Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
20. nov 2012

@pipka 😀 😀 😀 prosim ta to stretko musi potom byt som strasne zvedava na tu mikrotrtku 😀 😀 😀

12321
20. nov 2012

chcela by som sa opytat ako robite tie farebne piskoty cim to farbite su super......... dakujem

dm1
20. nov 2012

@12321 farbi sa to gelovymi potravinarskymi farbami ktorymi sa farbi aj potahova hmota

vladka1
20. nov 2012

holky, prosím vás, používáte některá silikonové formičky od Vietnamců? Narazila jsem na jeden obchod kde je mají a nerada bych vyhodila zbytečně peníze. Díky Vlaďka

mima595
20. nov 2012

ja som dnes robila 1x s cokoladovou PDT..no vyborna chut...som este nikdy nepojedla tolko potahovky...myslite, že bude cudne, ak budu vsetky moje torty mat poklad hnedy???? 😀 😀 😀 😀 😀

pralinka25
20. nov 2012

@12321 okrem potravinarskych farbiv sa to da aj takto http://maladuha.blogspot.sk/search/label/dúhová...

dm1
20. nov 2012

@vladka1 ono zalezi ake niektore su na pohlad fuserske a nekvalitne. ja mam nejake a tie su OK. skus dat link

pristela
21. nov 2012

@jakelina 😕 😕 😕 jakelinka a vies ze na tej krstinovej modrej torticke ti chyba S ? ja až ted zbadala bo čítam spätne stranky, ktoré som preskočila 🙄 a čítam aj tortičky 😀 som si to pred tym nevšimla absolut 😅

simasa
21. nov 2012

@pristela haha Ty si dobra maska 😀

nika222
21. nov 2012

Baby ked omazavate hotovu tortu tym maslovym kremom tak kolko miniete masla? Berme taku 24 cm priemer a mierna krivosť torty 🙂

lussy23
21. nov 2012

@luciahromadkova veľmi peknunká tortička
@aduskatt krásna
@vera_vila krásnučká je
@anulicek ďalšia ktorá si vymýšľa! toto nemôže byť prvá torta 😲 je dokonalá @daducha tie su krásnučké tá rapová je perfektná
@katulkaaaaaa paradne tortičky
@njonja nádherná @blcha peknučká tortička, @dajna11 krásne perníčky @monikapo nádherné @bambula1307 krásne stromčeky @pipka krásnučká tortička @dadka212 krásne tortičky @anibas krásny notebuk
@ajka82lrásnučká
@jenie123 krásna Kittinka
@frlka jej peknučká
@heni79 krásna

lussy23
21. nov 2012

@zuzuz1 krásna truhlica
@vecernicci to je nádhera, waw
@rapunzel1 krásna @darka54 krásne
@janula.h krásne dielka ako vždy
@vladla krásna, to je prvá torta? 😲

ajka82
21. nov 2012

este na dnes tucniaci pingu 😉
plnenie je ako prvy pingu bez vajec...ide tomu istemu dievcatku ako isiel pingu minule 🙂 , maju oslavu este s inymi detickami ...tak dufam, ze sa bude pacit...prosili si 4kg a vaha ukazuje 3,99(aj s podlozkou) 😝
pekny dnik vam zelam

aduskatt
21. nov 2012

@nika222 tak polovicu🙂 davam aj obrezky a lyzicku nutely

nika222
21. nov 2012

@aduskatt hmmm..ja davam cele ale bez odrezkov a aj tak niekedy nemam uplne rovny a uhladeny potah...a torty sa mi daria ale rovne 🙂 neviem,zalezi aj od hrubky vrstvy masla?

aduskatt
21. nov 2012

@nika222 jasne, ved cim je hrubsia, tym viac masla potrebujes🙂

lubicakovac
21. nov 2012

autobus podľa miniatúry

lubicakovac
21. nov 2012

BABY PORAĎTE!!!!! ako urobiť monitor na notebook?

dm1
21. nov 2012

@lubicakovac zlepit tortove oplatky cokoladou a obalit alebo obalit burizonovu hmotu

nika222
21. nov 2012

@aduskatt myslela som ze preco neni ten potah rovny... Davam vela masla pod potah? Na vrch torty ale iny krem nedavam.....

aduskatt
21. nov 2012

@nika222 jaaaj 🙂)sorry, mne to rano este celkom dobre nemysli, xixi..

vladla
21. nov 2012

@lussy23 Ne už jsem něco málo upekla,ale peču jen pro své fěti.Toto byl první dortík pro kamarádku. 😉

jakelina
21. nov 2012

@pristela nevím. Psala jsem tam KEVINKOVI KE KŘTU a tam žádné s není??? Tak nevím kde myslíš???? 😲 😲 😲 😀

mima1311
21. nov 2012

@jakelina
@pristela asi myslela krst po slovensky , ci ? 😀

jakelina
21. nov 2012

@mima1311 aha, tak to asi ano, u nás je to křest.

mima1311
21. nov 2012

@jakelina u nas by sa to napisalo ku krstu 😉 zrejme to ju pomylilo 😉

anicka87
21. nov 2012

Ahojte kocky 🙂 prosim vas chcela by som spravit mamine tortu cervenu s bielymi ozdobami, mam praskovu farbu kolko jej dat? a ked sa chytim uz toho zafarbeneho marcipanu, farbi to aj ruky a tak? ze ci radsej nespravim bielu s cervenym. som zaciatocnik, robila som len jednu torticku pre syna. dakujem 🙂

eliska22
21. nov 2012

@anicka87 a akú hmotu ideš farbiť? lebo napr. na tú z cukríkov ti to nechytí resp. sa ti tá hmota bude drobiť 😝
inak zafarbíš, ale veľa farby budeš musieť dať, na červenú je lepšie si kúpiť extra gelovku červenú a ruky no budú asi červené 😉

anicka87
21. nov 2012

@eliska22 no tu z cukrikov som chcela 😖 to vazne az tak moc sa bude drobit aj ked dam len trosku???? neda sa s tym pracovat vobec?

jakelina
21. nov 2012

@anicka87 ta nejde zabarvit na sytě červenou, to si na ty ozdoby kup jeden marcipán co se dá koupit v marketu, už i zabarvený a potáhni bílým MMF.