Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
26. sep 2012

@vlada111 Vladi akou kosticou...ta co ma taky predlzeny uzky koniec? ci klasika gulou? dik

eliska22
26. sep 2012

@mia114 krásna tortička 😵 😵 😵 😵 teba 3 mňa ešte 6 😕 😝 stále nechápem ako som si to mohla nechať tak nakopiť a to som už dnes odmietla dve, čo mi teraz večer volali, že na sobotu....vtipní sú tí ľudia 😀

annika11
26. sep 2012

@luciahromadkova dakujeeem 😉

abriela
26. sep 2012

@weronnka18 bud kupis nejaku hmotu na potahovanie, alebo si spravit doma marshmallow z cukrikov. Recept na prvej strane tejto diskusie.

nika1985
26. sep 2012

ahojte chcem sa len spytat robiem casto muffiny teraz budem mat narodky tak rozmyslam ze spravim tuna von babam a detom co sa spolu stretame to je tak najsikovnejsie do ruky chcela by som ich aj potiahnut len neviem ci pod potah pomazat maslom alebo len dat na hole a kolko to tak vydrzi ked si ich spravim den vopred nestvrdne to alebo tak dakujem pekne.

eliska22
26. sep 2012

kočky toto mi prišlo práve na fb po odmietnutí torty, som si to čítala viac krát a ako mi to chce pomôcť 😀 😀 😀
tu je text......
no vet hej ale dakujem a robis krasnu pracu keby si chcela pomoct do buducna kludne sa ozvy ukazes a pomozem

mamina1978
26. sep 2012

@eliska22 vtipna je ta zena 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , ved to sa neda cez jednu noc naucit !!!!!!!!! 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

vlada111
26. sep 2012

@mizulienka guľou bie, musí to byť na konci zaoblená, ale užšia ako ten lupeň, aby ti stlačila len stred 😉

28slavka
26. sep 2012

chcela by som sa spýtať kde ste to kupili tak lacno a či by sa dalo objednať@blcha

micmo
26. sep 2012

@mariann2 Ty jo dekuji moc, nedavno jsem to celel projizdela a musela jsem to prehlidnout...DEKUJI!!!

aduskatt
26. sep 2012

@eliska22 a s cim ti chce pomoct? s pecenim?🙂 nech si pomoze najskor s gramatikou, ked ma dlhu chvilu

eliska22
26. sep 2012

@mamina1978 no a to sa vôbec nepoznáme resp. zvidenia viem o koho ide 😀

eliska22
26. sep 2012

@aduskatt ja som to práve vôbec nepochopila, to mi odpísala na moju odpoveď, že mám toho na víkend veľa, takže neupečiem a toto mi prišlo, presne takto napísané 😀

aduskatt
26. sep 2012

@eliska22 to je nejaka tvoja kamoska?🙂

aduskatt
26. sep 2012

@eliska22 jaj, ze keby si asi nestihala, tak jej ukazes, co ma robit a ona ti urobi, nieco ako kuchtik🙂

eliska22
26. sep 2012

@aduskatt práveže vôbec 😀

aduskatt
26. sep 2012

@eliska22 divne🙂

mizulienka
26. sep 2012

@vlada111 oki super, tym to robim, diki vladi, som jak tatar ze??? ale kvety nie su moja parketa 😉

katkossko
26. sep 2012

@bzucinka2 rado sa stalo, aspoň trochu som mohla oplatiť tvoju ochotu 🙂

mizulienka
26. sep 2012

@eliska22 som sa pobavila, to jaka dobra dusa 😀 ze ti pride pomoct 😀 😀
@mia114 krasna torticka 😉

bambula1307
26. sep 2012

@eliska22
@aduskatt zienky som sa aj ja pobavila na ochotnej pomocnici 😀 😀 😀 😀

mizulienka
26. sep 2012

ja som sa tiez dnes rano pobavila....stretla som susedu a peciem ej tortu na sobotu a ona mi vravi, luci nemusim sa vobec ponahlat, staci, ked zacnes piect v sobotu 😀 😀 😀 a plnit a chladnit a potiahnut a ozdobit mozem asi potom buduci tyzden 😀 😀

eliska22
26. sep 2012

@mizulienka 😀 😀 😀

adrianai
26. sep 2012

Ahojte,
minule sa mi nejak nedostalo odpovede, tak skúsim ešte raz 😉
budem robiť sestre mini tortičky na stužkovú - ak máte skúsenosti, ako je ich robiť čo najjednoduchšie? uvažujem napiecť pláty, celé ich naplniť, dať vychladiťa až potom rozkrájať na malé tortičky, obmazať a potiahnuť...kúpila som pdt, hádam to pôjde dobre, ešte som ju nemala...

eliska22
26. sep 2012

@adrianai neporadím nerobila som také ešte 😝 ale tiež ma to čaká asi v novembri, ale radšej to asi odmietnem 😝

nika1985
26. sep 2012

@adrianai ja som to tiez este nerobila ale asi by som postupovala ako ty a s PDT som robila teraz v porovnani s MMF je trosku pruznejsia ale chutovo nam osobne nechuti mala som 5kg kyblik potom mi poradili ze ju mam smiesat s mmf a bolo v pohode lebo tu robim kyselkavu.

mia1111
26. sep 2012

@adrianai - tak ani ja neporadím, ja by som sa na tie minitortičky asi nenechala ukecať 😅 . Viem, že zručnejšie babulky ich robili a vraj je to strašná prplačka, tie malinké sa poťahujú horšie, ako veľké tvary, no neviem-neviem... 😅

levandulka3
26. sep 2012

@nikulqa ja robím tento týžden potom pridám foto snád sa trafím lebo rozmýšlala som nad tým dosť dlho 😉

janula.h
26. sep 2012

žienky poraďte akú tortu pre synátoraaaaaaa vôbec nič ma nenapadá ☹

pristela
26. sep 2012

ach baby , no neporazilo by vas? ked potrebujem vysoky korpus tak sa upecie nizky a ked potrebujem nizky tak je ako hora 🙄

@adrianai ja tiez zial neporadim ,ale myslim , že ides na to dobre 😀 pevne nervy zelam 😉 ja tak podobne robila ale to boli obluky no des a hruza robota 😝
mna to tiez caka, len pevne verim ze budu chciet aspon mini štvorce a nie kruhy bo ma porance 😝

@aduskatt tak tá TT ma neminie, pre istotu aj zalohu som pytala, bo dotrepem sa tam a nebudu tam 😀 to by bola ina sila, ale neboj nedojdem som si prdel robila 😅 , nebudem asi stihat, ktovie aky cas daju bo v ten den odovzdavam este jednu velku svadobku