Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
11. sep 2012

@pristela kurník co to je za učitelku?? To lítá do školy na metle nebo co. 😝 ?????????? To je těžko, necháš to tak, tak stres má malý i ty, stěžuješ si a může si na něj zasednout. 😝 😝
U nás jedna učitelka skončila o prázdniných v blázinci a v září zase učí, no nechápu. 😝

aduskatt
11. sep 2012

@mamina1978 ale teda aby som to ti vysvetlila, moja kuchyna je zalostne mala a proste tam je najlepsie svetlo...a cierna torta este nebola celkom sucha bolo cierne vsetko okolo napriek tomu, ze som ju striekala poprikryvanu ako v bunkri, nemala som odvahu prenasat a fotit ju v obyvacke na sedacke, fakt ne..............tak ci tak som musela 5krat zmyvat kuchynu aj seba, takze tortu som rychlo odfotila a praskla do chladnicky🙂)..........a odvtedy rozmyslam, kde budem striekat tu druhu, ci na balkone, alebo pred barakom 😀 😀 😀 😀 😀

mia1111
11. sep 2012

@pristela - tak to je tiež pekný extrém, to kde žijeme? V 19.storočí??? 😠

jakelina
11. sep 2012

@dm1 to aby si to člověk snad tajně nahrál co tam s těma dětma dělají, když je nikdo nevidí. 😝 😝 😝

jakelina
11. sep 2012

@aduskatt možná hned ve vaně 😀 😀 😀
A čím jsi to stříkala???

pristela
11. sep 2012

😀 och no neviem, sikovny je na matiku , to je fakt ze klobuk dolu, vypocita rychlejsie premenu jednotiek nez ja 🤐 po tatovi to ma ne po mne 😝 aaale potrebuje k tomu motivaciu a ne stol hanby, on skor bude asi take to cislo v triede, na ktore sa budu ucitelia stale stazovat ako ticho sediet , posluchat a ucit sa 😀

ach holky , ze aku tortu robim , zena si dala suroviny, lebo ona ze bio pre manzela, skoro ma vykotilo 🙄 vsetko aj prasok do peciva bio, aj vanilinovy cukor atd . dokonca aj orechy dala svoje, stary mi tu nadava kolko skrupin a ze ju kasle pomlel jej to aj s nimi 😝 😝 aj vajcia si dala, no ale hned jej poviem ze jej odratam z 10tich len akoby dala 5ks, bo vsak to take S velkost, to polovica z tych co davam ja 😠 jaj 🙄

aduskatt
11. sep 2012

@jakelina ked to streknem vo vani, tak bude cela kupelna zasvinena a to uz potom poloviciak asi prekusne 🙂 klasika ciernym metalickym sprejom, taky isty, ako je perlet v spreji........mam tam este na jednu tortu, tak to dostriekam a uz to nechcem ani vidiet🙂)radsej budem davat cierny potah a potom posypem hologramom alebo pretriem jemne prachovou perletou

jakelina
11. sep 2012

@pristela aby nechtěla ty bio skořápky zpět 😀 😀 😀

aduskatt
11. sep 2012

@pristela to ti tie orechy nedala vylupane?........heh

jakelina
11. sep 2012

@aduskatt 😀 😀 😀 já jsem ještě nikdy sprej nekoupila, tak vůbec nemám zkušenosti, asi bych to šla stříkat někam na zahradu 😀 😀 😀

dm1
11. sep 2012

@pristela sak o to ide so skrupinkami to bude eno - nuno bio 😀

pristela
11. sep 2012

@aduskatt na fotenie nepotrebujes velky priestor, das latku okolo a hotovka , ja teda mam velku pracovnu ale torty fotim na mini kusku a najviac ich vies kde fotim ? 😀 😀 😀 😀 na uuuplne obycajnom otocnom kancelarskom kresle 😀 prehodim nan latku, posadim tortu otocim na svetlo ake chcem naj a hotofka, a teda na to miesto nepotrebujes absolut 😉 😉

pristela
11. sep 2012

@jakelina ved ich dostane spat , on ich nevyberal , len mi krical ked mlel: mááá tam i škrupiny, nevyberám, meliem aj tie!!!! 😀 😀 😀 tak ich bude mat späť

@aduskatt dala vylupane 😀 ale asi mali jeden vandlik aj na cistene orechy aj na skrupiny z nich 😀 😀 😀

aduskatt
11. sep 2012

@jakelina aj ja, keby som nebyvala na sidlisku v panelaku🙂.no proste tie ciastocky poletuju aj vsade okolo nie len na tortu🙂 som pozakryvala vsetky steny, okolo torty urobila novinovy stan, aby sa to vsetko pozachytavalo do novin...........no a vysledok, okrem torty vsetko cierne.........este aj nohy zospodu som si musela ist umyvat 😀 😀 😀 chladnicka, dlazka, mikrovlnka, rua, proste vseeeeeeeeeeetko, este ze som to nerozniesla na papuciach do celeho bytu🙂.a sak sranda musi byt....

aduskatt
11. sep 2012

@pristela ale potrebujes svetlo , tiez nemozes fotit hocikde🙂...........a tak teraz je to uz jedno, nabuduce skusim cvaknut nejak normalne bez pozadia............

aduskatt
11. sep 2012

@pristela ahaaaaaaa, a nechela teta bio zdobenie, ze tie skrupiny nejak zamontovat do vyzdoby? ked ti ich tam teda nechala? 😀

aduskatt
11. sep 2012

boze zeny, dnes mi dosiel mail, ze zajtra je vyberove........no velmi vcas dali vediet..........

eliska22
11. sep 2012

@vlada111 veľmi pekná tortička 😵 😵 😵

mamina1978
11. sep 2012

@vlada111 No to sa neni na co tesit .....teraz mam presne predlohy , a este k tomu take neeeeee pre mna 🙄 ...same chlapcenske 😅 😅 moji dvaja najstarsi maju 14.9 a 18 .9 narodky ,a teraz na 13.9 kamoska chce pre 3 rocneho helikopteru alebo lietadlo...... no jedno lepsie ako druhe. 🙄 Ale tak aspon, ze som sa pred dovolenkou vysantila na tej barbie 😉 😀 😀 😀

ajka82
11. sep 2012

@pristela nie nezabijem 🙂 nevadi, nejak sa popasujem s tym a hadam sa aj trafim do vahy 😅
a to akoze co? stol hanby? 😲 😠 akoze ak ma dieta povahu ako ja tak v tej skole neprezije 😔 a myslim, ze moja sstarsia ma taku povahu po mne 😒 ☹ to neni vyhra, hadam to nebude az take zle ako som ja na tom bola... ja som aj prestupovala na druhu skolu kvoli takemuto pristupu ☹

ajka82
11. sep 2012

@aduskatt ono uz aj to, ze tam taku lavicu maju, posobi na deti dost "divno" a to mozu byt povahy hocjake 😖

iwulka23
11. sep 2012

Babenky,prosím receptík na jogurtovo-tvarohovu plnku BEZ želatíny..nemáte niečo prosím ?? dakujem 🙂

pipka
11. sep 2012

@dm1 boooze Dani to nemyslis vazne 🙄 to je nejaka dochodkyna 😕 😝
bo tie niekedy uz byvaju tak s nervami na pokraji..ale zas uz v septembri? 😒 🙄 by som asi isla za riaditelkou... 😖

chuda dieta... ☹
ako ja nehovorim, ze som v zivote nepovedala dietatu ze aaale uz ticho, uz dost placu..ideme sa teraz hrat a ked budes plakat, ine deticky sa nemozu hrat, lebo ich vyrusujes..alebo podobne...ale vzdy sa snazim dieta zaujat niecim..a ked sa naozaj neda inak...bo su aj take, ze mavaju az krce od revu..tak mame strasne dobru tetu kucharku, ta si ich vzdy vezme do kuchyne, tam ju sleduju a ja mam pokoj 😀
a mame taky nefunkcny (ale nabity) mobil, aby svietil 😅 tak "volame maminkam" aby ryyyychlo prisli 😀
to vam je ale overenaaa finta 😝 😅

chudence deti..keby tak uz vtedy vedeli ako ich obabravame 😅
aaale zabera 😎

su ticho, aby mama v telefone nepocula, ze placu, lebo maminka by bola smutna 😉

sorry ze tak mimo temy 😅

ale sak potom im napeciem torticky na den Ucitelov...moje kolegynky si ozaj zasluzia, ked ma teraz odbremenili a staraju sa o moju fifinku...ze mne tu doma usi nepili svojimi "mudrymi recami" 😀 😀 😀

vlada111
11. sep 2012

@pipka @mia1111 no uvidíme, naša je hrozná hlava, ju človek ťažko oklame. Aj učiteľky mi vraveli. Ako jediná dnes nezjedla ani ň, no bude to zaujímavé ☹

vlada111
11. sep 2012

@dm1 neblázni, tak to by som riešila. U nás sú milé, tiež ju popestujú.

pipka
11. sep 2012

@pristela tak to uz co jeeeeeee..ze BIO vanilkovy cukor 😀 😀 😀 😀 😀
jaaaj pozdrav tu tetu...a ze docent Chocholoušek ma ešte volno v blazinci 😀 😀 😀 😝

vlada111
11. sep 2012

@pristela no Žanet, tak to ti nezávidím. Sleduj to a ak sa ti bude zdať, že to nie je pre malého ok, neutešuj sa tým, že má silné ego a zabojuje. Taký malý človiečik vie síce zabojovať, ale je to na neho veľa a časom sa to niekde prejaví ☹

vlada111
11. sep 2012

@pristela čo ty ešte nezažiješ? A BIO poťah máš? 😀 😀 😀

pipka
11. sep 2012

@vlada111 to ze nezje nevadi...hlavne aby prestala plakat..a potom aj papanie sa poriesi 😉

my sme vam mali jden pripad, ze mala nechcela papavat v skolke...tak ma napadol skvostny napad..ze nech mama donesie z domu jej tanieriky a pribory a PRAZDNU termosku...a do tej prazdnej termosky som pred obedom isla do kuchyne nabrat nasu polievku.. a potom nase masko a zemiaciky...a taaak jedla, jak blazon 😀 😀 😀 lebo sak "maminka doma uvarila mnaaaaminku" 😅 😀 😀

vlada111
11. sep 2012

@aduskatt aké výberové?