Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

abriela
4. jan 2013

@kikina84 co tak pribinackovska tvarohova plnka
@yamahafazer ta je kráásna

luciahromadkova
4. jan 2013

@pipka pozri toto http://www.tortysnov.sk/diskusia/tema/ako-pripr..., ale ja som dnes farbila smartflex prave na fialovu, a robila som tak, ze som dala z gelovej wiltonky violet a potom este z ruzovej odtien rose a trocha praskoveho vybielovaca sugarflair a fialova sa mi celkom pozdava, tak skus,
dnes mi napr. nevysla zelena aku som chcela hodim potom foto 😉

kikina84
4. jan 2013

@abriela šup sem s nou 🙂 dakujem

aduskatt
4. jan 2013

tak aj ja pridavam prvu tohtorocnu🙂 3400g, svetly mramor, karamelovy krem
a hadam uz aj obed idem konecne varit🙂

lawli
4. jan 2013

baby kuk ...videli ste to už ?? ...to akože si fakt niekto dá toto na tortu ?? 😕 😕 😕
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1015139...

florentina
4. jan 2013

@pristela tuším, že mi uniklo nějaké tajemství focení dortů....prosím, prosím prozradíš 😅 ? Vím, že jsi jednou psala, že nám řekneš co jednoduchého z domácnosti použít, aby fotky vypadaly lépe, ale evidentně mi to uniklo. Tak asi alobal a co s ním? A nezlob se, že se na to tedy ptám znovu... 😅 😵

aduskatt
4. jan 2013

@lawli no vidim to prvykrat a nejak ma to neoslovilo........

florentina
4. jan 2013

@lawli no to bych opravdu na dort nedala, ale lidi mají různé nápady a nátury...

lawli
4. jan 2013

@aduskatt @florentina dávala som to tu s malou dušičkou ,že možno iba ja som iná ,ale ako vidím ,tak mame rovnaký názor....ale priznám sa ,že pre istotu som si to uložila...čo ak práve ja budem mať takúto požiadavku ?? Ako ,moc tomu neverím ale ... 😀 😀 😀 😀

aduskatt
4. jan 2013

@lawli no na svadobnu tortu sa mi to vobec nepaci, ale prosti gustu ziadny disputat🙂) same o sebe mi to nejak nevadi, ale proste v kombinacii s tortou je to prinajmensom divne

pristela
4. jan 2013

@florentina andelicka tebe vzdy a rada 😀 tu niekde v strede https://www.modrykonik.cz/diskuse/spolocne-nazo...

@lawli teda mne sa to nepaci si vzdy predstavim ze do roka tak skoncia ☹ ze zla predtucha , ale zas takí tí nezávysláci alebo závysláci 😀 potetovaní a emo a neviem aký , si neviem predstavit ze by si dali jemnu nevesticku v bielom s ruzovymi lickami a trblietkami na tortu 😅 alebo nejakeho anjela 😅 teda ak uz chcu postavicku 😀

lawli
4. jan 2013

@pristela ty si to vystihla teda presne s tou nevestičkou v bielom s rúžovými líčkami a trblietkami 😀 😀 😀 pri takýchto "exotoch" by to asi nebola ani klasika biela toritička....a to že by takto mali skončíť ☹ ☹ ☹ hmmm no dá sa to aj takto pochopiť....brrr ani pomyslieť radšej. Alebo akože ...ani smrť nas nerozdelí ??

ale nie kočky súhlas so všetkými, toto na tortu NIE

anibas
4. jan 2013

@lawli no ja si to viem predstaviť - možno piata svadba po štyroch rozvodoch niekedy v období halloween-a 😀 😀 😀

florentina
4. jan 2013

@pristela Žanetko ty jsi takové zlatíčko! Moc děkuji za radu a za ochotu poskytnou radu znovu 😉! Vypadá to jednoduše a je to velmi užitečné, už se moc těším až to vyzkouším. Já fotím na stole vedle okna a je to vždy boj...když to dám k oknu zády je to moc tmavé, když to dám proti světlu nešlo to vyfotit a když to bylo bokem, tak jsem se nemohla zbavit stínu... už se těšim, jak se bude manžel bavit, co to tady při focení vyvádím... 😀

pristela
4. jan 2013

jaj , mna porazi 😠 😠 😠 😠 ukazala som malemu snehuliaka na tu mini torticku co ma mat a on hned ze jemu sa nelubi , ze je skaredy, a on chce normalneho 3 gulicky na seba, tu sa proste robit torty neoplati 😠 normal ma znechutil na tu jeho oficialnu tortu , bo uz teraz viem, ze povie ze je to auto skarede aj postovicky, prosto vsetko 😠 😠 😠 😠

florentina
4. jan 2013

@jakelina no ale proto máš tolik dětí, ne 😵 ? Příště doma odchyť nějaké ruce k focení navíc 😀

mamina1978
4. jan 2013

@aduskatt kraaaaaasny , podaril sa ti 😉 🙂

aduskatt
4. jan 2013

@mamina1978 dakujeeeeem🙂

florentina
4. jan 2013

@pristela jaj, ty to doma s těmi chlapíky nemáš jednoduché. Nechápu, jak ti to můžou vždycky kritizovat. Asi vůbec nechápou, že málokdo by to dokázal lépe než ty. Děláš jedny z nejhezčích "hand made" všeho druhu, co jsem kdy viděla. Tak synovi navrhni, ať si sněhuláka vymodeluje sám. S tím auťákem to tak asi nepůjde, ale s postavičkami by taky mohl pomoci. Ono ho to pak třeba přejde, když uvidí ty rozdíly mezi tvou a svou prací...

florentina
4. jan 2013

@aduskatt pěkný dortík. Prosím Tě, co to máš dole okolo toho dortu /myslím pod těmi korálky/? To je z hmoty či krému a je to imitace látky?

vecernicci
4. jan 2013

@pipka já míchám fialovou wilton s růžovou wiltonkou a vyjde super fialková, teď jsem ji měla na tý zvonilce 😉 mrkni

aduskatt
4. jan 2013

@florentina dakujem🙂 zamer je, aby to vyzeralo ako vytiahnute z darcekovej krabice so satenovou vlozkou, je to hmota zafarbena tekutou perletou

pristela
4. jan 2013

@florentina ach dakujem , ty si poklad, ja to stale vravim 😅 návrh aby si postavicky vymodeloval sam tu uz bol a to ma hned odpinkol, ze to on nevie, a na vetu, ze jemu sa ziadna moja torta /postavicka nepaci ale ostatnym ano povedal, že on predsa za to nemože , že si každy objednava iné než on 😀 😀 😀 😀 no sopeľ jeden krpatý 😀 😀 😀 som sa musela v pracovni schovať co mi kútikmi od smiechu trhalo 😀 takze som si pustila ted sutazne bajecne torty ako motivacku a uvidime ci ma nabudia 😀 😀 zatial to nevypada ruzovo po americkom oznameni že len 60% torty moze byt jedlej 😅

florentina
4. jan 2013

@aduskatt a přesně tak to vypadá, záměr se ti vydařil...děkuji za info
@pristela no tak to jsi mě pobavila, je skvělé na co děti nepřijdou.... 😀 !

aduskatt
4. jan 2013

@florentina dakujeeeem, zlata si🙂)) sa normalne teraz vytesujem🙂

rapunzel1
4. jan 2013

@kikina84 záleží ktorú plnku myslíš, tú dvojfarebnú, tak to je pribináčiková plnka /šľahačka, tvaroh,cukor a creme ole/, možno zvláštne je to len tým, že na polovicu som ukladala lesné ovocie a na druhú ananas a v prostred sú mandarinky. Teda ak myslíš túto.

jakelina
4. jan 2013

@vecernicci prosím zlato, jaký děláš ten Red velvet?? Chce ho po mně nějaká paní a nevím vůbec z kolikati vajec upéct aby dort vážil 4 kila. A nějaké rady k pečení? Buď prosím tak hodná, jestli se mi to nepovede a vyhodím to, tak se picnu. 😝

lifinka
4. jan 2013

ahojky holky, tak první novoroční dort....i jsem stihla koncem roku nečekanou narkózu 😝 , ale už je dobře....

jakelina
4. jan 2013

@lifinka neblázni, co se stalo. Snad nic vážného 😉