Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
1. okt 2012

@pipka jasne ze kupim u cinana som dnes bola po dlhsej dobe 🙂 skocim tam zajtra nemam doma deti, tak mozem behat po obchodoch, ak chce este niekto dajte vediet, nech kupim naraz 🙂

janulkamartinko
1. okt 2012

@lucula73 Nie nekupovala som ju,dohodli sme sa na inom 🙂

pipka
1. okt 2012

@muffinka8 ako surne to potrebujes? by som tam mozno do konca tyzdna este zbehla 🙂

chanella
1. okt 2012

@jakelina dakujem, idem na to 🙂

janulkamartinko
1. okt 2012

@bzucinka2 Dakujem moc a je draha ta kralovska glazura? citala som ze sa s nou daju robit aj ine zazraky 🙂

muffinka8
1. okt 2012

@pipka no az na buduci tyzden to potrebujem. Mam robit siltovku a Janka mi vcera radila co a ako. No a mat take misky nie je na skodu. Ale nechcem ta velmi otravovat, predsa len aj deticky mas male a ked tam nemas cestu tak kvoli mne netreba.

pipka
1. okt 2012

@muffinka8 mojko vies co, tak sa dohodneme tak, ze ak by sa nenasiel nikto z BA, kto tam ma cestu, tak ti tam koncom tyzdna skocim, aby si to zaciatkom buduceho mala doma 🙂
malu mam v skolke...kym neochorie 😅 😅 😅 a maly sa v aute vozi rad 😀 😀 😀 😉

muffinka8
1. okt 2012

@pipka Ok 🙂 zatial idem hladat este ine sposoby pripadne alternativy tych misiek. Vdaka.

lamps
1. okt 2012

@mamina1978
@jakelina vidím, že blbých ľudí chodí po svete stále dosť ☹ ☹ ☹

Mne dnes písala mail tá pani, ktorá chce svadobnú tortu v hnedo-béžovo-bielej kombinácii, ja som mala predstavu, že tortu urobím béžovú a biele kvietky, hnedé doplnky - lístky a pod. A ona mi píše, že ju chce tmovohnedú 😝 ja mám pocit, že tá torta bude vyzerať smutne 😢 a kvietky vraj nejaké jemné lúčne, no ja teda neviem ako to dokombinujem. Chystám sa jej volať a odhovoriť ju od tej tmavohnedej ☹

aduskatt
1. okt 2012

@mamina1978 no jasne ze hej, ale chcela som este popri tom stihnut dat si kavu a uvarit svieckovu na smotane🙂

mamina1978
1. okt 2012

@lamps ako torta na narodeny takej farby ...to je ok. ale ako svadobna!!!!???? neeeeee 🙄 🙄 🙄 🙄

aduskatt
1. okt 2012

zeny moje zlate.tak som si dala zasa poobednu tour de urady, trosken si dvihnut tlacik a adrenalin..zasa mam na mesiac dost

mamina1978
1. okt 2012

@simasa dakujem , nieco uz skombinujem.

Navyse je to pre chlapa!!!!! a ze aby tam boli noviny ,salka kavy a nieco na ranajky !!!!!! som zabudla. Aaaaach boze a to berie jej muz na radnicu pre kolegov.!!!!! Ja by som radsej nejaku krabicu a par modro - bielych kvetov a nie ranajkovy tac brrrrrrr 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

pristela
1. okt 2012

žienky prosim vas , ktory sprej zlaty pouzivate , čo to stoji a kde nakupujete ? kujeeeeem 😵
a este 😀 ked uz som taka odvazna 😀 tiramisu plnka do torticky? poznate, viete? 😕

pralinka25
1. okt 2012

@muffinka8 a keby si to upiekla v tych klasika nerezovych miskach co su v kazdych domacich potrebach aj u cinana? ma sice to dno rovne ale to sa da dotvarovat v pohode a ani netreba vela. som v takej robila loptu a bolo to v pohode

mamina1978
1. okt 2012

@blcha ................................. inspiracie z internetu..........a tu z MK.................
len posledne dve foto s cervenymi formulkami su moje...... 😉 🙂

eskymacik17
1. okt 2012

prosim vas viem že určite je tu vela receptov aj postupov ale nenašla by sa tu nejaka ochotna pani ktora by mi cez IP trochu poradila .. mam asi par takych zakladnych otazok l.. chcem upiect malemu tortičku na prve narodeniny a nie všetko v pospupoch mi je uplne jasne čo sa marcipanu a zdobenia tyka ... dakujem velmi ak si niektora najde čas 🙂

saminka
1. okt 2012

ahoj holky, nedavno jsem tady videla moc krasny dortik s opickou podel dortiku, hrozne se mi zalibil ale ted ho nemuzu najit, nema nekdo link a taky podle ceho obreslit tu krasnou opicku? bylo to pro neci holcicku 😕 moc diky

pristela
1. okt 2012

žienky mrkam spreje , vsetky okolo 8€ tolko nedam , tak casto ho nebudem pouzivat aj ked by bol na to najlepsi, sakra aj s cenami ☹ ☹ ☹ tak asi kupim tekutu alebo praskovu, mam doma praskovu ale neviem posudit co bude lepsie kedzeee, jedno poschodie torty by malo byt čisto zlaté bez ozdob - no vravim sprej by bol naj 🙄 ale 8€ ☹ +postovne ☹ no taka bohata niesom ☹ neviete co je lepsie ?

mamina1978
1. okt 2012

@eskymacik17 ved sa opytaj tu, co by si potrebovala 😉 🙂 , ked das konkretne otazky, postupne na ne dostanes odpovede, ak nie poloz otazku este raz ,lebo niekedy tu zabehnu dievcata len tak na rychlo, hlavne teda stvrtok ,piatok ,lebo dokoncuju svoje torticky na odovzdanie. Ved na to smetu ,aby sme si vzajomne radili a zdokonalovali sa....
😉 🙂
Neboj nehryzieme 😀 😀 😀 ...................... len ked sa na nas niekto napaprci, ze mu hned neodpovieme.... 😉 😀 😀 😀

mamina1978
1. okt 2012

@saminka ak mas na mysli tento uplne dole na stranka skus dievcine napisat, urcite ti poradi ako na to 😉 🙂
Ten je od @adrianai
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/marcipanove-torty-rady-a-postupy/

eskymacik17
1. okt 2012

@mamina1978 no ja budem tak postupne sa teda pytat 😀 nechcela som lebo ked som sa parkrat na niečo spytala v nejakom fore tak hned ma zdrbali že to sa už rozoberalo a že si mam prečitat spatne a teraz čítat skoro 3000 stran sa mi nechce 😀 ani by nato čas nebol .. tak len tak okrajovo ked natiahnem marcipan a chcem dat na vrch hviezdičky alebo kvietka taksa to lepi glukozovym cukrom alebo to mozem aj niečim nahradit ?? a načom sa valka marcipan na mletom cukry ?? možno sa niekedy spytam hlupost lebo som v tomto smere uuuuplny lajk 😀

mamina1978
1. okt 2012

@eskymacik17 Ozdoby mozes lepit aj len obycajnou vodou 😉 🙂 A marzipan je najlepie valkat na praskovom cukry , aby sa ti nelepil. A aku hmotu by si chcela pouzivat ? original marzipan , fondant z marshmellow ,smartflex ...???? Lebo niektore hmoty nemusis podsypavat vobec...😉

bzucinka2
1. okt 2012

@janulkamartinko vobec nie je draha, aspon teda si myslim, ze ked to pouzivas obcas tak sa da, stoji okolo 6 , co som ja nasla http://www.natortu.sk/glazury-a-lepidla/kralovs..., ale mozno najdes aj lacnejsiu, predtym som niekde kupovala po 5 🙂

eskymacik17
1. okt 2012

@mamina1978 aha no nato som sa chcela opytat tiež pretože tu som videla kupovany marzipan a bol ešte aj nejaky ready ice a neviem aky je medzi tym rozdiela aneviem aky je najlepši . pre mna by bolo fajn taky aby sa mi to podarilo 😀 viem že sa da vyrobit marzipan aj doma videla som aj recepty ůen neviem či by sa mi podaril ..a ešte sa chcem spytat aka farba je najlepšia ??? gelove alebo praškove alebo tekute ??

saminka
1. okt 2012

@mamina1978 jee to je ona, moc dekuji 😵 😵 😵

@adrianai ahojky mooc se mi libi tvuj dortik pro dcerku a hlavne ta opicka, podle ceho jsi ji delala prosim?

broucek2
1. okt 2012

holky, nemáte pro inspiraci nějakou pěknou dortu s holubem nebo jen holuba? Na googlu se mi nic nelíbí a jednu takovou mám na pětek udělat pro kamarádku

mamina1978
1. okt 2012

@eskymacik17 Vies to je tazko povedat, kazda z nas pouziva hmotu ktora jej najviac vyhovuje. Ja napriklad robim Z MMF a mliecny marcipan. Obe si zarabam doma. Ale dievcata tu, si kupuju napriklad smartflex vychvaluju mnohe, ze sa s nim fajn robi a je uz hotovy, len ho zafarbis na pozadovanu farbu..... pozadovane mnozstvo . A na modelovanie kvietkov pouzivaju tusim smartflex flower..... s kupovanymi hmotami ti vsak lepsie poradi napr. @dadka212 , @jakelina , @aduskat , @vlada111 ..... 😉 🙂