Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
16. nov 2012

@mariann2 vďaka za odpoveď..........idem objednať,nech mi to príde do týždňa 😉

@ollako ak budeš piecť pomaly,na 150stupnov,nemal by ti splasnúť,ja tak pečiem všetky torty,to mi tu kočky poradili 😉

aduskatt
16. nov 2012

@mima1311 dvakrat umyjes riad a mas to🙂 teda aspon mne to staci

mima1311
16. nov 2012

@ollako ,a 150 stupnov cca 50 minut - zalezi od truby

mima1311
16. nov 2012

Dik kocky za odpoved , uz je to kralupcek lepsie 😀 a este cca kolko hmoty si mam zafarbit na potiahnutie torty 26 cm priemer , nie moc vysoku , skor potrebujem sirsiu a nizsiu ...diiik

wera.g
16. nov 2012

ahojte, prosím vás nemáte skúsenosti z www.tortickovo.sk? ako rýchlo dodávajú? totiž som zvyknutá na kamku a tortomaniu a bohužiaľ nemajú skladom smartflex mandľový, tak musím inde zháňať.. tak či mi stihnú tak do budúcej stredy dodať.. Ďakujeeem 😉

mima595
16. nov 2012

ahojte..taka otazka, lebo sm zabudla...ked peciete perniky...ako a kedy ich potierate??? pred, ci po peceni????
som zabudla, kde som si to poznacila ☹ 😀 😀 😀 😀

lawli
16. nov 2012

moje dnešné tortičky...

nika1985
16. nov 2012

@bakajka najlepsie kurz je skusanie a ucenie sa na vlastnych chybach precitaj si tuto temu aj tu s receptami alebo najdi nieco na nete aj presne s postupom a skus ja som tak tiez skusala a je to najlepsia skola, Ked ti nieco nevynde (nevadi skusis znova )alebo sa nebude pozdavat napis tu Ti radi poradime.

pristela
16. nov 2012

@vlada111 Kam ku nám idem ? 😕 vsak ty si z Trnavy, nééé ? 😀 Ja idem do Ba, tam nalozim moje srdco zlaté 😀 😀 😀 / že neviete koho 😝 / a pak fujazdím na záhorí za Pipuškou 😵 a mozno este za niekym , vsak ja ani netusim ci tam este niekto iný bude 😀

anibas
16. nov 2012

@mariann2 zákon o správnom konaní na úrade práce, zvyčajne je to prednáška na 16 hod. - my sme museli absolvovať za 5 😝 😝 - cca 70 ľudí z celého Slovenska

katulkaaaaaa
16. nov 2012

baby tu som nasla ze sa otvara kurz v trnave buduci rok....keby som vedela ci ano ci nie....ci sa to na nieco oplati

http://kurzy.education.sk/d-6845/cukrar-cukrark...

monikapo
16. nov 2012

Tak , hotovo svadobna nachystana a teraz trpnem, ci sa bude pacit... 7,4kg

monikapo
16. nov 2012

a foto som nedala:O))) 😒

anibas
16. nov 2012

@katulkaaaaaa hlavne tá teoretická časť bude zaujímavá 😝 😀 😀

katulkaaaaaa
16. nov 2012

@anibas sak to....tolko hodin 184 😲 naco ked mi vsetko vieme? 😀 😀 😀 😀

aduskatt
16. nov 2012

@katulkaaaaaa ak chces vlastnu zivnost a necakas, ze ta tam naucia zdobit torty, tak mozno ano🙂

mia114
16. nov 2012

ahojte, nemam vas ani kedy citat, stael beham niekam, dnes mam este aj deti doma tak som mala co robit s nimi tortu,este ze je len jedna tento tyzden.

lamps
16. nov 2012

@anibas Sabinka, ďakujem za pochvalu, ešte to nie je celkom ono, ako by som chcela. No a na to nechce sa mi nie to lieku, to ti je horšie ako keď sa nedá 😀 😀 😀

bakajka
16. nov 2012

@monikapo Tá je PERFEKTN8, super

lamps
16. nov 2012

@lifinka nie, nenechávam ich uschnúť, ale najprv si spravím tak polovicu ruže a potom, keď obschne lepím ďalšie lupienky a tie podložím kúskami servítky, aby mi pekne držali tvar.

pipka
16. nov 2012

@mia114 perfektnaaaaaa 😎

pipka
16. nov 2012

@pristela takze lusilku beries ty? 😕 sak kvoli tomu nemusis do BA...sak ja ju tu rano mozem nalozit...ci? 😉

babyyyyy, tak kto vsetko ide? buduci vikend zahorie, 24-25. 11. hmmm?
nech sa viem zariadit s jedlom 😉

pipka
16. nov 2012

@lamps andrejka naaadhernaaaa a tie ruze...jaaaj ja len tisko zavidim 🙂

marianabila
16. nov 2012

@monikapo tak to bez obav,pacit sa bude na 100%,je bombova,prekrasna!!!

vlada111
16. nov 2012

@pristela no keď ideš kukať nejaké bábo, reku ku nám 😉

kacenika
16. nov 2012

@vlada111, @lifinka, @cestovatelkaandrea dakujem krasne za liky 🙂
@vecernicci dakujem si mila, len postavicky su pre mna horor a toto je prva moja zakazka.. Kamoska chce taku typicku tortu ze vsade vsetkeho vela.. No a kdze ja mam radsej jednoduchsi vzhlad, tak to budem musiet nejako sklbit 😅 ... potom sa pochvalim.. Vsetkym zelam aby sa vikendove dielka podarili!

sisix
16. nov 2012

@vecernicci juj, ted to radi vsude. At jste brzy fit.

lamps
16. nov 2012

@pipka Janka, ďakujem veeeeľmi pekne za pochvalu, ale závidieť nie je čo, som sa s nimi bavkala, aby trošku vyzerali a keď som urobila poslednú - tú najväčšiu bielu ružu hore na torte som si povedala, že no táto už je taká, že som s ňou aj trochu spokojná, dokonca aj žilkovač ma napadlo použiť na ňu 😀 , dala som ju schnúť na stôl pri okno a keď som sťahovala roletku, tak sa mi tá roletka skydala na tú moju ružu a odlomila mi tri lupene, tak som ju opravovala 😝 .

Dievčence z našich končín @pristela, @rapunzel ... u nás v PE má byť budúci týždeň stretnutie cukrárok - vraj sa tam majú robiť postavičky, kvietky ... organizuje to asi tá, ktorá má cukr. obchod 1-2-3 pečenie

pristela
16. nov 2012

@vlada111 provokatérov kukať nechodím !!!! /máš dve holky/ 😝 😀 😀 😀 😀 😀

lamps
16. nov 2012

@vlada111 a keby si bola bližšie aj ja by som prišla, ja strašne rada očuchávam také malé voňavé stvorenia 😅 a ako sa máte?