Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
1. nov 2012

@pristela no a ja som slzičku na tejto, čo som teraz pridala robila a točí sa tiež 😝 ale veľmi ma teší tvoja pochvala 😅

blcha
1. nov 2012

@lawli tak dnes som skusala usulat tie srdiecka a celkom mi to islo tak uz mam nachystane len neviem ci som to nespravila moc tenke uvidim ked vyschce ci to bude drzat ak nie skusim hrubsie troska dnes mi to islo celkom dobre
@pristela no a skusala som aj tie labute v tej teme fotopostupy som ich nasla sice nemam ziadne take pomocky co k tomu treba ale labutie krky mam aj dva tie listky teda kridla len uz sa potom deti zobudili ale vyskusam to uvidim ako budu vyzerat hotove 🙂

lamps
1. nov 2012

@dadka212 no sprostých ľudí je veľmi veľa a najhoršie, keď sa hlúposť spojí so závisťou 😠 . Ale bola by škoda, keby si prestala piecť a ja som si povedala, že budem piecť len ľuďom, ktorí mi za to stoja alebo sú bezproblémoví a nebudem sa zožierať so sprostými, ktorí majú možno problém upiecť bublaninu a pre nich je v obchodoch všetko drahé a myslia si, že mne dávajú v obchode suroviny zadarmo 😠 😠 😠

pristela
1. nov 2012

@lamps a to mas lupienok hrubsi nez tu slzicku dnu ??? ja mavam tenunke, keby sa mi tam ta slzicka toci tak mi urobi dieru do lupena 😝 no nic , napis na papier : ruze, tocenie droziku a zamagnetkuj na chladnicku 😀 😀 😀

@blcha jee, to som rada, tesim sa na hotovu fotocku 😵 😵 ja tie kridla tiez robila bez pomocok , vtedy som este nic nemala, tusin ani zehlicku na torty 😀

baby , mne sa dnes darííííí 😀 zabudla som dat PDP 😀 pak mi moj minul vajícka 😀 pokazil sa mi zas mixer, takze dnes idem ručne ako za čias starych materí 😀 to som zvedava čo este príde 😀

lamps
1. nov 2012

@pristela aaach ty si poklad, primagnetkujem na chladničku všetky požiadavky na teba, ale ako sa ti ja odplatím ha?

pristela
1. nov 2012

@dadka212 no v rýchlosti som nasla len toto foto dole, ja taketo slzicky robim do kazdeho lupienka

pristela
1. nov 2012

@lamps vsak babulko si mi pozicala, aj drotikami si ma zachranovala, milá si ku mne 😀 a toto vsetko mi uuuuplne stačí 😉

lamps
1. nov 2012

😅 😅 😅 ale to sú mličkosti 😉 pomôžem rada aj nabudúce 😉
takéto slzičky som mala aj ja, keď ich dám do takých guličiek ako máš na foto, tak sa drôtiky netočia, ale v tenučkých lupienokch sa točia

ajka82
1. nov 2012

@pristela aj tebe sa dari? ja mam tiez dnes taky den 😅 radsej ani nepisem... 😒
co sa stane ked som dala do korpusu miesto 1dcl vody 2 dcl? ja kukam ze co to take riedke a potom pozeram na pohar, ze hups 😅

dm1
1. nov 2012

@marci2305 no 30tka je veru ozaj tenucka ale zase su rozne kvietky niekto dava aj napr. gerberu kazdy lupen na drotik tak tam by mohla byt aj taka tenucka

dm1
1. nov 2012

@ajka82 burizonka je pevna neboj to uplne stvrdne

dm1
1. nov 2012

@ajka82 ta moze byt kludne mimo chladnicky ako aj hmota tam sa nema co pokazit

pristela
1. nov 2012

@lamps nee, toto nieje moja foto , to je z netu, zienka robila hortenzie tusin, jasne ze tie gulicky tam nedavam 😀 😀 😀 este je dost podstatne ako davas drotik do lupienka , ak ho tam strkas tak je jasne ze mas vacsi tunel nez drotik /aj vdaka slzicke/ a asi nedostatocne pak pritlacis vsade okolo drotiku hmotu aby sa prilepila. no nic uvidíme sa 😀 potrebujem biele ruzicky ale zase aj lalie 😀 😀 😀 😀 tak ukazem na laliach 😵

lamps
1. nov 2012

@ajka82 to neviem, možno budeš prekvapená a nestane sa nič, to uvidíš po upečení ja som nedávno piekla korpus bez cukru. Takmer som ho naplnila plnkou 😝 , ale bez cukru bol hnusný 😝

lamps
1. nov 2012

@pristela 😀 😀 😀 vidím to tak, že som k tým mojim kvietkom veľmi nežná a málo popritláčam hmotu okolo drôtika. Lebo všetko ostatné robím tak ako píšeš ty.

dm1
1. nov 2012

@dadka212 pridavam par svadobnych inspiracii z netu 🙂

bzucinka2
1. nov 2012

@saminka podla mna sa tomu nic nestane ani teraz ked je upeceny, ak ho nemas este naplneny 🙂

dm1
1. nov 2012

@njonja - gratulujem k 9. miestu v sutazi o detsku torticku na TOM 🙂

vlada111
1. nov 2012

@dadka212
@lamps presne ako píše Žanet. Nemôžete nimi veľmi hýbať kým sú mäkké, lebo si tam vyrobíte fugu. Ja potom čo strčím drôtik žilkujem, tým ten lupeň celý vlastne stlačím a ten drôtik ešte viac prilne vo vnútri. Mne sa teda netočia nikdy 😉

vlada111
1. nov 2012

@lamps je krásny, bude super na torte.

vlada111
1. nov 2012

@dm1 pri takýchto fotkách mám vždy komplex 😒

lamps
1. nov 2012

@vlada111 no určite je to v tom, že dobre nepritlačím hmotu k drôtiku, ale mám robiť tortu na 90-tku, nechali mi voľnú ruku, tak budem usilovne trénovať 😅 😅 😅 a ďakujem za pochvalu, kvietok bude len jeden na torte, tak som ho urobila taký výraznejší a väčší

vlada111
1. nov 2012

@lamps to je super, treba mu dať vyniknúť 😉 A slzičku ja nerobím na konci. Lupene mám papierovo tenké, nevmestila by som ju tam.

dm1
1. nov 2012

@lamps ja tiez nerobim slzicku do lupenov ani na stretkach som v lupenoch nevidela zeby kocky robili. len sa to tam musi ozaj silno zatlacit a nechat vysusit aby sa nehybalo s dratikom skor ako je vyschnute lebo sa urobi ta vacsia dierka ako pristelka pisala

lamps
1. nov 2012

@dm1
@vlada111 ani ja som nerobila na tých predošlých slzičky, ale keďže sa mi drôtiky točili som to na tejto poslednej vyskúšala a točia sa aj tak 😝, ale ako som písala vyššie je to určite v tom, že málo pritlačím hmotu 😉

njonja
1. nov 2012

@dm1 Ja som na 9.mieste??? Jezis, idem kuknut, ani som o tom nevedela🙂 Dakujem krasne!

pristela
1. nov 2012

@vlada111 😀 😀 😀 jak nevmestila by si tam slzicku ???? vsak ta slzicka nieje vacsia nez drotik z ktorej ju robis 😀 😀 nerobi sa gulicka z drotiku ale plocha slzicky a plocha je taka tenka ako samotny drotik 😀 😀
ja tie nerobievala slzy , ale zacala som bo mi ten drotik niekedy prederavil lupienok ked som ho presuvala na podlozku ☹ a s nou to mam bez problemov aj ked prenasam , ale jasne ze tam nemusi byt , dolezite je to riadne pritlacit aby nebola fuga 😉

dadka212
1. nov 2012

@pristela jéj no super, už budem múdrejšia nabudúce 🙂 🙂 dúfam, že sa mi už točiť nebudú...budem silno tlačiť a skúsim aj slzičky....
@dm1 dakujem krásne za inšpiracie, sú nádherné 🙂

mariann2
1. nov 2012

ahojte, Spongebob dorobený, plus jedna z utorka pre automechanika

njonja
1. nov 2012

Ahojte dievcence, pridavam moju vcerajsiu - "pre starsie damy" 🙂 do kamoskinej kaviarne...