Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
19. okt 2012

ahojte, pridavam aj ja svoju dnesnu a zajtra idem na svoje prve stretko do SNV.. sa tesim 🙂 dufam,ze sa nieco priucim 😖 hlavne nejake kvietky

monikapo
19. okt 2012

@dm1 ja robim formicky zo siligumu a su super, akurat patram po peknych gombikoch,aby som ich mohla odtlacit:O)

dm1
19. okt 2012

baby tomu salku uz nacisto slaha ☹ 😠 😠 ☹ ☹ 😢

vo stvrtok varenych 5 plechovic NIE AKCIOVE krasne za 2,60 eur 😝 a predchvilkou otvorim a vsetky skysnute 😲 😲 😲 😲 . Kurna co to s nim porobili????? preco???? predtym som uvarila snad 100 plechoviek a pohoda a teraz v poslednej dobe toto. Najhorsie je ze dalsie nemam a zajtra o 1 pridu pre tortu :(. jedine rano kupit karamelove a spravit z neho 😔 😔 😔

taka som vytocena ze az 😔 😔

dm1
19. okt 2012

@monikapo ja som skusala lukopren a som spokojna veru. ale to som dostala 😎 . Tiez snorim po gombikoch a kukam co by som odliala ale moc toho nemam este pripraveneho. Ak na nejake natrafis daj vediet 😉

monikapo
19. okt 2012

@dm1 No veru, ten som neskusala,ale siligum je super, na to otlacanie som si postrihala gumenny obrus a nemam klud a cas to urobit, ale ked sa podari hodim potom foto... a gombiky musim ist do galanterky pohladat a este si chcem zips otlacit do toho, aby som mala na kabelku 😎

monikapo
19. okt 2012

@dm1 alebo uvar karamel, zalej slahackou a rano vyslahaj a spoj s maslom... ja robim takto karamelovy a salko pridam len ked sa mi zda, ze je ho malo 🙂 😉

dm1
19. okt 2012

@monikapo nemam slahacku 😝. a navyse oni chcu salkovy lebo ho uz mali ☹

monikapo
19. okt 2012

@dm1 keby bola slahacka ani by to nespoznali.... zasa sa vies tvarit, ze salkovy je tam 😉 😎 😀 ale nie, no ja slahacku mam permanentne kupenu a ked nie je cerstva, tak mam trvanlivu pre tento pripad,ale so salkom sa mi tiez este toto nestalo... nechapem... nie je polske??? 😖

dm1
19. okt 2012

@monikapo nie nie polske ja kupujem iba tatra salco ☹

erinka83
19. okt 2012

holky, můžete mi poradit, kde na netu koupit čtvercový formy nebo ráfky za dobrou cenu? Nebo v Brně? Děkuju 🙂

pristela
19. okt 2012

Baby, buduce stretko musíme pokecať aj o fotení tortičiek , bo to je takááááá škoda, krasna torticka, bez chybicky urobena a fotenie ju skopne na nieco nezaujímavé ☹ strašná škoda, a výhovorky - nemám miesto, nemám svetlo, nemám profi foťák atd. su blbosti 😝

@dm1 a ten lukopren ci co to mas sa da bezne kupit abo ? siligumu som mrkala uz davno ,ale to mnozstvo za tu cenu je pre mna drahá ☹ a zas ked urobim formicky budem ich mat na furt /alebo na dlhsie/ 😅 pochybujem ze by som ich znova hned topila aby som mohla odliat zase iné co zrovna potrebujem

monikapo
19. okt 2012

Moje morske... 😉

lamps
19. okt 2012

babuľky tu je moja práve dokončená, mala byť decentná 😅. Fotky sú biedne, ale hneď ráno si po ňu prídu, tak som fotila teraz

alenv
19. okt 2012

můj první kun chyby tam teda jsou, ale pro příště jsem chytřejší

lamps
19. okt 2012

@pristela hlásim sa na stretko, kde sa budeme učiť fotiť 😅 😅 😅 lebo s fotením mám neskutočné problémy, snaha je, ale výsledok aj tak za veľa nestojí 😅

mariann2
19. okt 2012

juj baby, hovorte mi o fotení, fotím večer, nafigu, fotím cez deň, nafigu, kto ma to naučí? a pridávam pár tohtotýždňových

ajka82
19. okt 2012

dalsia do zbierky 🙂
a zajtra z toho cokokorpusu co mi zostal robim tortu pre seba...bohuzial nebude to to, co som chcela, tak sa skusim pohrat s cokoladou 😝

libela
20. okt 2012

no robila som tú plastickú čokoládu, urobila som z dvoch druhov čokolád, mylsela som si, že prvá z Orion-ky mi nevyšla, tak som urobila ďalšiu z Lidlovej čoko. zistila som, že tá z orion bola lepšia ako tá z lidlovej čoko. lidlová mi veľmi rýchlo tuhla bola málo mastná, zle sa mi s ňou pracovalo. ak beum plastickú čoko robiť ešte raz tak tie čoko zmiešam a malo by to byť OK

lamps
20. okt 2012

@pristela tá Šmoulová tortička je nádherná 😅 😅 😅 😅 😅

janula.h
20. okt 2012

moje nočné a už iba krtka a padla len kto ho urobí 😝 hnedá inšpirovaná @karaa, díky za pomoc @anibas ,ktorá mi pri našom tvorivom dopoludní pomáhala 🙂 a druhá diky @pristela za radu 🙂

mimcak
20. okt 2012

@levandulka3 😨 😨 😨 máš môj obdiv 🙂

mimcak
20. okt 2012

@lamps nádherná,len by ma zaujímalo ako si robila ten vzor na tej torte? 😨 😒

mayka
20. okt 2012

@alenv ten kon je uplne bezchyby.
je na to nejaky fotopostup alebo nieco na youtube?

simasa
20. okt 2012

Ahojte babuše, tak aj môj skromný príspevok...

levandulka3
20. okt 2012

@pristela hovoríš mi z duše pre mňa najväčší problém je tortu odfotiť keby existovalo nejaké "desatoro" na to bola by som veľmi rada lebo niekedy ked porovnávam moje fotky so skutočnosťou je mi do plaču 😢

enya00
20. okt 2012

Baby ako by ste spravili tuto torticku???Chcem malemu na rok 😒

levandulka3
20. okt 2012

@lamps krásna 😵 😵 😵 😵 😵 čím si robila tie boky?

lamps
20. okt 2012

@mimcak 😅 ďakujem, vzor na boku sú obyčajné kvietky, z tej istej hmoty ako je poťah a sú husto nalepené na tortu 😅

lamps
20. okt 2012

@levandulka3 boky sú robené obyčajnou vykrajovačkou - kvietka a tým, že je presne z tej istej hmoty ako poťah to vyzerá podobne ako čipka 😅

lamps
20. okt 2012

@simasa bombastický vymakaná torta a nie skromný príspevok 😅 😅 😅 😅 😅