Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
9. nov 2012

@luciferova ohladne potahovania je strasne vela videli, treba najst a popozerat 🙂

luciferova
9. nov 2012

@aduskatt hej popozeram 🙂 su aj v sj/cz alebo treba zadavat nejaky anglicky vyraz? ak ano, ako sa to vola v odbornych kruhoch?

aduskatt
9. nov 2012

@luciferova neviem, ci je to v slovencine, ja pozeram videa zasadne s vypnutym zvukom🙂 pozri stranku tortysnov, tam su nejake linky na videa, tade by si sa mohla prepracovat k tomu, co hladas

muffinka8
9. nov 2012

@luciferova ja som ani neviem ako našla jedno v AJ a kým som potiahla prvú tortu tak som ho aj 20 krát videla, aby som si každý detail zapamätala 😀

sisix
9. nov 2012

@luciferova ja kdyz potrebuji pismenka jine nez mam vykrajovatka. Vytisknu na tvrdy parpir pozadovanou velikost, vystrihnu a obrezu do hmoty a nebo usoulej tenky valecek a delej pismenka

79zuzana
9. nov 2012

Dievcata, prosim o radu. Dostala som objednavku na takuto tortu, ze lod 😀 😀 😀 a este k tomu ma byt vlastne polozena na velkej obdlznikovej torte,aby to bolo dost pre 60 ludi 😲 No moj problem, ako mam vyrobit ten predok lode, co je vlastne vo vzduchu, ved ked to zrezem korpus dole a potiahnem hmotou, tak to urcite musi spadnut dole. Ved korpus je velmi makky aby sa to udrzalo.... Prosim, prosim o radu 😅 😅 😅 haha... a to este chcu aby som tam vymodelovala 4 postavicky, rodicov a dve deti ako tam sedia na lodi 😀 😀 😀 Zahlasila som uz hodne vysoku cenu, tak dufam, ze sa rozhodnu, ze radsej taku tortu nechcu.

micmo
9. nov 2012

@sisix Dekuji 🙂

lokalistin
9. nov 2012

@daducha skus si kupit tie teple naplaste ale nie tie od thermocare ale tusim acc mne stale seka v krku a tie acc su perfektne palia jak svina,ale pomozu.neni to nic prijemne,alebo si daj pichnut injekciu a do vecera by mal byt pokoj,tak nech to skoro prejde
@vecernicci no obdivujem pred op a este torty piect-baby setrite sa,vsetko dobre

marianabila
9. nov 2012

@aduskatt to je nadhera!

micmo
9. nov 2012

@luciferova ja si delam pismenka tak, ze si na obycejny papir vytisknu co potrebuji, rozvalim si hmotu a na todam to papirove pismenko,ktere bud obkreslim kostici nebo ten tvar vypicham jehlou,ale to je delsi.. Jde to dobre pokud nechces ty pismena mit malinkate... Jeste nevystrihuji si to pismenko uplne,ale necham kolem nej vetsi okraje aby mi to pri obkreslovani neutikalo.. Tak doufam, ze je to alespon malinko srozumitelne 😉

aduskatt
9. nov 2012

@luciferova a co tak ciernu hmotu natlacit do striekacky, dat do mikrosky a potom vytlacat hadika a tvarovat pismenka?

lawli
9. nov 2012

moja dnešná ..

daniz
9. nov 2012

@dm1 Tak držím palce, nech dobre všetko dopadne 🙂

daniz
9. nov 2012

@79zuzana neboj nespadne,ono to len tak vyzerá, dobre to orež, ale ak sa bojíš, tak tam kde to začína vytŕčať prepichni špajdlou, a nezabudni upozorniť, že je tan špajdla.

njonja
9. nov 2012

@pristela nemala si??? hm, tak uz asi blbnem☹ aj som si myslela, ze ju budem musiet spravit z drotu 😝 si poklad, ze mi radis🙂
kuk foto- mam tam vrasku cez cely nos 😠 a na tvari..a brucho jej tiez vyzera ko po dvoch porodoch 😝 mam co robit, aby som sa to naucila tak, aby vyzerali dokonale...

florentina
9. nov 2012

@dm1 držím palečky a myslím na tebe, ať vše jde hladce a jsi brzo fit!

@micmo s těmi novými šňůrkami jsou super

@simasa děkuji za pěkně popsaný postup 😵

njonja
9. nov 2012

@79zuzana v bajecnych tortach som niekde videla, ze to len zrezali a potiahli a to bola ovela vacsia torta...ja som tiez zrezavala pri mojej arche noah a drzalo to v pohode...

pristela
9. nov 2012

@njonja ale zas keby das tu ruku vytvrdnut tak myslim ze by nemusel byt problem aby drzala 😕 ved ked drzia kvety všelijako musi aj ruka 😀 len ju pak treba zapichnut sparatkom abo cim do telicka 😅
a tá tvoja ženska vypada super !!!!!! 😵 😵 😵 😵 má suprový výraz tváre 😀 😀 a ked sa ti stane vráska, tak ako som pisala potri vodou a kosticou po tom poprechadzaj/vyšúchaj 😀 / a ono sa ti to uúplne zahladí 😉

njonja
9. nov 2012

@pristela musim to skusit, len sa boooojiiiim, ze ju este viac pokazim 😢 uvidim, ako to este uribim, mozno sa do toho uz dnes pustim..hodim potom dalsiu foto🙂 Len som zvedava, ci teieto zenske budu poslusne sediet aj na muffinkach, kam ich mam zapichnut. mne totiz pripadaju velmi labilne - myslim tie muffiny...dufam, ze napokon nebudem musiet vsetko smarit do kosa 🙄

sisix
9. nov 2012

@njonja takove brisko bych chtela mit ha ha uz mam dva porody zasebou a fakt to vypada jinak. 😀

daducha
9. nov 2012

@luciferova prepac, ja viem ze si urcite robila domacu,ja len ze v obchodoch je bez horneho korpusu,konci sa kremom a to sa neda potiahnut.Kazdu tortu kôli vyhladeniu nerovnosti treba potriet aby si to mala pekne rovne,potom aj potahovka na vrchu je krasne rovna a bude ti drzat na torte.parizak by ti bez masloveho podkladu potahovku roztopil 😉

pipka
9. nov 2012

no pripajam moju vcerajsiu..a padam makat, nech to mam uz z krku...a slubujeeem, ze vecer vas docitam 😀
tak sa krotte v pisani 😝 😀

dadka212
9. nov 2012

@pipka krásna 😵

florentina
9. nov 2012

@vecernicci jéje, ty jsi vážně blázínek, dělat dorty ještě těsně před operací, ale zase aspoň nemáš moc čas nad tím dumat coby kdyby a to je taky dobře. Já ti mooooc přeji, ať to máš co nejdřív úspěšně za sebou a jsi brzo fit. A rozhodně držím palečky a jak píšeš, dobře to dopadne, protože prostě musí 😉

njonja
9. nov 2012

@daducha skore uzdravenie!! Pocuj, to vyzera na zaseknuty nerv. Nemas po ruke chiropraktika? By ta len napravil a bolo by okamzite lepsie. Ak nie, zaberaju miorelaxanty a diclobene...🙂 Vlastna skusenost 😢

blcha
9. nov 2012

ahojte babulky tak ja ani neviem akym zazrakom ale torta hotova strasne strasne pekne vam dakujem za rady bez vas by som nikdy nic take nezvladla takze tu je moja prva poschodova prva co pojde medzi ludi no proste uplna premiera doteraz som robila len mame prdince no a ak mate neaky napad ako ju este vylepsie alebo dorobit alebo neaku kritiku prosim sem s nou este mam cas na prerabku
@pristela bohuzial tie labute som nakoniec nedavala neako sa mi to nedalo tie kridla sa mi ohybali no nezvladla som ich ale dakuje @lawli za super napad so srdieckami

sisix
9. nov 2012

@vecernicci drz se 😉

micmo
9. nov 2012

@florentina Dekuji za pochvalu,ale bez rychle rady jakeliny by me to ani netrklo ;)

eliska22
9. nov 2012

@pipka tá je krásna, veselá 😵 😵 😵

eliska22
9. nov 2012

dnešná jesenná 🙂