovala si ich ty, či boli na stratenom zozname @vecernicci 😀

jakelina
31. aug 2012

Já jsem dodělala dort, zase Šmoulinka. Dadka dělá housenky jak na běžícím pásu a já jednu dobu samé Hello Kitty a teď zase Šmoulinky. No strašně mě to bavilo, dvě stejné dorty za sebou.
Chtěla jsem jít spát, ale nejstarší má venku párty s holkama a klukama, co spolu chodí sboru a tak tam vyzpěvují a hulákají jak na lesy, že ležím a čumím do tmy a nakonec jsem vstala a šla k počítači. Nechápu, že můj manžel chrní a nic neslyší. Vrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr. 😝

jakelina
31. aug 2012

@mariann2 mám pro tebe všechno, vykrajovací lištu- tu abeceda a čísla má večernice, měli to u ní levněji a já mám nože a extrudér a formy hranatou i kulatou má florentina.

pipka
31. aug 2012

@jakelina chlap 😅 😀
moj tu lezi vedla mna a chrape mi tu tak, ze nepocujem telku 😅 🙄 😝 😀
a ked som mu uz 3x povedala, nech si ide lahnut do postele...tak nepocuje...sak spi, ne? 🙄 😀

mariann2
31. aug 2012

@jakelina @vecernicci @florentina vy ste zlatíčka

jakelina
31. aug 2012

@pipka no to jsou moje nervy, on vstává brzy, každý den kolem páté a jezdí taky až skoro v 5 večer domů, tak toho má fakt plné zuby a ještě kolikrát i doma něco dodělává do práce, tak je večer už nemožný. Ale nechápu, že já na něj mluvím a pak zjistím - spí a já mu pět minut něco vykládám zbytečně. 😝

jakelina
31. aug 2012

@mariann2 to jsem zvědavá, jak to tam dáme dokupy 😀 😀 😀 no co zůstane si třeba někdo jiný odkoupí. 😀

lawli
31. aug 2012

@pipka
@jakelina kočky aj môj mi tu chrápe ,ale v pestúnke na celý dom ,jak to ešte pekne zosiluje 😀 😀 😀 😀 a inak čo píšete ,tak si môžeme ruky podať 🙂

jakelina
31. aug 2012

@lawli a co to je v pestunke???

aduskatt
31. aug 2012

@jakelina ho pocuje cez monitor.-)

aduskatt
31. aug 2012

moj mi tu nechrape, sedi vedla mna a na svojom kompe sa bavka🙂)

lawli
31. aug 2012

...ozaj "cukrárečky" mamina si minule vypočula rozhovor dvoch žien ...teda počúvala ,lebo kecalio tortičkách...jedna druhej hovorí... "...vieš ,baby robia marcipán ,z kade čoho...z múky ,z jojo cukríkov...,ale ja robím pravý zo sušeného mlieka... "

pokiaľ ja viem tak pravý je z mandlí ,či sa mýlim ??? 😅 😕

a tiež sa bavili o silikonových formičkách a ta sama zas že " ja si silikonové formičky nekupujem, robím si ich ,mám nato knihu... " a to zas akú, ja o nijakej neviem ,poradíte...

lawli
31. aug 2012

@jakelina to je chúva ...mame veľký dom a mam to kôli deťom 🙂 kuk : http://www.google.com/search?num=10&hl=cs&site=...

jakelina
31. aug 2012

@lawli aha, my tomu říkáme chůvička, tak to mi vůbec nedošlo, že pestůnka je to stejné. 😀 😀 😀

jakelina
31. aug 2012

@aduskatt no vy dlouho spíte, tak večer můžeš ponocovat. Mně malý vstává v 7 i dřív 😝 😀 😝